YEREL
Giriş Tarihi : 16-04-2019 10:08   Güncelleme : 16-04-2019 10:08

ÜÇ DÖNEMDİR ÜÇOCAK’TA BELEDİYE BAŞKANI

ÜÇ DÖNEMDİR ÜÇOCAK’TA BELEDİYE BAŞKANI

Üç dönemdir Üçocak’ta belediye başkanı seçilen, son olarak 31 Mart 2019’da yapılan mahalli idareler seçimlerinde %58,90 oranında rekor bir oy olarak Üçocak’a Belediye Başkanı seçilen Yılmaz Yegül:

BAŞARIMIN SIRRI ‘MİLLET’ SEVGİSİ!

Başkan Yegül, 2009‘da yüzde 58 oranında oy aldı, 2014 yılında da AK Parti’den aday oldu yüzde 60 oranında oy aldı, 2019 yılında yine AK Parti’den aday oldu, vatandaşın büyük teveccühüyle yüzde 59 civarında oy alarak Üçocak’a üçüncü kez belediye başkanı oldu.

İzzet TUMAY / Elazığ Arıcak İlçesi Ak Parti Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, siyasete 2009 yılındaki yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden belediye başkanı aday olarak başladı ve seçimleri kazanarak belediye başkanı oldu. 2010 yılında Saadet Partisi'nden istifa ederek AK Parti'ye geçti, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den belediye başkanı seçildi. 31 Aralık 2019 yerel seçimlerinde %58,90 oranında rekor oy alarak yeniden belediye başkanı seçildi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Elazığ Arıcak İlçesi Üçocak Belediye Başkanı seçilen Yılmaz Yegül, HaberKent’e yaptığı özel açıklamada, “Siyasetteki uzun süreli başarımının sırrı, ‘milletin’ bana olan sevgisidir” dedi.

YEGÜL, ÜÇ DÖNEM REKOR OY ALDI

HaberKent Gazetesi Haber Müdürü İzzet Tumay’a konuşan Başkan Yegül, şöyle dedi: “Ben siyasete 2009 yılında başladım, aynı yıl Saadet Partisi’nden seçildim, 2010 yılında AK Parti’ye geçtik, 2014 yılında AK Parti’den tekrar aday adayı olduk. 2009 yılında yüzde 58 oranında oy aldık, 2014 yılında da AK Parti’den aday olduk yüzde 60 oranında oy aldık, nasip oldu 2019 yılında yine AK Parti’den aday olduk, vatandaşımızın büyük teveccühleriyle yüzde 59-60 civarında oy aldık. Vatandaşlarımız bu görevi üçüncü kez bizlere layık gördüler ve görevimize fiilen başlamış olduk. 2009 yılında belediyeyi teslim alırken belediyede altyapı, üstyapı sağlık, eğitim alanında çalışma yoktu, yani kısacası doğru dürüst yapılan bir iş yoktu, Üçocak tabiri caizse bir köyü anımsatıyordu. 2009 yılında ilk işimiz Üçocak’ın kanalizasyon ve altyapısı oldu. İller Bankası’ndan yüzde 50 hibe ile kısa sürede kanalizasyon altyapısını tamamen bitirdik. Kanalizasyonu bitirdikten sonra üstyapıya geçtik, 31 Mart tarihine kadar 150 bin m2 çevre düzenlemesi kapsamında parke döşemesi yaptık. Şu anda çevre düzenlemesinin yüzde 80’ini bitirmiş durumdayız.

SAĞLIK İLE İLGİLİ TÜM SORUNLARI ÇÖZDÜK

Beldenin en büyük sorunlarında eğitim ve sağlık sorunu ile ilgili; 2009 yılında beldemizde 1 tane hemşire yoktu. Biz de göreve başlar başlamaz 2011-2012 yıllarında beldemize aile hekimi getirttik, 2012 yılı sonunda da 112 Aile Sağlık Merkezi kuruldu, 2 ambulans, 12 çalışan, 1 doktor ve 1 hemşiresiyle ile o gün bugündür merkezimiz sağlık hizmeti vermektedir. Yeni sağlık ocağımız da bitti ve önümüzdeki günlerde yeni hizmet binası olan sağlık ocağında hizmete verilmeye başlanacak.

ÜÇOCAK’A 32 DERSLİK YAPILMASINA VESİLE OLDUK

Üçocak’ın eğitim sorunlarını çözme adına 2009-2019 yılları arasında 10 yılık dönemimizde bizim girişimlerimizle beldemize toplam 32 derslik kazandırdık. Biz beldenin derslik sorununu tamamen bitirdik. Yani; bizim dönemimizde eğitim ve sağlıktaki tüm sorunlar tamamen bitirilmiştir. Beldemizin merkezinde bir tane halı saha bir tane de basketbol ve voleybol sahası, iki tane park yaptık. Bu parkları en güzel şekilde yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Beldemizin mahalle için yolların kısacası yüzde 80 asfaltlaması bitirildi.

 

İSTİHDAMA YÖNELİK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

 

Önümüzdeki 5 yıllık görev süremiz içerisinde bizim en büyük projelerimizden biri işsizliğe yönelik yapacağımız çalışmalar olacak. Belediyemize ait 30 -40 dönüm bir alanda seracılığa yönelik bir proje başlatmayı hedefliyoruz. Mesire alanı projemiz var, Üçocak ile Hani arasındaki bağlantıyı sağlayan bir köprü var, bunu belediye olarak biz yapmayı planlıyoruz. Belediyenin içerisinde taşkın koruma DSİ tarafından yapılan büyük bir set var. Bu setin her iki tarafına bisiklet yolu ve piknik yerleri yapmak için projemiz var.

GECE-GÜNDÜZ HALKIMLA BERABERİM

Tabi üç dönemdir bu görevi yapıyorum. Buradaki başarımın sırrı halk ile iç içe olmam. Üç dönem hiç oyları eksiltmeden yüzde 60 oy oranımızı koruduk. Ben gece-gündüz halkımla beraberim. Vatandaşlardan biriyim, büyükle büyük, çocukla çocuğum. Sürekli halkla içe içe oluyorum, onların dertlerini dinliyor çözümü noktasında çaba sarf ediyorum. Bir başka özeliğim; her bayramda bütün evleri dolaşıyorum, bireylerle birebir görüşüyorum, onların talep ve isteklerini bir bir not ediyorum, her ay muhtarlarla toplantı yapıyorum. Halk Günü ilan ettim, her ay bir mahallede halkla buluşuyorum. Eğer ben üç dönemdir bu oylarımı koruyorsam bu halk ile iç içe olmamdandır. Halk ile iç içe olmak bana her zaman başarıyı getirdi. Hizmet her zaman yapılır lakin önemli olan halk ile iç içe olmaktır. Her zaman vatandaşın yanında olmak lazım. Vatandaş bunu istiyor, başka bir şey istemiyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA