Advert

FATİH ERBAKAN’DAN ‘ANDIMIZ’ AÇIKLAMASI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
FATİH ERBAKAN’DAN ‘ANDIMIZ’ AÇIKLAMASI
FATİH ERBAKAN’DAN ‘ANDIMIZ’ AÇIKLAMASI İzzet TUMAY
Bu içerik 1035 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı 1. Olağan İl Kongresi Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kültür Park Mamürat’ül Aziz salonunda gerçekleştirilen kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yanı sıra eski bakan ve Genel Başkan Yardımcısı Sacit Günbay, Doğan Aydal, Celaledin Gül Cengiz Zor, Yeniden Refah Partisi Kurucusu ve MKYK üyesi Cihan Ensarioğlu, Musa Okçu, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Nejdet Teksarı, Hüda-Par İl Başkanı Yasin Kavaşlı,Erbakan Vakfı İl Temsilcisi, Mehmet Tan, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, katıldı.

Kongrede ‘Mücahit Erbakan’ sloganlarıyla kürsüye çıkan Erbakan,” Ülkemizde aylardır sürüp giden bir andımız tartışması var. Efendim bu andımızı her sabah okuyalım mı okumayalım mı? Yav mübarek adam dış güçler tarafından sömürüldükten sonra, işsizliğe, fakirliğe mahkûm olduktan sonra, kardeş kanı aktıktan sonra Erbakan hocamın tabiriyle Firavunun piramitlerine taş taşıyan köleler gibi ezilip sömürüldükten sonra ne mutlu Türküm desen ne olur ne mutlu Kürdüm desen ne olur?’’ dedi.

‘YENİDEN REFAH GELECEK YÜZLER GÜLECEK’

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi kurucu il başkanı ve adayı Fikret Uymaz, ”Herkesin bildiği gibi 23 Kasım 2019 Cuma günü Hacı Bayram Cami’nde kılınan Cuma namazının akabinde dualarla kurulan Yeniden Refah Partimiz bütün Türkiye’de dalga dalga heyecan aktarmıştır. Partimiz insanlar arasında ayrışmayı körüklemek için değil kutuplaşmayı artırmak için değil yıkmak, yok etmek için değil gönülleri birleştirmek, darılanı, kırılanı döküleni yeniden bir araya getirip inşallah milletimizin özüne ruh köküne döndürüp yeniden ayağa kaldırarak yeni bir dünyayı tesis etmek için kurulmuştur. Borç, faiz, ithalat, ipotek sistemini değiştireceğiz arkasından üretim istihdam ve ihracat modelini getireceğiz. Arkasından yüksek teknolojili yatırımlarla başta savunma sanayi olmak üzere tüm sanayi dallarında dünyanın en kaliteli, en ucuz teknolojilerini üreterek yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız ve bu Türkiye’nin öncülüğünde yeni bir dünyayı kuracağız Allah’ın izniyle. Bugün ne mutlu bize ki ümidimiz var, heyecanımız var, coşkumuz var çünkü bütün olumsuzluklar karşısında şer güçlerin karşısında dağları yerinden oynatacak bir fedaimiz var bir Erbakan’ımız var. Bizlere yeniden bu aşkı, bu heyecanı yaşattığı için kıymetli genel başkanımızda Allah razı olsun. Cenab-ı Allah yardımcısı, yardımcımız olsun. Ben kongremize teşriflerinizden dolayı başta muhterem genel başkanımıza ve kıymetli misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Ve şunu hatırlatıyorum ki Yeniden Refah gelecek zulüm bitecek, Yeniden Refah gelecek yüzler gülecek, Yeniden Refah Gelecek yeni bir dünya kurulacak Allah’ın izniyle’’ dedi.

‘ARTIK ELAZİZLİ KARDEŞLERİMİ DOĞRUYA YAKIN YANLIŞTAN KURTARMANIN VAKTİ GELMİŞTİR’

Yeniden Refah Partisinin bir takım gizli toplantılarla, söz alıp söz vermelerle kurulmadığını belirten Erbakan,”Bu salonu içiyle, dışıyla aşkla, heyecanla, şuurla, coşkuyla dolduran tüm Elazığlılar, tüm memleket evlatların, tüm milli görüşçüler hoş geldiniz sefa getirdiniz. Elazığ’daki ilk kongremiz hayırlı uğurlu olsun inşallah. Bugün sizlerin de şahitlik ettiğiniz gibi Elaziz’de milli görüşün kalesinde 1969’un heyecanını yaşadık. Bugün Elaziz’de 1991’nin heyecanını yaşadık, bugün Elaziz’de 1994’nün heyecanını yaşadık, bugün Elaziz’de 1995’in heyecanını yaşadık, bugün Elaziz’de Erbakanlı günlerin heyecanını ve coşkusunu yaşadık. Bu selin önünde hiçbir güç duramayacak, bu selin, bu coşkunun bu aşkın önünde Allah’tan başka hiçbir güç duramayacak. Yeniden geliyoruz yeniden diriliyoruz, yeniden şahlanıyorum Elhamdülillah. Artık Elaziz’li kardeşlerimi doğruya yakın yanlışlardan kurtarmanın vakti gelmiştir. 50 senelik tertemiz, lekesiz başarılarla dolu geçmişin yeniden canlanma vakti gelmiştir. İşte bütün bu sebeplerden dolayı Yeniden Refah Partisi kuruldu hayrın kendisi meydana çıktı kutlu kervan yola revan oldu. 23 Kasım 2018’de Yeninde Refah Partimizin kurulmasıyla su göründü teyemmüm bozuldu. Biz sırtımızı dış güçlere yaslayarak yola çıkmadık, biz holding patronlarıyla, medya patronlarıyla anlaşarak yola çıkmadık. Biz sırtımızı küresel sermayeye yaslayarak yola çıkmadık, biz birtakım gizli toplantılarda, sözler vererek karşılığında sözler alarak bu yola çıkmadık.  23-24 Kasım’da Yeniden Refah partimizi kurarken bütün dünyaya ilan ettiğimiz gibi sırtımızı Hacı Bayram Veli Hazretlerine, Eyyüb el Ensari Hazretlerine, Abdulhamit Han Hazretlerine ve Erbakan hocamıza yaslayarak yola çıktık. Yeniden Refah Partisi olarak kurulduğumuz günden itibaren ifade ettiğimiz gibi yapılan hizmetlere teşekkür etmek için geliyoruz. Biz hizmeti kim yapmış olursa olsun o insanı tebrik etmek, taktir etmek için geliyoruz. Ancak bununla da birlikte elbette eksikleri tamamlamak için, yapılan yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak önce cayır cayır yanan evimizdeki yangını söndürmekle uğraşacağız. Bu yangını kim çıkarttı, bunun kimde ihmali oldu, neden bu yangın çıktı deyip hesap sormak yerine bütün gücümüzü bu yangına su taşımaya vereceğiz. Önce evimizi yangından kurtaracağız Biz bu nedenle her fırsatta diyoruz ki Yeniden Refah Partisi olarak bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışıyla siyaset yapmıyoruz. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla siyaset yapıyoruz’’ diye konuştu.

‘ÇİFTÇİ VE KÖYLÜNÜN 104 MİLYAR BORCU VAR’

Türkiye Cumhuriyeti tarihin en borçlu dönemin yaşandığını dile getiren Erbakan,” Türkiye’miz aylardan beri süren yoğun bir seçim maratonunu geride bıraktı. Seçime kadar konuşulanlar, anlatılanlar, tartışmalar hepsi geride kaldı. Gün önümüze bakma günüdür bu ülkenin bu milletin derdiyle dertlenme günüdür. Bu ülkenin bu milletin sorunlarını masaya yatırma günüdür. İşte bu sebeple bizler ülkemizin, milletimizin temel meselelerine baktığımız zaman ne görüyoruz? Öncelikle ekonomi alanında söylememiz gerekenler var. Biz Türkiye olarak Cumhuriyet tarihinin en borçlu dönemini yaşıyoruz. Vatandaşın bankalara borcu 2002 yılında 6 milyar TL iken, 2018 yılında 550 milyar TL’ye çıkmış. Bu iktidar döneminde 82 milyon vatandaşın bankalara borcu 6 milyardan 550 milyara çıktı. Ne demek bu? Uçan kuşa borcumuz var tam 90 misli borcumuz var. Biz Yeniden Refah olarak aziz milletimizi bu esaretten kurtarmamız gerek.  Yüzde 70’i yabancıların elinde olan bankalara esir olmaktan kurtarmak milli görüş olarak Yeniden Refah olarak bizlerin boynunun borcudur. Türkiye’mizde sadece çiftçilerimizin borçları son beş senede 34 milyardan 104 milyara çıkmış. Bu gerçek ortadayken Sayın Tarım bakanımız çıkıp diyor ki bizde çiftçiye, köylüye iki tane inek, üç tane buza verdik diyor.  Son beş senede ülkenin 70 milyar borcu artmış sen 10-20 milyonluk teşviklerden bahsediyorsun. Çiftçinin, köylünün borcu 104 milyar olmuş üç tane buzağı’dan, iki tane inekten bahsediyorsun’’ diye konuştu.

‘EMPERYALİZMİN KOYDURDUĞU KOTALARIN HEPSİNİ KALDIRACAĞIZ’

Dünyanın en pahalı sebze meyvesinin Türkiye’de olduğunu söyleyen Fatih Erbakan,”Asgari ücretin en düşük olduğu Avrupa ülkelerinde asgari ücret 5-6 bin lira seviyesinde. Asgari ücretin 5-6 bin lira seviyesinde olduğu Avrupa ülkesinde meyve, sebze, et, süt fiyatları Türkiye’deki fiyatların üçte biri. Türkiye’den oraya giden meyvenin, sebzenin fiyatı Türkiye’den daha ucuz. Adamın asgari ücreti bizim üç mislimiz oradaki mutfak masrafları bizim üçte birimiz. Şu bereketli topraklara rağmen, şu muazzam su kaynaklarına rağmen, şu genç ve çalışkan nüfusa rağmen Cenap-ı Allah’ın verdiği en güzel iklime rağmen mutfak masrafında alım güçleri bizden daha fazla. Bu millete yazıktır, ayıptır, günahtır. Dünyanın en pahalı meyvesi, dünyanın en pahalı eti, benzini, mazotu Türkiye’de. Biz bu esarete mecbur muyuz? Elbette ki değiliz. Yeniden Refah iktidarında yerli tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde teşvik edilecek. Bu dış güçlerin ırkçı emperyalizmin özel olarak koydurduğu kotaların hepsini elimizin tersiyle kaldırıp atacağız’’ ifadelerini kullandı.

‘EZİLİP SÖMÜRÜLDÜKTEN SONRA TÜRKİM DESEN NE OLUR KÜRDÜM DESEN NE OLUR?’

Öğrenci andı tartışmalarıyla ilgili de konuşan Erbakan, ”Ülkemizde aylardır sürüp giden bir andımız tartışması var. Efendim bu andımızı her sabah okuyalım mı okumayalım mı? Yav mübarek adam dış güçler tarafından sömürüldükten sonra, işsizliğe, fakirliğe mahkûm olduktan sonra, kardeş kanı aktıktan sonra Erbakan hocamın tabiriyle Firavunun piramitlerine taş taşıyan köleler gibi ezilip sömürüldükten sonra ne mutlu Türküm desen ne olur ne mutlu Kürdüm desen ne olur? Eziliyorsun, sömürülüyorsun, firavunun piramitlerine taş taşıyan köle haline gelmişsin haberin yok. Bu iktidar öneminde 16 senede 450 milyar doların üzerinde borç faizi ödedi hükümet biliyor musun?  450 milyar dolara üç tane Türkiye Cumhuriyeti devleti daha kurulur. Nereden çıktı bu para biliyor musun? Vergiyle, zamla, maaşından yapılan kesintiyle, tarım ürünlerinin fiyatında yapılan kesintiyle senin cebinden çıkıp gitti. Sen 24 saat andımızı okusan sen olacak? Biz inşalarımızın ne mutlu Türküm, ne mutlu Kürdüm veya ne mutlu Arap’ım diyerek değil ne mutlu çalışacak işim var, ne mutlu aşım var ekmeğim var, ne mutlu huzur içinde yaşayacak vatanım var diyerek mutlu olmasını sağlayacak. Ne mutlu elin bankasına borcum yok, ne mutlu Allah’tan başkasına muhtaç değilim, ne mutlu çoluğum, çocuğumun rızkını ihtiyacını karşılayacak geliri elde edebiliyorum diye mutlu edecek. Bizim iktidarımızda andımız böyle olacak’’ şeklinde konuştu.

Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Fikret Uymaz yeniden başkanlığa seçildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
2016 model Erkunt Kısmet marka 4x4 traktör icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ