Advert

GÜVEÇTE PİŞEN YEMEĞİN AYRI BİR LEZZETİ OLUYOR!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
GÜVEÇTE PİŞEN YEMEĞİN AYRI BİR LEZZETİ OLUYOR!
GÜVEÇTE PİŞEN YEMEĞİN AYRI BİR LEZZETİ OLUYOR! İzzet TUMAY
Bu içerik 414 kez okundu.

İzzet TUMAY / Elazığ’da, iftar yemeğini fırında pişirmeyi tercih eden vatandaşlar, genelde yemeklerini güveçte hazırlayıp fırınlara gönderirken, güveçte pişen yemeğin ayrı bir lezzette olduğu bir gerçek. Bu yüzden vatandaşlar Ramazan ayı nedeniyle güvece fazlasıyla ilgi gösteriyor.

Ramazan ayı ile birlikte toprak güvece olan ilginin arttığını belirten esnaflar, “Güveçte pişirilen yemekte ayrı bir lezzet oluyor. Vatandaşlar genelde etli yemek için tercihlerini güveçten yana kullanıyor. Güveçte pişen yemeklerin daha fazla lezzetli olması yüzünden vatandaşlar iftar yemeklerini güveçte pişirmemeden yana kullanıyorlar. Satışlarımız Ramazan ayı nedeniyle biraz arttı diyebiliriz. Vatandaşın ilgisi inşallah Ramazan boyu devam eder” dediler.

RAMAZAN AYI İLE BİRLİKTE GÜVECE OLAN TALEP ARTTI

Ramazan ayı ile birlikte güvece olan talep arttı. Fiyatlar 15-30 TL arasında değişiyor. Özel bir toprak malzemeden yapılan ve yemeklere ayrı bir lezzet katan ‘güveç’ kaplarına Ramazan’da ilginin artması bu sektörde faaliyet gösteren esnafların yüzünü güldürdü. Fırında odun ateşinde Güveç içerisinde pişen yemeğin ayrı bir lezzeti olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Toprak güveçte pişen yemek ile normal çelik bir tencerede pişen yemek arasında dünya kadar fark var. Yani toprak güveçte pişirilen yemeğin lezzeti bir başka oluyor ve bizler de bu yüzden yemeklerimizi toprak güveçte hazırlayıp fırına gönderiyoruz” dediler.

Elazığ iftar Güveç elazığ fırıncılar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBESİ ‘YANGIN’ YERİNDE!
TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBESİ ‘YANGIN’ YERİNDE!
PERSONEL ALIMININ FATURASI 2 MÜDÜRE KESİLDİ
PERSONEL ALIMININ FATURASI 2 MÜDÜRE KESİLDİ