Advert

GÜRTÜRK, YENİ MODEL HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
GÜRTÜRK, YENİ MODEL HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
GÜRTÜRK, YENİ MODEL HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU İzzet TUMAY
Bu içerik 370 kez okundu.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, yeni eğitim öğretim çalışma takvimi modeli hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan değişikliğin sadece çalışma takvimi ile ilgili olarak yapılan bir çalışma olmadığını belirten Gürtürk, açıklamasında şunlara yer verdi: "Bakanlığımız çalışmaları verimlilik ve denge üzerinden yapılmaktadır. Yapılan değişiklik sadece çalışma takvimi ile ilgili olarak yapılan bir çalışma değildir. Öğretmen eğitimi açısından verimlilik, derslerin işlenişi açısından verimlilik, öğretmenlerin sınıftaki yaptığı projeler ve benzeri çalışmalar açısından verimlilik, Millî Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı tüm iş ve işlemler açısından verimlilik. Bunun genel bir parçası olarak yapılanda çalışma takvimini de bu verimlilik ve denge üzerine oturtulmasıdır.

Yapılan değişiklik ile 180 iş günü olan eğitim ve öğretim süresi değişmemiş olup, bu günlerin verimliliğinin artırılması ve dengesi kolaylaştırılması hedeflenmiştir. Bu amaçla her dönem içerisine yaz tatillerinden alınan 1 hafta ara tatil eklenmiştir. Ara tatillerin düşülmesinden sonra öğrencilerimiz için yaz tatili süresi 13 haftadan 11 haftaya indirilmiş olacaktır. Böylece öğrencilerimizin uzun yaz tatili nedeniyle öğrenme motivasyonlarının düşmesinin de önüne geçilmiş olacaktır. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak olup, toplam tatil süresi kısalmayarak aynı kalacaktır.

Öğrenciler; ara tatillerde dinlenme fırsatı elde etmenin yanında, öğrendiklerini kontrol edebilecek, öğrendiklerini pekiştirebilecek, olası öğrenme eksikliklerinin derinleşmeden ve yeni konular eklenmeden telafi edilebilecektir. Ayrıca öğrencilerimiz ara tatillerde huzurevleri ziyaretleri, yardımlaşma faaliyetleri, aile ziyaretleri, okul kulüp çalışmaları gibi toplumsal fayda çalışmaları yapmalarına imkân tanınacaktır.

Öğretmen açısından ise; ara tatillerde okullarda öğrencilerin olmadığı bir durumda görevlerine devam edeceklerdir. Eğitim ve öğretim yılı başında ve sonundaki seminer dönemlerindeki birer hafta ara tatil olmak üzere yılın içerisine almıştır. Bunun temel sebebi; verimliliği artırmak, daha etkin çalışmalar yürütebilmek ve öğretmenlerimizin nefes almasına imkân tanımaktadır. Bu çerçevede düşünüldüğünde öğretmenler açısından yaz tatilleri ile ilgili herhangi bir kısıtlama veya azalma, çoğalma söz konusu değildir.  Öğretmenlerimizin yaz tatili 1 Temmuz tarihinden itibaren 1 Eylül tarihine kadar bir kesinti olmayacaktır.

Öğretmenlerimiz; ara tatillerde dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı verilmiş olacaktır. Öğretmenler tarafından kesintisiz olarak ders faaliyetlerinin yürütüldüğü bir durumda çok yorulduğunu dikkate alındığında, öğretmenlerimizin nefes alma süresi oluşturulmuş olacaktır. Ara tatillerde veli toplantıları, zümre toplantıları, mesleki gelişim çalışmaları, kişisel ve sosyal gelişim etkinliklerinin yanında okullarımızın da bazı fiziki ihtiyaçlarının karşılanması ve yenilenmesi sağlanmış olacaktır.

Ara tatillerde bir ana tema belirlenecek olup, bu tema doğrultusunda bilim, kültür, sanat, spor gibi çeşitli faaliyetler yapılması planlanmaktadır."

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk mili eğitim bakanlığı eğitim sosyal yaz tatili eğitim öğretim elazığ haberkent gazetesi elazığ
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK