Advert

SİVRİCE BELEDİYE BAŞKANI VE BAŞKAN ADAYI IRMAK: SİVRİCE’NİN ATILIM DÖNEMİ BAŞLAYACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SİVRİCE BELEDİYE BAŞKANI VE BAŞKAN ADAYI IRMAK: SİVRİCE’NİN ATILIM DÖNEMİ BAŞLAYACAK
SİVRİCE BELEDİYE BAŞKANI VE BAŞKAN ADAYI IRMAK: SİVRİCE’NİN ATILIM DÖNEMİ BAŞLAYACAK İzzet TUMAY
Bu içerik 825 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in "Doğu'nun Yalovası” dediği ancak sahip olduğu imkânların yeterince değerlendirilememesi sonucunda gelişmesi terse dönen Sivrice’nin yeni dönemle birlikte ilçede başlatılacak proje ve çalışmalar ile atılım döneminin başlayacağını belirten Belediye Başkanı ve 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde başkan adayı Ebubekir Irmak, "İlçemiz yaşanan olumsuzlukların sonucunda maalesef sahip olduğu değerleri kaybetmiş, bunun sonucunda da nüfusu önemli ölçüde erozyona uğramıştır. Biz bu yaşanan olumsuzlukları terse döndürmek adına yeni dönemde çok önemli yatırımları ilçemize kazandırarak Sivrice’nin makus talihini yeneceğiz” dedi.

Belediye başkanlığı yaptığı süre içinde yaşadıkları olumsuzlukların arzulanan çalışmaları engellediğini belirten Irmak, "Bizim hedefimiz ilçemizin sıkıntılarına çözüm getirmekti. Sahip olduğumuz imkanları en iyi şekilde değerlendirerek önemli adımlar attık. Sivrice Belediye hizmet binasını yeniledik ve son derece modern bir binaya kavuştuk. Sivrice’nin hayat damarı konumunda olan Hazar Gölü ve bu gölün içinde bulunan Batık Kent'i hak ettiği yere taşımanın adımlarını attık. Kanalizasyon şebekesini tamamladık. Güneş enerji panelleri kurduk. Terfi bağlantılarını tamamladık. İlçemizde benden önce belediyede çalışan ve bugün emekli olanlar veya belediyeden ayrılanların alacakları ödenmemiş. Bunların alacakları gecikme faizleri ile birlikte yaklaşık 4 milyon TL'ye yükselmiş. Benim belediyemin yıllık bütçesi 1.5 milyon TL. Bu para ile bu alacakları ödemem mümkün değil.  Ben de bunların ödemesini yapamadım. Kendilerine, 'gelin anlaşalım' dedim, buna da yanaşmadılar. Elimizdeki imkânları kullanarak makine parkına yeni araçlar kazandırdık. Makam aracı aldık. Sivrice Park alanı Hazar Gölü kıyısında yapıldı. İlçenin farklı bölgelerinde 4 adet çocuk oyun parkı yapıldı. İlçenin su ihtiyacını karşılamak üzere sondaj vuruldu ve saniyede 50 m3 su bulundu. Güneyköy ile Gölbaşı mahallerinde iki adet sentetik yüzeyli saha yapıldı. İlçede Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından kadın açık ceza evi ve 120 konutluk personel lojmanı yapıldı. Belediyemiz tarafından 3 yolcu taşıma otobüsü, 1 cenaze taşıma aracı, 1 minibüs, 1 itfaiye aracı, 1 dozer, 1 kanal açma aracı, 1 pikap alınmış, bunun yanında 1 vidanjör, 1 kamyon, 1 arazöz, 1 çöp toplama aracı, 1 greyder ise hibe olarak belediyemize kazandırılmıştır.

İlçede bulunan kamu kurumlarında çalışanların sayısı 154. Bunların tümü Elazığ’a gidiş geliş yapıyor. Biz yeni dönemde TOKİ ile işbirliği yaparak ilçeye toplu konut yapacağız. Böylece bugün ilçede kalacak yer bulamayan kamu çalışanları burada kalabilecekleri konutlara kavuşacak. İlçede 250 kişilik Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu yapılacak. Fırat Üniversitesi'ne bağlı yüksekokul burada eğitim verecek. Böylece 250-300 arasında öğrenci ilçede kalacak.

Yeni dönemde Batık Kent'in tanıtımının yanında özellikle ilçemizin son derece kaliteli olan Karaçalı suyunu belediye olarak kuracağımız tesislerde şişeleyerek pazarlayacağız. Hazar Gölü'nün temizlenmesinin ardından bu gölün çevresinde ahşaptan yapılacak yürüyüş yollarını vatandaşların hizmetine sunacağız. Yine bu konuda yapacağımız Seyir Terası projemiz ile ilçemizin ön plana çıkmasını sağlayacağız. İlçemizde yatırım yapmak için bekleyen bazı önemli markalar var. Bunlardan biri de otel projesi ile ilçemize yatırım yapmaya hazır.

Bunun yanında önümüzdeki hafta için Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın da katılacağı bir törenle zipline ormanının kurulmasının temelini atacağız. Bunun yanında yine aynı gün farklı bazı çalışmalarımızın startını vereceğiz.

1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Sivrice’nin makus talihini terse döndürecek adımları atmaya başlayacağız. Hazırladığımız çok önemli projelerimiz var. Bunların bakanlıklardan bütçelerini aldığımız zaman Sivrice’nin önümüzdeki 5 yıllık süre içinde nerelere geleceğini hep birlikte göreceğiz. Hedefimiz, Sivrice'nin dünyaca tanınan bir merkez olmasını sağlamak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!