Advert

KAVAKLI: MADENLİLERİN TEDİRGİNLİĞİ GİDERİLMELİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KAVAKLI: MADENLİLERİN TEDİRGİNLİĞİ GİDERİLMELİ
KAVAKLI: MADENLİLERİN TEDİRGİNLİĞİ GİDERİLMELİ İzzet TUMAY
Bu içerik 319 kez okundu.

Yasemin GÖĞDEMİR / HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, “Maden ilçemizin 510 konut ve işyeri taşıma işlemi her geçen gün problemleşiyor. Yapılan araştırma raporunda heyelan riski olduğu için taşımayı mecbur kılıyor, fakat taşınma işlemi tıkanık” dedi.

Kavaklı, şöyle konuştu: “Camikebir Mahallesi'nin sakinlerini ve esnafını tahliye etme kararı alınmış olması sorunu çözmüş değildir. Konu hakkında acil müdahale, araştırma kurulu ve halkı dinleme komisyonları oluşturulmalıdır. Oluşturulacak bu kurullar, vatandaşın mağduriyetini giderecek şekilde çözüm önerileri sunmalı ve halkın talepleri çerçevesinde rapor hazırlanmalı ve bu rapor bağlayıcı olmalıdır.

Heyelan riski, can yakıcı hale gelmeden idare makamları ilçe halkını tatmin edici adımlarla tahliyesini sağlamaya odaklanmalıdır. Halk, taşınmaya mecbur kaldıysa devlet imkanlarını yanında görmelidir.

İlçe halkının talepleri dinlenilerek, yapılacak görüşmelerle ve mal varlıklarının karşılığı verilmesiyle nihaiyi ve tatminkar sonuca varılacaktır. Vatandaş, güvence beklemektedir. Evini ve iş yerini taşıdıktan sonra unutulacağı ve haklarını kaybedeceği endişesini taşımaktadır. Halkın, hakları teminat altına alınarak endişesi giderilmelidir.

Heyelan tetikleyen bakır maden işletmesinin pasasının olduğu iddia ediliyor. Yanlış işletme sistemi bir ilçenin kaderini değiştirdiği gibi birçokmağduriyeti beraberinde getirmiştir ve çevre kirliliğine de sebep olmuştur. Heyelanı tetikleyen etkenleri ortadan kaldıracak adımlar atılarak, Sorun daha fazla karmaşık hale gelmeden icraata geçilmelidir.”

HÜDA PAR Elazığ Yasin Kavaklı maden ilçesi heyelan tehlikesi maden taşıma elazığ son dakika haberler haberkent
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBESİ ‘YANGIN’ YERİNDE!
TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBESİ ‘YANGIN’ YERİNDE!
PERSONEL ALIMININ FATURASI 2 MÜDÜRE KESİLDİ
PERSONEL ALIMININ FATURASI 2 MÜDÜRE KESİLDİ