Advert

BURADAN GÖK’E EKMEK ÇIKMAZ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BURADAN GÖK’E EKMEK ÇIKMAZ!
BURADAN GÖK’E EKMEK ÇIKMAZ! İzzet TUMAY
Bu içerik 1325 kez okundu.

Kaplan, "İbrahim Gök, Elazığ’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bir iki dönem milletvekili aday adayı olmasına rağmen seçilemeyen bir kişidir. Neden seçilmedi onları bilemiyoruz ama Adalet ve Kalkınma Partisi'ne yaranmak için böyle bir yol izliyorsa bu yol doğru bir yol değildir" dedi.

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu hakkında çarpıcı iddialarda bulunan Av. İbrahim Gök’e CHP İl Başkanı Zeki Kaplan ve CHP Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi Murat Akkoç ateş püskürdü.

Av. İbrahim Gök’ün “Ekrem İmamoğlu bir projedir, FETÖ’cüdür” açıklamasına karşın CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, Gök’e "İnsanları karalayarak gündemde olmaya çalışıyorsa buradan kendisine ekmek çıkmaz” dedi.

Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi Murat Akkoç ise, “İbrahim Gök, iktidara yaranmanın ve buradan nemalanmanın en kolay ve en basit yolu olan yalakalık modasına uymuştur” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ’CÜ ARIYORLARSA KENDİLERİNE BAKSINLAR’

Av. İbrahim Gök’ün açıklamasıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını söyleyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ”İnsanlar bu FETÖ suçlamasını bir modaya dönüştürdüler. Kendileri için siyasi rakip olabilecek, kamu düzeninde, kamu yönetiminde en ufak bir başarı hikayesi oluşturanlarla ilgili iktidar kanadı ve kanadına yakın grup hemen FETÖ’cü iftirasını atıyor. FETÖ’cülükle suçlayanlar önce AKP’ye dönüp baksınlar ondan sonra kimin ne yaptığı, ne ettiği sürecini değerlendirsinler. Bu çok ciddi bir iddia, bu yorum değil direk bir iddia, bana da arkadaşlar ilettiler. Ben Elazığ’a döner dönmez bununla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağım. Bu sıradan bir olay değil, bu konuda Ekrem İmamoğlu’na bilgide vereceğim sanıyorum onların avukatları da devreye girerler. Bu açıklama siyasi ahlaka ve etik değerlere sığmayan bir yaklaşım, televizyonlarda konuşurken, kamuoyuna yönelik açıklamalar yaparken insanların ağızlarından çıkan her kelimeye dikkat etmesi lazım. Sırf bir yerlere yaranmak için söylenen laflar bir başka insanla ilgili olumsuzluk yaratacak söylemleri doğru bulmuyorum. FETÖ’cü arıyorlarsa kendilerine baksınlar" diye konuştu.

‘HER BAŞARIYI YAKALAYAN İNSANI KARALAMAK BU KADAR KOLAY OLMAMALI’

“Ekrem İmamoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı olsaydı ve böyle büyük bir başarı yakalasaydı acaba gene kendisine FETÖ’cü diyerek iftira atacaklar mıydı?” diye soran CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, "Yaptığı yorum son derece yanlıştır. Önüne gelen herkese FETÖ’cü diyen bir insan dönüp kendi çevresine bakacak. Bu FETÖ’ yaftalamasının kıstası nedir? Cumhuriyet Halk Partisi’ne ivme kazandıran her kişiye FETÖ’cülerle işbirliği yaptığı ya da FETÖ’cü diyerek iftira atmaları ahlaki değildir. Eğer varsa bir kanıtı gitsin suç duyurusunda bulunsun. Her başarıyı yakalayan insanı karalamak bu kadar kolay olmamalı. Hele ki bir hukukçunun böyle hassas konuları böyle bir sorumsuzluk içerisine girerek konuşması son derece üzücüdür. Bizim adayımız Adalet ve Kalkınma Partisi adayı olmuş olsaydı ve böyle büyük bir başarı yakalamış olsaydı acaba gene kendisine FETÖ’cü diyerek iftira atacaklar mıydı? Ekrem İmamoğlu dini inançlarına bağlı, demokrat, Atatürkçü bir siyasetçidir. İmamoğlu halkın umudu haline gelmiş bir kişidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkanımızla beraber hareket ederek Türkiye’deki sosyal demokrat hareketin gelişmesine büyük katkılar sağlama çabasındaki bir insanı böyle ucuz politikalarla karalamak sağlıklı bir düşünce değildir" diye konuştu.

‘BURADAN KENDİSİNE EKMEK ÇIKMAZ’

Kaplan, ”İbrahim Gök, Elazığ’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bir iki dönem milletvekili aday adayı olmasına rağmen seçilemeyen bir kişidir. Neden seçilmedi onları bilemiyoruz ama Adalet ve Kalkınma Partisi'ne yaranmak için böyle bir yol izliyorsa bu yol doğru bir yol değildir. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin üst kademelerinde bir beklentisi mi var, bundan dolayı insanları karalayarak gündemde olmaya mı çalışıyor ki eğer çalışıyorsa buradan kendisine ekmek çıkmaz. Bir hukukçunun bir siyasetçiyi FETÖ ile ilişkilendirmesi için elinde kanıtlarının olması lazım. Kanıtları olmadığı halde bir insanı karalamak için böyle bir iftira atıyorsa bu suçtur. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde FETÖ’cü olmaz, Cumhuriyet Halk Partisi tarihi boyunca FETÖ ile mücadele etmiş bir siyasi partidir. Parti mensuplarımıza FETÖ'cü yaftasını yapıştırmaya çalışanlar önce dönüp kendilerine baksınlar” diye konuştu.

AKKOÇ: GÖK, YALAKALIK MODASINA UYMUŞTUR

CHP Elazığ Belediye Meclis Üyesi Murat Akkoç ise, ”Ekrem İmamoğlu 4 milyon küsuratında İstanbul halkının oyunu alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur. Ancak YSK’nın almış olduğu siyasi karar sonrası İstanbul halkının iradesi gasp edilerek Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı düşürülmüştür. Ama bizim ve İstanbul halkı için halen İstanbul Belediye Başkanı'dır. Beylikdüzü gibi bir ilçeden çıkarak Ak Parti’nin genel başkanından, bakanlarına, milletvekillerinden, yandaş medyasına rağmen İstanbul’u almayı başaran Sayın İmamoğlu’na ulusal mecradaki yandaş medyanın yapmış olduğu iftiralar yetmiyormuş gibi şimdi de çeşitli yerel televizyonlara çıkartılan kişiler aracılığıyla belediye başkanımıza akla ziyan iftira kampanyaları başlatılmıştır. Geçtiğimiz günler Kanal 23’te yayınlanan Detay programında yorumculuk yapan sözde avukat İbrahim Gök, Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında, 'İmamoğlu bir projedir ve FETÖ’cüdür’ şeklinde alçakça iftiralarda bulunmuştur. Bu kabul edilemez bir açıklamadır ve aynı zamanda suçtur. İbrahim Gök, her seçim döneminde aday olmak için Ak Parti’nin kapısını aşındırmış fakat hiçbir zaman buna layık görülmemiş bir zattır. Bu dönemde de bir yerlere gelebilmenin, iktidara yaranmanın ve buradan nemalanmanın en kolay ve en basit yolu olan yalakalık modasına uymuştur’’ diye konuştu.

‘İDDİASINI ISPATLAMAZSA MÜFTERİDİR’

"Bu iftira Ekrem İmamoğlu’na oy veren milyonlarca insana hakarettir" diye değerlendiren Akkoç, ”4 milyondan fazla insanın oyunu almış bir insanı FETÖ’cü diye nasıl yaftalarsın? Bu iftira milyonlarca insana hakaret ve provakasyondan başka bir şey değildir. Bu iftirayı atan kişinin önünde iki seçeneği vardır; birincisi ortaya attığı iddiayı somut bilgi ve belgelerle ortaya koymak zorundadır çünkü bu aynı zamanda suç duyurusuna girer. Bu iftira 4 milyondan fazla oy almış bir kişinin şahsını, saygınlığını, ailesini, güvenliğini, toplumdaki karşılığını hiçe sayarak hedef gösterip resmen terörist ilan etmektir. İkincisi; devletin güvenlik birimlerinin bile bilemediği böylesine ağır bir suçlamayı nasıl oluyor da İbrahim Gök gibi görevi sadece avukatlık olan bir şahıs böyle ciddi bir iddiayı bu kadar net bir şekilde ortaya atıyor? Buradan aklımıza şu sorular geliyor; İbrahim Gök’ün elinde bilgi ve belgeler mi vardır?  Ki varsa bunu hemen paylaşmak zorundadır, paylaşmadığı takdirde suç işlemiş olacaktır. İkincisi ise; bu bilgileri FETÖ terör örgütüyle bağlantılı odaklardan mı almıştır? Bu da ayrı bir suçtur. Kamuoyu aracılığıyla bu kadar rahat, bu kadar hadsizce iddialarda bulunan kişiler bu iddialarını ispatlamak ve bunun sorumluluğunu taşımak zorundadırlar. Görevi insanların hakkını aramak olan bir hukuk adamının böyle sorumsuzca açıklamalarda bulunması her şeyden önce kendi mesleğiyle çelişen bir durumdur ve adalet anlayışına terstir. Yıllardır uğraşıp gelemediği yerlere gelebilmek için başka bir yol denesin. İbrahim Gök’ün Kanal 23’te yapmış olduğu iddiaları ispatlamasını bekliyorum, ispatlamadığı takdirde kendisini müfteri ilan ediyorum. Ekrem İmamoğlu yalnız değildir" şeklinde konuştu.

İbrahim Gök CHP İl Başkanı Zeki Kaplan Murat Akkoç Ekrem İmamoğlu bir projedir FETÖ’cüdür ekrem imamoğlu elazığ haberkent gazetesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK