Advert

ÇOBAN:​ 5 YILDA İŞSİZLİK SORUNU KALMAYACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ÇOBAN:​ 5 YILDA İŞSİZLİK SORUNU KALMAYACAK
ÇOBAN:​ 5 YILDA İŞSİZLİK SORUNU KALMAYACAK İzzet TUMAY
Bu içerik 320 kez okundu.

Çoban, ilin en önemli sorunu olan işsizliği ortadan kaldıracak projelerinin hazır olduğunu belirterek, “Dünyanın tüm modern ülkelerinin geri kalmış yörelerini kalkındırma modelini incelemiş biri olarak, 5 yılda işsizi olmayan bir şehir oluşturmanın sözünü veriyorum” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, ilin en önemli sorunu olan işsizliği ortadan kaldıracak projelerinin hazır olduğunu belirterek, “Dünyanın tüm modern ülkelerinin geri kalmış yörelerini kalkındırma modelini incelemiş biri olarak, 5 yılda işsizi olmayan bir şehir oluşturmanın sözünü veriyorum” dedi.

20 bin istihdam sözünün arkasında olduğunu ve bunu nasıl yapacağını anlatan Prof. Dr. Çoban, “Tüm toplumun bu beklenti ve ihtiyacına siyaset kurumunun çözüm üretmesi için kafa yorması gerekiyor” diye konuştu.

Çoban değerlendirmesinde, “Son 10 yıldır bu şehrin sokaklarını evlerini, mahallelerini ziyaret eden ve toplumun tüm kesimleriyle el sıkışan biri olarak biz siyasetçilerden en büyük beklentinin iş ve istihdam olduğunu görüyoruz. Bu nedenle ivedi olarak bu talebin nasıl karşılanacağına dair konusunda uzman bir ekiple çok sayıda uygulanabilir proje oluşturduk. Bunları zaman zaman kamuoyu ile paylaşıyoruz. Toplumda heyecan ve umut yaratan bu projelerimize bazı siyasetçiler ve onların sosyal medya uzantıları alaycı yaklaşımlarla ‘yapamazlar edemezler’ diyerek kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar ve bu projeleri itibarsızlaştırma gayreti içerisindeler. Biz de o halde diyoruz ki, siyaset kurumu ne için var? Toplumun huzurunu tehdit eden ve sosyal sorunlara neden olan bu konuya kafa yormayarak daha fazla kaldırım daha fazla çiçek böcek mi diyelim? Biz yapamaz isek siz bu sorunu çözecek öneri getirin. Ya da biz de sizin gibi böyle bir sorun yokmuş gibi mi davranalım? İşsizlik bu şehrin en temel sorunudur. Çözümü için de Yerel Yönetimler elini taşın altına koymak zorundadır” dedi.

'CUMHURBAŞKANIMIZIN DESTEK VE ÇAĞRISI VAR'

Türkiye’nin de bugün en önemli sorunlarının başında işsizlik geldiğini belirten Çoban, “Sayın Cumhurbaşkanımız istihdam seferberliği ilan etti. Türkiye genelinde bu yıl içinde 2 milyon 500 bin kişinin istihdamı için SGK ve İş-Kur üzerinden çok önemli destek ve teşvikler açıkladı. Hatta Cumhurbaşkanlığı fonundan yerel yönetimlere yatırım ve istihdamla alakalı projelere destek için kaynak ayrıldı. Türkiye Cumhuriyeti işsizlikle ilgili seferberlik ilan etmiş Elazığ sanki ülke sınırları dışında bir başka coğrafyaymış gibi bunu duymamakta ısrar ediyor. İstanbul Belediyesi başkan adaylarından biri İstanbul için 500 bin istihdam sözü verdi. Bu sözü verdiğine göre elbette projeleri mevcuttur. Biz 20 bin istihdamı nerede ve nasıl yapacağımızı tek tek izah ediyoruz ama anlamada hala birileri zorluk çekiyor. MHP Elazığ Belediyesi'nin ilk 5 yılında 20 bin vatandaşımızı belediye güvencesinde nasıl iş ve aş sahibi yaptığımızı ve bu şehrin nasıl üretim merkezi haline geldiğini göstereceğiz” dedi.

'MÜDAHALE ETMEZSEK İŞSİZLİK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYECEK'

Prof. Dr. Çoban, işsizlik problemine acil müdahale edilmezse Elazığ’da sosyal sorunların toplum huzurunu bozacak düzeye çıkacağını belirterek, “Bir önceki yıl İş-Kur İl Müdürlüğü'ne başvurarak iş arayan kişi sayısı ilimizde 27 bindir. Ancak İş-Kur’dan umudunu kesmiş ya günü birlik işlerde çalışan ya da boşta gezen işsiz sayısı ile birlikte ilimizde 50 bine yakın bir işsiz kitle bulunuyor. Tüm bunlarla birlikte ilimizin toplam nüfusunun yüzde 51’ini oluşturan kadınların neredeyse yüzde 95’i işsizdir. Çünkü kadınların iş alanları ilimizde maalesef kısıtlıdır. Evinde, mutfağında en fazla yangını hisseden ve çocuklarının yetişmesinde imkansızlıklar nedeniyle travmalar yaşayan anneler kapı kapı iş aramaktadır. İşsizlik ve buna bağlı olarak yoksulluk nedeniyle ilimiz ülke genelinde boşanma oranı bakımından ilk arasındadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan kişi sayısı ilimizde 140 binler seviyelerine ulaşmıştır. Böyle bir şehirde ticaretten, zenginleşmeden, huzurdan, refahtan ve geleceğe güvenle bakmadan söz edile bilir mi? Bu konuyu gündemine almayan ve çözüm için kafa yormayan ve proje üretmeyen siyasetçinin vatandaş nezdinde hangi projesinin ne kıymeti vardır?” ifadelerinde bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!