Advert

HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK
HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK İzzet TUMAY
Bu içerik 317 kez okundu.

İrfan ARSLAN/ Yazıkonak Belediye Başkanı ve 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin belediye başkan adayı olan Aydın Ayaz, “Görevde bulunduğumuz süre içinde beldemizin problemlerine çözüm getirme adına çalışma yaptık. Belde halkımızın bize vereceği destek ile bu göreve tekrar gelmemiz durumunda ise yeni projelerle beldemizin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yazıkonak Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Aydın Ayaz yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerin öncelikle beldemize, ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, HaberKent gazetesine bizlere böyle bir imkânı verdikleri için de teşekkür ediyorum.

Bu seçimler ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Bizleri darbe girişimleriyle, ekonomi darbesiyle püskürtmeye çalışmak isteyenlere gereken cevabı sandıktan vereceğiz. Ben öyle inanıyorum ki, Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği verecek olan beldelerden biri Yazıkonak olacaktır.

Yeni dönemde yeni projelerimiz bir bir hayata geçirilecektir. Bu yıl ki seçim kampanyamızın sloganı 'Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Gönül Belediyeciliğidir'.

Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda adım adım yürüyen, AK Parti davasını gönlümüze kazıyan insanlarız. Daha fazla tevazu daha fazla samimiyet daha fazla gayret ile çalışarak Yazıkonaklı hemşerilerimizi mahcup etmeyeceğiz.

GİRMEDİK HANE, SIKMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ

Geçen zaman diliminde Yazıkonak beldemizin her noktasına yatırımlarımızı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın olurları ile yeniden belediye başkan adaylığımız açıklandı. Bu noktada gece gündüz demeden kapı kapı gezecek, hemşerilerimizle birlikte el ele seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bugün beldemiz her konuda diğer beldelere örnek teşkil etmektedir. Beldemiz yolları, altyapısı, sosyal yaşam alanları ve belediyecilik alanındaki diğer çalışmalarla örnek bir beldedir. Makine parkına dâhil edilen araçlarımız ile hizmette sınır tanımayan bir anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

31 Mart sabahına kadar tüm dava arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı belirli bir plan, program çerçevesinde sürdürecek, belde sakinlerimizin gönüllerinde yer edineceğiz. Sıkmadık el, girmedik kapı bırakmayarak seçim kampanyamıza devam edeceğiz. AK Parti’nin en yüksek oranda oy alması adına gecemizi gündüzümüze katarak yılmadan, usanmadan çalışacağız.

YAZIKONAK’TA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ’NE İMZAMIZI ATACAĞIZ

AK Parti’li belediyeler hizmet belediyeciliğinde rüştünü ispatlamış, ehliyet ve liyakata önem veren anlayışla bugünlere gelmişlerdir. Bizlerin tek derdi ve gayesi daha çok çalışarak Yazıkonak’ta gönül belediyeciliği yapmaktır. Eğer siz vatandaşın gönlünde yer edinemezseniz, beldenin kaldırımlarını altından bile döşeseniz bir anlam ifade etmeyecektir. Biz beldemizin çıkarlarını her şeyden üstün tutan bir anlayışla yola koyulduk. Rabbim bizleri mahcup etmesin inşallah.

Büyük Usta Neşet Ertaş’ın ifadesiyle 'Aşkınan Çalışan Yorulmaz' diyerek, burada bizimle bu heyecanı yaşayan tüm belde sakinlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ PROJELERİMİZİN BAZILARI

Belediyecilik anlayışında olmasa olmazlardan biri olan huzuru ve saygınlığı elde edebilmek için disiplinli ve adaletli bir yönetim anlayışı sergiledik. Kurum içinde ayrımcılık yapmadan herkesi hak ettiği göreve atayıp eksiksiz hizmet için ekibimizi kurduk. Gelirleri artırıp giderlerde daha özverili davranmak için, yaptığımız hizmetleri bütçeye dâhil ederek plan program dâhilinde daha verimli hizmetler sunmaya odaklandık.1986 yılında kurulan belediyemizin 1998 yılından bugüne kadar 52 tane icrasını kaldırdık. Araç filomuzu yenileyerek;  toplam olarak 11 yeni aracı hizmete sunduk. Hibe yoluyla 400 adet çöp konteyneri alınarak mahallelerimize dağıtıldı. Beldemize bir banka ATM’si ve PTT ATM’si kazandırıldı. 55 taşeron işçisi kadroya alındı. Ayrıca 10 işçi belediye şirketine alınarak sayı 65’e yükseltildi. Beldemizin tüm arterlerinde asfaltlama kilitli parke taşı, kaldırım, tretuvar yol düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapıldı. (Yaklaşık 8000 metre asfaltlama, 200 bin metre kilitli parke) Beldemizin çeşitli bölgelerine 6000 adet çeşitli ağaç ve çiçek dikimi sağlandı. Su arızalarına daha hızlı müdahale için, mahalle aralarına acil müdahale vanaları kuruldu. İçme suyu ile ilgili revizyon çalışmaları yapıldı, su deposu yenilendi. Artezyenler elden geçirilerek yenilendi. 2000 tonluk su deposu yapıldı. Belediye hizmetlerine mezarlıklar birimi kazandırılarak belde sakinlerimizden taziyesi olanlara mezar taşları, defin işlemleri, taziyenin ilk gün yemeği ve araç tedariki sağlandı.

Beldemiz yepyeni parklara kavuştu ve parklar yenilendi. Sanayi Mahallesi Parkı, 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Parkı (Veysel Karani Parkı) yeniden restore edilerek çocuk oyun grubu, hayvan figürlü binek oyuncaklar, fitness grubu ve spor aletleri monte edildi. 15 Temmuz Şehitleri Parkı önüne dinlenme parkı açıldı. Cumhuriyet Mahallesi Parkı, Fatih Mahallesi Parkı:, Çayırlar Parkı bunlar arasında yer aldı. Yenibağlar Mahallesi Parkı ağaçlandırılması yapıldı. Erken ilaçlama yapılarak haşere ve sineklerle mücadele sağlandı. Beldemizdeki dul, yetim aileler ve belde sakinlerimizle iftar programları hazırlanarak kaynaşma ortamı ve destek sağlandı. Beldemizde öğrenim gören 1800 öğrencimize giysi yardımı yapıldı. Belde genelindeki okullarda yaklaşık 1650 öğrencinin beden eğitimi derslerinde mağduriyet yaşamamaları spor malzemesi temin edildi.  Beldemizdeki gençlerin spor faaliyetlerinin gelişimi için belediyemiz tarafından futbol takımı kurulmuş olup, faaliyetleri devam etmektedir.

Beldemizin en işlek bulvarı Bingöl Caddesi isim değişikliği ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ismini aldı. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda Sayın Cumhurbaşkanımızın ismine yakışır şekilde orta refüj düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapılarak, görsel zenginlik elde edildi. Beldemizin doğuya açılan koridoru ve reklam yüzü olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda istinat duvarı çalışmaları yapılarak hem bulvara görsel zenginlik kazandırıldı hem de yağışlardan sakinlerimizin zarar görmemesi engellendi. İmara açılan ve yoğun yapılaşmanın olduğu Yenibağlar mahallemize, elektrik kurumu ile yapılan görüşmeler neticesinde elektrik trafoları kurulması sağlanarak bölgedeki elektriksel sorunları giderildi. Fen İşleri Müdürlüğümüz ile belde arazi incelemeleri yapılıp, yeni yapılaşmada şehirleşmeye uygun imari çalışmalar düzenlendi.

Tapu Kadastro Müdürlüğümüz ile tapu ve kadastro verilerinin TAKPAS üzerinden paylaşılmasına ilişkin protokol imzalandı. Yenibağlar Mahallemize Taziye Evi Projesi hazırlanarak inşasına devam edilmektedir. Proje içinde bay-bayan mescit, bay-bayan taziye evi, gasilhane, morg, şadırvan bulunmaktadır. Elektrik nakil hatlarının yer altına çekilmesi hakkında çalışmalar başlatılarak beldemizin Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerindeki elektrik nakil hatları yer altına çekildi. Böylece bulvar üzerindeki görsel kirliliğe son verildi. İçme suyu isale hattı, kanalizasyon iletim hattı çalışmalarımız 6000 metre yapıldı. Taksi plaka ihalesi yapılıp beldemize ticari taksi işletmeciliği kazandırıldı. SODES ve KOSGEB işbirliğiyle beldemizde kurslar düzenlendi. Kursiyerlerimiz eğitimleri sonrasında aile bütçelerine katkı sağladı. Aşure Günü etkinlikleri gelenekselleştirildi.

2019-2024 YILLARI ARASINDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ PROJELERİMİZ

Yazıkonak beldemize yakışır yeni belediye hizmet binasını inşa edeceğiz. Çok amaçlı hizmet binası içerisinde başkanlık makamı, kolluk ve güvenlik güçlerimiz, evlendirme dairesi ve nikah salonu, tahsilat servisleri, fen işleri, yazı işleri, beyaz masa, dinlenme, sohbet ve kültür merkezleri, konferans salonları yer alacak. Cumhuriyet ve Yenibağlar mahallelerimizi birbirine bağlayan beldenin ana arterleri arasında bisiklet yolu yapılacak. Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne tahsis ettiğimiz Yenibağlar Mahallemizde 1200 metrekare alan üzerine Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonu kurulması için proje ihalesi ve yapım ihalesi tamamlanmış olup, inşaat yapım aşamasında devam etmektedir. Belediyemiz bünyesinde peyzaj çalışmalarımızı yapmak üzere sera kurulacak. Muhtarlarımızın hizmet kalitesini artıracak muhtar ofislerini inşa edeceğiz. Spor kompleksleri inşa ederek, gençlerimizin sportif faaliyetlerini yapmalarına olanak sağlayacağız. Belde sakinlerimizin refahı için Millet Kıraathanesi ve Millet Bahçelerini yapacağız. Besi Organize Sanayi’nin kurulması için Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde çalışmalarımız devam etmektedir. Beldemize yeni park ve gezi alanları kazandıracağız. Yeni garaj ve zabıta amirliği hizmet binasını inşa edeceğiz. İtfaiye biriminin daha aktif ve hızlı olaylara müdahalesini sağlamak için yer tahsisi ve araç bakım onarım kademeleri oluşturulacak. Kentsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması sağlanacak. Mezarlık alanı sorununu ortadan kaldırmak için Yazıkonak Asri Mezarlığı'nın kurulması ve mezarlık ile ilgili kayıtların tutulması için cenaze hizmetleri birimimizin donanımının eksiksiz sağlanmasına öncülük edeceğiz. Cadde ve sokaklarımızın aydınlatma sorununu tamamen halledeceğiz ve aydınlanmayan cadde ve sokak kalmayacak. Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi’ni hayata geçireceğiz. 2 bin tonluk su deposunu inşa edeceğiz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI