Advert

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILMAZ:​ YURTBAŞI KABUĞUNU KIRACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILMAZ:​ YURTBAŞI KABUĞUNU KIRACAK
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILMAZ:​ YURTBAŞI KABUĞUNU KIRACAK İzzet TUMAY
Bu içerik 518 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Yurtbaşı Belediye Başkanlığı'na, mevcut başkan Mustafa Ergin’in vefat etmesinin ardından atanan Yasin Yılmaz, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Partisi'nden belediye başkan adayı oldu.

Göreve atanmasının ardından bir yıla yakın bir süre içinde belediyenin hizmet atağına geçtiğini ve çok önemli atılımlar yaptığını belirten AK Parti Yurtbaşı Belediye Başkan adayı Yılmaz, "Vatandaşlarımızın teveccühü ile bu göreve seçilmem durumunda yapacağımız çalışmalarla Yurtbaşı'nı ülkemizdeki belde belediyeleri içinde ilk sıraya taşımak benim için en mukaddes görev olacaktır. Yurtbaşı kabuğunu kırmaya hazır bir belde. Bunu da biz gerçekleştireceğiz” dedi.

Belediye başkanlığına atanmasının ardından yaptıkları çalışmalarla Yurtbaşı'nın sorunlarına adım adım çözümler getirmeye başladıklarını belirten Yılmaz, “Öncelikli olarak başkanlığa atanmamın ardından belediyemizde çalışan işçilerin biriken maaş alacaklarını ödedim. Belediyenin borçlarını ödedim. Belediye makine parkına yeni araçlar alarak takviyede bulundum. Yurtbaşı'nın yollarını kilitli parke çalışmaları yaparak sıkıntılara çözüm getirdim. Bunlar yeterli mi, değil. Asıl çalışmalarımızı 1 Nisan’dan itibaren başlatacak ve Yurtbaşılı vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek yatırımları beldemize kazandıracağım” diye konuştu.

 

'Bütçe sıkıntımız olmayacak'

 

Yurtbaşı Hipodromu'nda düzenlenen yarış sayısının artırılması ile belediyeye gelen gelirin yıllık olarak çok önemli bir artış göstereceğini belirten Yılmaz şunları söyledi: “Bizim belediye olarak bütçe konusunda ekonomik sıkıntımız olmayacak. Bunun için biz de hizmette atak yapacağız. Öncelikle şunu belirteyim. Yurtbaşı'na yeni bir belediye hizmet binası yapacağız. Mevcut belediye binamızı ise kadınlar için sosyal merkez konumuna getireceğiz. Yurtbaşı ile Organize Sanayi Bölgesi arasındaki yolu sıcak asfalt ile yeniden asfaltlayacağız. Yurtbaşı içinde tüm yollar kilitli parke ile tamamlanacak. Yollardaki direkler yenilenecek ve ışıklandırma sistemi değişecek. Beldemizdeki öğrencilerimizin ihtiyacı olan İbni Sina Ortaokulu'nun yanındaki arsaya lise binası yapılacak. Yurtbaşı'nın en önemli sorunu olan imar konusu çözüme kavuşturulacak. Beldeye doğalgaz verilecek. Toplu taşıma sistemi yeniden düzenlenecek ve karşılıklı olarak 10 dakikada bir araçlar kalkacak. Beldemize son derece modern bir pazar yeri kurulacak ve burası üreticilerimizin emrinde olacak. Beldemizde seracılığın gelişmesine destek olacak, üreticilerimizin ürünlerini biz belediye olarak aracılık yapıp yerinde satışını yaptıracağız.

Yurtbaşılı aileler ve gençler ile çocuklarımızın ihtiyacına cevap verecek mesire alanı, spor kompleksi ve çocuk oyun alanları oluşturacağız. Mahallelerimizin ortak kullanacakları semt sahaları kuracağız.

Beldede kanalizasyon çalışmalarımızı bu dönem Sanayi, Eşref Bitlis ve Sahilönü mahallelerinde yapacak ve tamamlayacağız. Bunların yanında Bahçelievler Mahallesi'nin bulunduğu alanda yürüyüş ve bisiklet yolları yaparak vatandaşlarımızın sağlık için spor yapmalarına imkan sağlayacağız.

Hedefimiz hem hizmet yaparak Yurtbaşı'nın gelişmesini sağlamak hem de atacağımız adımlar ve kuracağımız bağlantılarla Yurtbaşı'nın kabuğunu kırmasını sağlamak, 1 Nisan’dan itibaren başlatacağımız hizmet atağında Yurtbaşı'nı, ülkemizdeki belde belediyeleri arasında ilk üç sıraya taşımamak olacak. Bunu yapacak bilgi, birikim ve ekibe sahibiz."

Yurtbaşı elazığ yasin yılmaz son dakika
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ