Advert

SEYREK: RİSK BİLİNİYORDU ÖNLEM ALINMADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SEYREK: RİSK BİLİNİYORDU ÖNLEM ALINMADI
SEYREK: RİSK BİLİNİYORDU ÖNLEM ALINMADI İzzet TUMAY
Bu içerik 283 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Maden ilçesinde yaşanan heyelan riski ile ilgili olarak yapılan çalışmaların ardından hazırlanan rapor doğrultusunda ilçede 510 konut ve iş yerinin İçişleri Bakanlığı tarafından tahliye kararı kapsamında tahliyeleri sürerken, ilçedeki heyelan riskinin bilinmesine karşılık gerekli önlemlerin alınmadığı iddia edildi.

Maden ilçesinde heyelan riskinin gündeme gelmesinin ardından Birlik Platformu kurduklarını ve çalışmalara başladıklarını belirten Birlik Platformu Üyesi Süleyman Deniz Seyrek, bu olaya gerekli duyarlılığın gösterilmesini ve önlemlerin alınmasını talep ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Bakır Maden için Birlik Platformu'nu Kasım 2017'de Maden'de yaşanan doğal olmayan heyelan olayı üzerine kurduk. Platform olarak: 25-26-27 Ocak 2018 tarihlerinde Birlik Programı kapsamında ziyaretler ve Bakır Maden için Birlik Sempozyumu'nu düzenledik. 12-19 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara temasları gerçekleştirilerek; Bakan yardımcısı,  milletvekili ve daire başkanlığı düzeyinde doğal olmayan heyelan konusunda görüşmeler yapılarak önlem alınması gerekildiği iletildi. 5-6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde 2. Birlik Programı düzenlenerek Elazığ protokolü ile görüşüldü ve Maden'de yaşanan doğal olmayan heyelan olayı hususunda yürüyüş yapılmak istendi.

Bizler platformumuzu kurmadan önce de dönemin Maden Belediye Başkanı Musa Orhan gerekli görüşmeleri ve yazışmaları yapmış, hatta Ekim 2016 tarihinde de Belediye Binası önünde vatandaş topluluğu ile basın açıklaması yapmıştı. Aynı şekilde Camii Kebir Mahallesi Muhtarımız Mehmet Deniz de ilk yazışmayı başlatan kişi olmuştur.

Gördüğünüz gibi, 3 senedir yetkili kurum ve kişilere gerekli uyarılar yapılmış, fakat göz göre gelen bu olayın önlemi alınmamıştır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU