Advert

YEM BİTKİLERİ DESTEKLEMESİ KAPSAMINDA MÜRACAATLAR BAŞLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
YEM BİTKİLERİ DESTEKLEMESİ KAPSAMINDA MÜRACAATLAR BAŞLADI
YEM BİTKİLERİ DESTEKLEMESİ KAPSAMINDA MÜRACAATLAR BAŞLADI İzzet TUMAY
Bu içerik 433 kez okundu.

Ülke genelinde kaliteli kaba yem açığını kapatmak amacıyla Bakanlar Kurulu Kararı gereğince “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılması” kapsamında yem bitkileri üretimi destekleme ödemesi yapılacak.

Yem bitkileri üretimi yapan çiftçilerin üretim bilgilerini parsel bazlı olarak doldurup 2019 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını yaptıktan sonra yem bitkileri müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı arazileri üzerinde kaliteli kaba yem üretmek amacıyla yem bitkileri ekilişi yapan üreticilere, çok yıllık yem bitkilerinden yonca ve yapay çayır mera için 4 yıl, korunga, ak üçgül, çayır üçgülü ve gazal boynuzu için 3 yıl süreyle, tek yıllık yem bitkileri ekilişlerinde ise üretim yaptıkları yıl için, ürünü hasat etmeleri kaydıyla dekar başına 2019 yılı yem bitkileri desteklemeleri uygulama esaslarının belirleneceği tebliğde belirtilen miktarda destekleme ödemesi yapılıyor.

Bakanlııkça hayvancılık yetiştirici bölgesi ilan edilen Elazığ'da belirlenen yem bitkileri ekilişlerine yüzde 25 ilave destekleme ödemesi yapılacak.

Bu kapsamda yem bitkileri üretimi yapan üreticilerin yem bitkileri destekleme ödemelerinden faydalanabilmesi için ÇKS ve yem bitkileri destekleme müracaatlarını 24 Mayıs 2019 tarihine kadar şahsen yapmaları gerekiyor.

Üreticilerin müracaatlarını ürünlerini hasat etmeden önce yapıp, arazi kontrollerini ise hasat sırasında köy bazlı olarak yaptırmaları gerekiyor. Hasat işlemi başladıktan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Bülten Haber

 

 

                                                                                             

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ