Advert

KARAHAN: KENDİ EKMEĞİNİZİ YOK EDİYORSUNUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KARAHAN: KENDİ EKMEĞİNİZİ YOK EDİYORSUNUZ
KARAHAN: KENDİ EKMEĞİNİZİ YOK EDİYORSUNUZ İzzet TUMAY
Bu içerik 590 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Su ürünleri avlanma yasağına karşılık kaçak yapılan avlanma ile mücadele aralıksız devam ederken, Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, “Kaçak olarak yapılan avlanma ile vatandaşlarımız kendi ekmeğini yok ediyorlar” dedi.

Su ürünleri av yasağı döneminde su ürünlerinin çoğalma döneminin yaşandığını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Karahan, "Bu dönem özellikle balıkların yumurta bırakma ve çoğalma dönemidir. Bu nedenle avlanma yasağı getirilmektedir. Avlanma yasağı sürecinde gerekli denetimler kolluk güçleri ve müdürlüğümüz ekiplerince yapılıyor. Bu denetimlerde ilimizde bugüne kadar 4 tonun üzerinde kaçak avlanmış balık ele geçirilmiş durumda. Bu balıklar imha edilirken imha edilen aslında sadece bu balıklar değil, bunların bırakacağı yumurtalar da imha edilmektedir. Avlanan her balıktan yüzlerce yumurta da yok edilmektedir. Bu dönem içinde avlanmanın yapılmaması su ürünlerinin çoğalmasını sağlayacağından vatandaşlarımız normal dönemde daha çok ürün avlayacak ve ekonomik olarak daha çok kazanacaklar” dedi.

Su ürünleri avlanma yasağı döneminde kaçak olarak su ürünleri avlayan vatandaşlara ilgili yasalar kapsamında idari para cezası veriliyor, avlanma yapılan ağlarına ve teknelerine de el konuluyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK