Advert

ERBAKAN: SÖMÜRÜLDÜKTEN SONRA TÜRKÜM DESEN NE OLUR KÜRDÜM DESEN NE OLUR?

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ERBAKAN: SÖMÜRÜLDÜKTEN SONRA TÜRKÜM DESEN NE OLUR KÜRDÜM DESEN NE OLUR?
ERBAKAN: SÖMÜRÜLDÜKTEN SONRA TÜRKÜM DESEN NE OLUR KÜRDÜM DESEN NE OLUR? İzzet TUMAY
Bu içerik 270 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı 1. Olağan İl Kongresi Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kültür Park Mamürat’ül Aziz salonunda gerçekleştirilen kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yanı sıra eski bakan ve Genel Başkan Yardımcısı Sacit Günbay, Doğan Aydal, Celaledin Gül Cengiz Zor, Yeniden Refah Partisi Kurucusu ve MKYK Üyesi Cihan Ensarioğlu, Musa Okçu, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Nejdet Teksarı, Hüda-Par İl Başkanı Yasin Kavaşlı, Erbakan Vakfı İl Temsilcisi, Mehmet Tan, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, katıldı.

‘YENİDEN REFAH GELECEK YÜZLER GÜLECEK’

Kongrenin açılış konuşmasını yapan YRP kurucu İl Başkanı ve adayı Fikret Uymaz, ”Herkesin bildiği gibi 23 Kasım 2019 Cuma günü Hacı Bayram Cami’nde kılınan Cuma namazının akabinde dualarla kurulan Yeniden Refah Partimiz bütün Türkiye’de dalga dalga heyecan aktarmıştır. Partimiz insanlar arasında ayrışmayı körüklemek için değil kutuplaşmayı artırmak için değil yıkmak, yok etmek için değil gönülleri birleştirmek, darılanı, kırılanı döküleni yeniden bir araya getirip inşallah milletimizin özüne ruh köküne döndürüp yeniden ayağa kaldırarak yeni bir dünyayı tesis etmek için kurulmuştur. Borç, faiz, ithalat, ipotek sistemini değiştireceğiz arkasından üretim istihdam ve ihracat modelini getireceğiz. Arkasından yüksek teknolojili yatırımlarla başta savunma sanayi olmak üzere tüm sanayi dallarında dünyanın en kaliteli, en ucuz teknolojilerini üreterek yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız ve bu Türkiye’nin öncülüğünde yeni bir dünyayı kuracağız Allah’ın izniyle. Bugün ne mutlu bize ki ümidimiz var, heyecanımız var, coşkumuz var çünkü bütün olumsuzluklar karşısında şer güçlerin karşısında dağları yerinden oynatacak bir fedaimiz var bir Erbakan’ımız var. Bizlere yeniden bu aşkı, bu heyecanı yaşattığı için kıymetli genel başkanımızda Allah razı olsun. Cenab-ı Allah yardımcısı, yardımcımız olsun. Ve şunu hatırlatıyorum ki Yeniden Refah gelecek zulüm bitecek, Yeniden Refah gelecek yüzler gülecek, Yeniden Refah Gelecek yeni bir dünya kurulacak Allah’ın izniyle’’ dedi.

‘SU GÖRÜNDÜ TEYEMMÜM BOZULDU’

YRP'nin birtakım gizli toplantılarla, söz alıp söz vermelerle kurulmadığını belirten Erbakan, ”Bugün sizlerin de şahitlik ettiğiniz gibi Elaziz’de Milli Görüş'ün kalesinde 1969’un, 1991’in, 1994’ün, 1995’in heyecanını yaşadık, bugün Elaziz’de Erbakanlı günlerin heyecanını ve coşkusunu yaşadık. Bu selin önünde hiçbir güç duramayacak, bu selin, bu coşkunun bu aşkın önünde Allah’tan başka hiçbir güç duramayacak. Yeniden geliyoruz yeniden diriliyoruz, yeniden şahlanıyorum Elhamdülillah. Artık Elazizli kardeşlerimi doğruya yakın yanlışlardan kurtarmanın vakti gelmiştir. 50 senelik tertemiz, lekesiz başarılarla dolu geçmişin yeniden canlanma vakti gelmiştir. İşte bütün bu sebeplerden dolayı Yeniden Refah Partisi kuruldu hayrın kendisi meydana çıktı kutlu kervan yola revan oldu. 23 Kasım 2018’de partimizin kurulmasıyla su göründü teyemmüm bozuldu. Biz sırtımızı dış güçlere yaslayarak yola çıkmadık, biz holding patronlarıyla, medya patronlarıyla anlaşarak yola çıkmadık. Biz sırtımızı küresel sermayeye yaslayarak yola çıkmadık, biz birtakım gizli toplantılarda, sözler vererek karşılığında sözler alarak bu yola çıkmadık. 23-24 Kasım’da partimizi kurarken bütün dünyaya ilan ettiğimiz gibi sırtımızı Hacı Bayram Veli Hazretlerine, Eyyüb el Ensari Hazretlerine, Abdulhamit Han Hazretlerine ve Erbakan hocamıza yaslayarak yola çıktık. YRP olarak kurulduğumuz günden itibaren ifade ettiğimiz gibi yapılan hizmetlere teşekkür etmek için geliyoruz. Biz hizmeti kim yapmış olursa olsun o insanı tebrik etmek, takdir etmek için geliyoruz. Ancak bununla da birlikte elbette eksikleri tamamlamak için, yapılan yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Biz YRP olarak önce cayır cayır yanan evimizdeki yangını söndürmekle uğraşacağız. Bu yangını kim çıkarttı, bunun kimde ihmali oldu, neden bu yangın çıktı deyip hesap sormak yerine bütün gücümüzü bu yangına su taşımaya vereceğiz. Önce evimizi yangından kurtaracağız Biz bu nedenle her fırsatta diyoruz ki YRP olarak bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışıyla siyaset yapmıyoruz. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla siyaset yapıyoruz" diye konuştu.

‘ÇİFTÇİ VE KÖYLÜNÜN 104 MİLYAR BORCU VAR’

Türkiye Cumhuriyeti tarihin en borçlu dönemin yaşandığını dile getiren Erbakan, ”Biz Türkiye olarak Cumhuriyet tarihinin en borçlu dönemini yaşıyoruz. Vatandaşın bankalara borcu 2002 yılında 6 milyar TL iken, 2018 yılında 550 milyar TL’ye çıkmış. Bu iktidar döneminde 82 milyon vatandaşın bankalara borcu 6 milyardan 550 milyara çıktı. Ne demek bu? Uçan kuşa borcumuz var, tam 90 misli borcumuz var. Biz Yeniden Refah olarak aziz milletimizi bu esaretten kurtarmamız gerek.  Yüzde 70’i yabancıların elinde olan bankalara esir olmaktan kurtarmak milli görüş olarak Yeniden Refah olarak bizlerin boynunun borcudur. Türkiye’mizde sadece çiftçilerimizin borçları son beş senede 34 milyardan 104 milyara çıkmış. Bu gerçek ortadayken Sayın Tarım Bakanımız çıkıp diyor ki bizde çiftçiye, köylüye iki tane inek, üç tane buzağı verdik. Son beş senede ülkenin 70 milyar borcu artmış sen 10-20 milyonluk teşviklerden bahsediyorsun. Çiftçinin, köylünün borcu 104 milyar olmuş üç tane buzağı’dan, iki tane inekten bahsediyorsun’’ diye konuştu.

Öğrenci andı tartışmalarıyla ilgili de konuşan Erbakan, ”Ülkemizde aylardır sürüp giden bir andımız tartışması var. Efendim bu andımızı her sabah okuyalım mı okumayalım mı? Yav mübarek adam dış güçler tarafından sömürüldükten sonra, işsizliğe, fakirliğe mahkûm olduktan sonra, kardeş kanı aktıktan sonra Erbakan hocamın tabiriyle Firavunun piramitlerine taş taşıyan köleler gibi ezilip sömürüldükten sonra ne mutlu Türküm desen ne olur ne mutlu Kürdüm desen ne olur? Eziliyorsun, sömürülüyorsun, firavunun piramitlerine taş taşıyan köle haline gelmişsin haberin yok" şeklinde konuştu.

Erbakan’ın konuşmasının ardından tek listeli yapılan kongrede mevcut başkan Fikret Uymaz Elazığ Yeniden Refah Partisi İl Başkanı seçildi.

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan son dakika haberler haber doğan aydal cihan ensarioğlu ibrahim bahşi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ