Advert

ELAZIĞ’DA HAC HAZIRLIK KURSLARI BAŞLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞ’DA HAC HAZIRLIK KURSLARI BAŞLADI
ELAZIĞ’DA HAC HAZIRLIK KURSLARI BAŞLADI İzzet TUMAY
Bu içerik 94 kez okundu.

Ezgi ÇAKMAK / 2019 yılı hac organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın gözetim ve denetiminde bulunan seyahat acenteleri ile Elazığ’dan hacca gidecek hacı adayları için düzenlenen hazırlık kursları başladı.

Hac ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için irşat, rehberlik, bilgilendirme ve aydınlatma hizmetleri vermek üzere İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve 4 etaptan oluşan seminerlerin ilki Edibe Can Konferans Salonu’nda yapıldı.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ve Personel Şube Müdürü Ali Gün tarafından verilen ilk günkü seminere hacı adayları yoğun ilgi gösterdi. Elazığ’dan bu yıl Diyanet ve acenteler aracılığıyla kutsal topraklara gitmeye hak kazanan toplam 894 hacı adayının heyecanı gözlerden kaçmadı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; Hac ibadetinin önemi üzerinde duran İl Müftüsü Sarıkaya, “İbadet Bilinci ve Hac İbadeti” konusunda hacı adaylarını bilgilendirdi.

Verilen aranın ardından kürsüye gelen Personel Şube Müdürü Gün ise hac ibadetinin hurafelere sapılmadan yapılması gereken bir amel olduğuna dikkat çekerek, “Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamları” başlığı altında sunumunu gerçekleştirdi.

HAC HAZIRLIK KURSLARININ DÜZENLENECEĞİ TARİH/SAAT/YER

17 Nisan Çarşamba: Saat: 09:00-12:30 Edibe Can Müftülük Sitesi Konferans Salonu

18 Nisan Perşembe: Saat: 09:00-12:30 Edibe Can Müftülük Sitesi Konferans Salonu

20 Nisan Cumartesi: Saat: 09:00-12:30 Merkez İzzetpaşa Camii (Uygulamalı Eğitim)

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ MERKEZLİ 6 İLDE 2 AYRI FETÖ OPERASYONU: 20 GÖZALTI
ELAZIĞ MERKEZLİ 6 İLDE 2 AYRI FETÖ OPERASYONU: 20 GÖZALTI
VALİ KALDIRIM'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI
VALİ KALDIRIM'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI