Advert

ŞEHİT KARDEŞİNİN HAK MAHRUMİYETİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ŞEHİT KARDEŞİNİN HAK MAHRUMİYETİ
ŞEHİT KARDEŞİNİN HAK MAHRUMİYETİ İzzet TUMAY
Bu içerik 923 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / 2016 Eylül ayında 672 sayılı KHK ile ihraç edilen, 1995 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Zabit Özdemir’in kardeşi Büşra Özdemir Orhan hak gaspına uğradığını iddia etti.

Elazığ Defterdarlığı Harput Vergi Dairesi’nde vergi memuru olarak görev yapan 15 Temmuz darbe girişiminden iki ay sonra hiçbir gerekçe sunulmadan ihraç edildiğini belirten Orhan, ”1995 yılında ailemizin ortanca çocuğu olan abim Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerle girmiş olduğu çatışmada şehit düştü. Çok derin bir üzüntü içerisindeyiz. Bir şehit kardeşi olarak, devlet tarafından başköşeye oturtulan şehit ailesi olarak itibar görmüş kişi olarak böyle bir suçlamayla karşılaşmak çok ağırıma gidiyor" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminden iki ay sonra gece yayınlanan KHK ile ihraç edildiğini belirten Orhan, ”2013 yılında Elazığ Defterdarlığı Harput Vergi Dairesi'ne vergi memuru olarak atandım. Bu kurumda 3 yılımı doldurdum ve 15 Temmuz darbesi girişiminden iki ay sonra gece yayınlanan bir KHK ile görevimden ihraç edildim. Bir gece ihraç listesi yayınlanmış, sabah kurumuma gittiğimde iş arkadaşlarım bir masanın etrafında toplanmışlardı. Hepsi ağlıyorlardı, ben içeriye girip ne olduğunu sorduğumda arkadaşlarım ihraç edildiğimi bana söyledi. Hakkımda herhangi bir soruşturma ya da kovuşturma olmamasına rağmen 2,5 yıldır mağduriyetim sürüyor. Bir ay öncesine dayanan Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınmış temiz kağıdım var. 1995 yılında abim Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerle girmiş olduğu çatışmada şehit düştü. Çok derin bir üzüntü içerisindeyiz bir şehit kardeşi olarak, devlet tarafından başköşeye oturtulan şehit ailesi olarak itibar görmüş kişi olarak böyle bir suçlamayla karşılaşmak çok ağırıma gidiyor. Bu iftira ailemi ve beni derinden yaralıyor, çünkü biz bir şehit ailesi olarak karar veremiyoruz. Devletimiz için canını feda eden abimin yakınları mıyız yoksa 2016 sonrası damgayı yiyen bir terörist miyiz?" diye konuştu.

‘ŞEHİT KARDEŞİ OLARAK BU UTANCIN SON BULMASINI İSTİYORUM’

Orhan sözlerini şöyle sürdürdü: "Devletimiz bu konuyla ilgili bana açıklama yapmadığı gibi mağduriyetimi de gidermiyor. Bu mağduriyetimi bitirmek için ilgili yerlere başvurdum, dava açtım, CİMER’e, BİMER’e mağduriyetimle ilgili yazılar yazdım ama herhangi bir geri dönüş alamadım. 672 sayısı KHK ile Eylül ayında ihraç edildim ihraç edilmemle ilgili herhangi bir gerekçe sunulmadı. Bu atılan lekeden dolayı hiçbir yerde çalışamıyorum derdimi devlete anlatamıyorum suçsuzum desem de beni dinleyecek dikkate alacak bir merci yok. İş bulamıyorum sigortamı kestiler bundan dolayı sağlık güvencemde askıya alınmış durumda. Çocuğum hastalığında hastaneye götüremiyorum böyle zorlu bir süreç yaşamak zorunda bırakıldım. Hakkımda ne bir mahkeme ne de bir adli süreç var. Darbe girişimi sonrasında PTT Meydanı’nda kurumumuzdaki arkadaşlarımızla beraber nöbet tuttuk. Ben ve kardeşlerim ailem tarafından milliyetçi bireyler olarak yetiştirildik. Böyle bir ithamla karşılaşmak hem benim hem ailemin hem de şehit kardeşim için utanç verici bir durum. Hakkımda verilen bu kararın yeniden gözden geçirilmesini ve bu utancın bir şehit kardeşi olarak son bulmasını istiyorum."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU