Advert

KENÇ’TEN ANLAMLI MESAJ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KENÇ’TEN ANLAMLI MESAJ
KENÇ’TEN ANLAMLI MESAJ İzzet TUMAY
Bu içerik 467 kez okundu.

Yasemin GÖĞDEMİR / Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kenç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede 10–16 Mayıs arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Engellilik konusundaki toplum bilincinin artmasına ve engelli vatandaşlarımızın hayat konulara dikkat çekmek üzere çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak doğru politikalar ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda, yapılacak olan iyileştirmelerle, bundan sonra da engelli vatandaşlarımız daha iyi hayat şartlarına kavuşacak,  eğitim,  erişim, ulaşım sağlık, istihdam gibi alanlarda hakları olan hizmetleri alabileceklerdir. Engellilik politikasında engelli vatandaşlarımızın topluma tam, uyumlu ve eşit bir şekilde katılımları esas olmalıdır. Temel haklarının ihlali ve toplum bilincinin farkındalığından dolayı engelli vatandaşlarımızın dışlanması, iş ve üretim alanlarından uzak tutulmaları kabul edilemeyecek bir durumdur. Sanatta, sporda, siyasette, iş hayatında birçok engelli vatandaşımız fırsat ve imkân verildiğinde neleri yapabileceklerini, gurur duyulacak başarılara imza atacaklarını göstermişlerdir. Böylesi başarıları, engellilerin toplum hayatına katılımlarını, eğitimden spora, sanattan siyasete kadar her alanda daha fazla yer almalarını desteklemek zorundayız. Engelli vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan, kendilerine yeter şartlar içerisinde sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmeleri en büyük amacımızdır. Engelli vatandaşlarımızın, kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmeleri için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak bundan sonra da üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle,10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası'nda tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBESİ ‘YANGIN’ YERİNDE!
TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBESİ ‘YANGIN’ YERİNDE!
PERSONEL ALIMININ FATURASI 2 MÜDÜRE KESİLDİ
PERSONEL ALIMININ FATURASI 2 MÜDÜRE KESİLDİ