Advert

BAŞKAN ÇADIRCI: BELEDİYE İFLAS ETMİŞ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BAŞKAN ÇADIRCI: BELEDİYE İFLAS ETMİŞ
BAŞKAN ÇADIRCI: BELEDİYE İFLAS ETMİŞ İzzet TUMAY
Bu içerik 4220 kez okundu.

İrfan ARSLAN / 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Saadet Partisi adayı olarak Yazıkonak Belediye Başkanlığı'nı kazanan Hatif Çadırcı, enkaz bir belediye devraldıklarını, yaptıkları çalışmalar sonucunda Yazıkonak Belediyesi'nin 10 milyon 400 bin TL borcunun bulunduğunu, belediye bütçesini oluşturan gelirlerinin gelecek yıllar adına kullanıldığını belirlediklerini belirterek, "Bugün itibarı ile Yazıkonak Belediyesi iflas etmiş bir konumda. Ancak biz bu belediyeyi ayağa kaldırma adına gerekli çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalarımızı yaparken öncelikle vurgunları talanları önleyecek, mali tabloyu kontrol alına alıp bu belediyeyi yeniden ayağa kaldıracağız. Bunu başarmak için de gerekli tedbirleri almaya başladım. Yazıkonak Belediyesi'ni ayağa kaldıracak bir kadro ile çalışacağız. Bunun için de fazla olan işçileri işten çıkaracağız. 26 kişiyi işten çıkardık. Bir kısmı da çıkarılacak. Bu yılın mayıs ayında kullanmamız gereken bir parayı bizden önceki Başkan Aydın Ayaz, denkleşme yaparak 14 Mart’ta çekip kullanmış. Bu para 574 bin TL. Bu para kullanılmamış olunsaydı, sıkıntıları göğüsler, belki işçilerimizin çıkışını vermezdik. İnanın ki bu ay maaşları ödeyecek bütçemiz şu anda yok. Elimizde bir miktar para var ancak yeterli değil” dedi.Yazıkonak Belediyesi'ni 1.5 yılda sıkıntıları aşarak ayağa kalkmasını sağlayacak bir planlama yaptığını ve bunu uygulayacağını belirten Başkan Çadırcı, "Buradan ilimizdeki tüm siyasi partilerin il başkanlarına sesleniyorum. Gelin bu belediyenin sıkıntılarından kurtulmasını sağlayacak bir çalışma yapın. Belediyenin sıkıntılardan kurtulmasını sağlayacağına inandığımız bir planlama yaparlar ve bunu uygulayın derlerse ben de bunu yaparım. Ancak bunu yapmazlar ise ben de belirlediğim programı uygularım. Belediyemizde çalışan ve yine seçimden öncesi son aylarda meclis kararı ile yapılan düzenleme sonucunda 7 bin 200 TL maaş alan personel var. Yine belediyemizde çalışan ve yüksek maaş verilen milletvekillerinin emrinde bulunan personel var. Biz bu konuda da gerekli görüşmeleri yapıp tasarrufa gideceğiz. Belediyemize gelen 145 bin TL yemek ve 17 bin liralık tespih faturaları var. Bunların adını ne koymuşuz, bu yemekleri kim yemiş, tespihleri kim almış? Kuyumcu faturaları var. Bunların hepsini incelettireceğiz. Yazıkonak Belediyesi borç batağına sürüklenmiş” diye konuştu.

'İlk icraatımız tasarruf' 

Yazıkonak Belediyesi'nin 33 yıllık bir belediye olduğunu belirten Başkan Çadırcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugüne kadar beldemizde yapılması planlanan çalışmalar yapılmış olunsaydı beldemiz bugün sıkıntı yaşamazdı. Benim görüşüm, genellikle günü kurtarma politikası izlenmiş. Bu yapılırken de mali gelirler hoyratça kullanılmış. Gelecekte ne olacağı hiç düşünülmemiş. Biz böyle yapmayacağız. Hak, hukuk, adalet ekseni içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kimsenin ahını almamak adına adaletli davranacağız. Belki şimdi bana, 'Bak bunları söylüyorsun ancak işçi çıkardın, çıkaracağım diyorsun' diyecekler. Evet bu belediyenin sıkıntılarından kurtulması adına, bizim çalışmalarımızı sağlayacak bir kadro sayısına ineceğiz. Fazla olan personeli işten çıkacağız. Bunu yapmak zorundayım. Benim önümde iki seçenek var. Birincisi, benden önceki başkanlar gibi belediyeyi borç batağına sokayım, işleri günü birlik günü kurtaracak şekilde yapayım. Ben buna karşıyım. Ben elimizdeki imkânları en verimli şekilde kullanıp bu belediyeyi ayağa kaldırmanın ve beldeye hizmet getirmenin çabasında olacağız. Bunu yapmak istediğimiz için bu göreve talipli olduk. Bunu söylediğimiz için halkımız bizi başkan seçti.

Yaptığım hesaplamalara göre 1.5 yıl içinde Yazıkonak Belediyesi ayakları üzerinde duracak bir hale gelecek. Bunu sağlamak adına yönetim olarak icraatımızı tasarruflara başlayarak başlattık. Kaynaklarımızın farklı kullanılmasının önüne geçeceğiz. Bunun için gerekirse farklı çalışmalar da yapacağız.”

'Mazbatamı almadan görev devri yapmak istedi'

Çadırcı sözlerini şöyle sürdürdü: "31 Mart seçimlerinin ardından gerekli kararlar alınıp mazbatamız henüz verilmemişken Başkan Aydın Ayaz, 'Gel devir teslim yapalım' dedi. Ben, 'Henüz mazbatamı almadım. Alınca bu devir teslimi yaparız' dedim. Seçime yapılan itirazların değerlendirmesinin sonuçlanmasının ardından mazbatamızı aldık. Biz de devir teslim için belediyeye geldik. Allah rızası için belediyede sadece çaycı kardeşimiz vardı. Bizi karşılayan hiçbir belediye personeli yoktu. Şimdi, 'Gelmedi ki devredeyim' diyor. Ben yetki belgemi almadan neyi teslim alabilirim?

Göreve başladıktan sonra makamda yaptığım incelemede arka taraftaki ofiste bir özel bölüm gördüm. Bu bölüm, Diyarbakır BŞB'de görev yapan kayyum başkanının yaptırdığının benzeri özel banyo bölümü idi. Böyle bir alanın başkanlık makamında ne işi var? Neden yaptırılmış? Buraya kullanılan kaynağın belediyenin başka bir işi için kullanılması daha doğru olmaz mıydı?

Belediyemizin ekonomik olarak sıkıntıları varken, bunun yanında piyasadaki kredimiz de tüketilmiş. Makam aracımızın aküsü bozulmuş, akü alacağız, belediyemizin alış veriş yaptığı bayi, 'Borcunuzu ödeyin sonra talepte bulunun' diyor. Bozulan bir aracımızı tamir için gönderdiğimizde, 'Borcunuz var, ödeyin, tamir işi kolay' diyorlar. Maddi olarak bitirilen belediyemiz manevi olarak da bitirilmiş.

Yazıkonak Belediyemizin gelir-gider tablosu her yıl belediyemiz binasına büyük bir afiş olarak asılıp halkımız ve kamuoyumuz ile paylaşılacak. Böylece ne olduğunu, nereden nereye geldiğimizi herkes görecek.

Ben bunları, yarın ne yapayım, böyle bir belediye aldım, bunun için de bunları yapamadım demek için anlatmıyorum. Bugünkü tablo bu. 1.5 yıl içinde bunu iyileştirmiş olacağım. Sonrasında da hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Yazıkonak Belediyesi, bu beldenin geleceğini hazırlamak zorunda. Bunu da inşallah gerçekleştireceğiz."

Saadet Partisi Hatif Çadırcı Yazıkonak Belediyesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!