Advert

HARPUT’TA ‘İFTAR’ BİR BAŞKA GÜZEL!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
HARPUT’TA ‘İFTAR’ BİR BAŞKA GÜZEL!
HARPUT’TA ‘İFTAR’ BİR BAŞKA GÜZEL! İzzet TUMAY
Bu içerik 182 kez okundu.

İzzet TUMAY / Havaların akşam saatlerinde serin olmasına rağmen hafta sonları Harput’ta iftar açmanın hazzına varmak isteyen bazı vatandaşlar soluğu tarihi mahallede alıyor.

İslam aleminde birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmak gibi ulvi duyguların zirveye ulaştığı Ramazan ayında Harput ayrı bir ilgi görüyor. Vatandaşlar iftarlarını tarihi mahalle Harput’ta açıyor, açık havada iftar açmanın tadını çıkarıyor. Ramazan ayı ile birlikte vatandaşların Harput’a olan ilgisinin önümüzdeki günlerde daha da artacağı ifade edilirken, özellikle akşam saatlerinde konumu itibariyle yüksek rakıma sahip olduğu için havanın serin olması nedeniyle vatandaşların Harput’a olan ilgisinin Ramazan ayı boyunca devam etmesi bekleniyor.

Elazığlıların 7’den 70’e manevi havasına tutkuyla bağlı olduğu Harput, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında büyük ilgi görüyor. İftarlarını açmak için Harput’u tercih eden vatandaşlar, iftarın ardından Harput’un tarihi yerlerini geziyor, tarihi bölgelerin fotoğraflarını çekerek anı ölümsüzleştiriyor.

'HARPUT’UN KIYMETİ BİLİNMELİ'

Vatandaşlar, Ramazan ayında tarihi Harput’ta iftar açmanın bir başka güzelliğinin olduğunu belirterek, “İftara 1-2 saat kala tüm hazırlıklarımızı bitirip Harput’a geliyoruz. Harput gerçekten eşsiz bir güzelliğe sahip. Buranın kıymeti çok iyi bilinmeli. Yani Harput’ta iftar açmak bir başka güzellik taşıyor. Bu yıl akşamları hava biraz serin oluyor. Yani üşüyoruz diyebiliriz ancak Harput’ta iftar açmanın bir başka manevi havası var. Bu nedenle her gün olmasa da hafta sonları iftarımızı Harput’ta açıyoruz” dediler.

Harput iftar son dakika haberler haberkent gazetesi elazığ Ramazan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!