Advert

MERHUM HAMZA YANILMAZ ANILIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MERHUM HAMZA YANILMAZ ANILIYOR
MERHUM HAMZA YANILMAZ ANILIYOR İzzet TUMAY
Bu içerik 450 kez okundu.

Ak Parti Elazığ eski Milletvekili ve iki dönem Elazığ Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş merhum Hamza Yanılmaz, vefatının 8. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı. 
Elazığ Akıncılar Derneği tarafından düzenlenen anma törenine Mücahit Başkan ve ağabeyi Muzaffer Yanılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ, Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fikret Uymaz, Akıncılar Derneği Elazığ Başkanı Tevfik Sadak, Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, STK il temsilcileri, üyeleri ve sevenleri katıldı. Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, edilen dualar eşliğinde devam etti.
“KÜLTÜR PARK CAMİ’SİNDE YASİN-İ ŞERİF OKUNACAK”
Anma programında konuşan ziyaretçiler Merhum Yanılmaz ile ilgili fikir ve anılarını paylaştılar. İlk olarak konuşan ve Merhum Yanılmaz için her yıl anma programları düzenleyen Akıncılar Derneği İl Başkanı Tevfik Sadak, “Rahmetli Hamza Bey Elazığ’a çok önemli hizmetlerde bulundu. Kendisini anma programımız Kültür Park Camii’nde yatsı namazına müteakip okuyacağımız Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Yasin-i Şeriflerle devam edecek” dedi. Daha sonra söz alan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fikret Uymaz, “Milli görüş belediyeciliğinin ne olduğunu merhum Yanılmaz hepimize gösterdi. Allah kendisinden razı olsun” dedi.
“BU MAKAMLARI ŞEREFLENDİRECEĞİZ…”
En küçük kardeşleri olmasına rağmen aralarından ilk Hamza Yanılmaz’ın ayrılmış olmasının acısını yaşadıklarını kaydeden Merhumun abisi Müzaffer Yanılmaz ise, “Kardeşim 31 yaşında belediye başkanı oldu. Kendisine gazeteciler tarafından yöneltilen ‘erken yaşta başkan seçildiniz, kendinizi şahsiyetli hissediyor musunuz?’ sorusuna “eğer şeref bu makamdaysa biz beş yıl sonra şerefimizi bu makamda bırakıp gideceğiz, lakin şeref ve haysiyet bizdeyse bizler bu makamları da şereflendireceğiz” diye cevap verdi. Çok başarılı işler yaptı. Rabbim mekânını cennet eylesin dedi. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver de “Hamza Bey dava adamıydı. Vatanın, milletine, bayrağına düşkün biriydi. Kendisi erken kaybettiğimiz bir değer idi. Ayrım yapmadan memleketin her köşesine hizmet etti” dedi. İyi Parti Elazığ Belediye Başkanı Ali Şekerdağ ise, “Kendisiyle kuvvetli bir gönül bağımız vardı. Birlikte çok çalıştık. Değerli bir kardeşimizdi” dedi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da anma programına vekil olarak değil Yanılmaz ailesinin bir dostu olarak katıldığını belirterek, “Merhum Yanılmaz siyasette iz bırakmış bir devlet adamıydı. Aramızdan çok genç ayrıldı. Bugün bile isminin güzelliklerle anılması çok önemli” şeklinde konuştu.
MÜCAHİT YANILMAZ: “KARDEŞİMİZ KENDİSİNİ BU ŞEHRE ADADI”
Merhum Yanılmaz’ın Elazığ için çok büyük işler hayata geçirdiğini kaydeden Mücahit Başkan, rahmetlinin şehre çok önemli projeler kazandırdığını ve kendisini adeta Elazığ’a adadığını belirtti. Kardeşlerini genç yaşta kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydeden Mücahit Başkan, “Rabbim mekanını cennet etsin, Allah ondan razı olsun” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU