Advert

SİVRİCELİLER İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SİVRİCELİLER İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
SİVRİCELİLER İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ İzzet TUMAY
Bu içerik 623 kez okundu.

Sivriceliler Derneği tarafından düzenlenen geleneksel iftar programının beşincisi gerçekleştirildi.

Sivrice Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen iftar programına Sivrice Kaymakamı Refik Özsoy, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, kurum müdürleri, STK temsilcileri, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sivriceliler Dernek Başkanı Hadi Önal, “Sosyal dayanışmanın pekiştiği, dostluk ve kardeşlik sevgi ve saygı duygularının güçlendiği bir Ramazan ayını daha idrak etmenin sevinci içerisindeyiz. Sivriceliler Derneği olarak bu mübarek günün feyzini, muhabbetini sizlerle paylaşmaktan, sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Tuttuğumuz ve tutacağımız oruçların ve diğer ibadetlerimizin cenabı hak nezdinde kabule mazhar olmasını niyaz ediyorum. Sivrice’nin hakkının, hukukunun korunması ve temsil edilmesi gerekliği her yerde var olmakla payımıza düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık, bundan sonra da çalışacağız. Şüphesiz ki amaçlarının başında ilk Sivrice bilinci oluşturmak gelmektedir” ifadelerini kullandı.

Ankara Elazığ Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Haşim Çakırbay, “Birliğin ne kadar tılsımlı bir kavram olduğunu hepimiz biliriz. Dostlukla başlayan, milletimizle başlayan bir ilk. O birliği pekiştirmek çok önemli. Kültürümüze ait, inancımıza ait çok önemli bir kavram var iletişim boyutunda; birinci şey; boş söz söylememek, ikinci şey; faydalı şey söylemek, üçüncü şey; gayeye hedeflenmek. İşte bu Ramazan ayı da bu üç tane güzel huyun bize birebir kavramı diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, “Sivriceliler Derneğimizin geleneksel hale getirdiği, yılda bir kez daha olsa şehirde Sivricelilerle, kırsallı Sivricelileri buluşturdukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Güzel bir coğrafya da yaşıyoruz. Sivrice gibi bir coğrafyada yaşıyoruz ve burada bir Sivrice mozaiği var. Bir Sivrice denilince bugün Sivrice’de yaşayan 4 bin, 5 bin nüfus aklımıza gelmesin. 50 köyle 7 mahallesiyle bugün ülke genelinde nüfusu yaklaşık 100 bini bulan Sivriceliler aklımıza gelsin” dedi.

Sivrice Kaymakam Vekili Refik Özsoy, “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Allah bu mübarek ayda yaptığınız ve yapacağınız ibadetleri kabul eylesin inşallah. Böyle bir mübarek ayda bizleri bu atmosferde buluşturan Sivriceliler Dernek Başkanımız şahsında derneğimize, yönetim kuruluna, tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Gerek federasyonumuza, gerek derneklerimize gerekse Sivrice için çalışan derneklerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Katılımınızdan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Program İlçe Müftüsü Hüseyin Bayrak’ın yemek duası ile sona erdi. (Haber Merkezi)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK