Advert

DEMİRDAĞ:​ BU SENE ZİYARETÇİ ARTIŞI BEKLİYORUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
DEMİRDAĞ:​ BU SENE ZİYARETÇİ ARTIŞI BEKLİYORUZ
DEMİRDAĞ:​ BU SENE ZİYARETÇİ ARTIŞI BEKLİYORUZ İzzet TUMAY
Bu içerik 960 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Elazığ'da kültür ve turizm alanında yapılan çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Demirdağ, ”Bu sene ziyaretçi sayısında daha çok artış olacak. Özellikle Harput, Sivrice, Palu ve Keban bölgesinde çok ciddi ziyaretçi artışı bekliyoruz" dedi.

‘COME TO ELAZIĞ HASTEG’İ ŞEHRİN TANITIMINDA ÖNEMLİ BİR ROL OYNADI’

Şehrin tanıtımı noktasında çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Demirdağ, ”Bize bundan sonraki süreçte turizmi canlandırma noktasında beklemek kalıyor. Ülkemizde turizm canlanıyor, ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de turizm alanında ciddi ilerlemeler söz konusu. Elazığ Valiliği’mizce yapılan tanıtımlar, İl Müdürlüğümüz tarafından yapmış olduğumuz çalışmalar, uluslararası fuarlar, ulusal düzeydeki fuarlar şehrimizin bu alanda ilerlemesine çok büyük katkı sağladı. Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak ulusal anlamdaki hemen hemen her fuara katıldık. Organize edilen bu fuarların karşılığını da olumlu bir şekilde gördük. Biz bu fuarlara katılırken Elazığ’ın turizmle iştigal eden seyahat acentelerini, otellerini işletmecilerini de götürüyoruz. Aynı şekilde turizm potansiyeli olan Palu, Keban, Sivrice gibi ilçeleri de dâhil ettik tanıtım çalışmalarımıza. Katıldığımız fuarlarda binlerce kaynak dağıttık. Özellikle şunu yaptık; Ekipler halinde tur şirketleriyle görüştük. Bu şirketlerin bizlere kazandırdığı çok önemli katkılar oldu. Harput, Sivrice, Keban, Palu gibi yerlere çok yoğun ziyaretçi akınının olmasını bekliyoruz. Yerel yönetimler eğer bu bölgelerde ciddi yatırımlar yaparsa bu bölgeler turizmin göz bebeği olur. Şu ana kadar bizim en büyük eksikliğimiz tanıtım eksikliğiydi. Ama son süreçte Come to Elazığ parolası, sosyal medyadaki paylaşımlar, aktiviteler, fuarlar şehrimizin tanıtımı açısında çok önemli bir rol oynadı" diye konuştu.

‘ŞEHRİMİZE GELEN HER İNSAN BİZİM İÇİN KÜLTÜR ELÇİSİDİR’

Fırat Kalkınma Ajansı ve Elazığ Valiliği öncülüğünde Ankara’daki 40'a yakın turizm acentesini Elazığ’a getirdiklerini belirten Demirdağ, ”Üç gün boyunca bu acenteleri Elazığ’ın turizm değeri olan yerlerini gezdirerek sunduk. Biz bu acentelerden turlar düzenlemesini bekliyoruz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alan operatörlere yönelik çok ciddi çalışmalarımız var. Şehrimizin tanıtımını yoğun bir şekilde yapıp buradaki vatandaşlarımızı Elazığ’a tur yapmalarını bekliyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvelerini de yavaş yavaş almaya başladık.  Böyle bir görevimiz olmamasına rağmen ilimize gelen hangi kafile olursa olsun İl Müdürlüğü olarak birebir biz refakat ediyoruz ve kendilerine ilimizi tanıtan kitapçıklardan, broşürlerden dağıtıyoruz. Çünkü buraya gelen her bir insan bizim için kültür elçisidir. Bütçelerimiz kısıtlı olmasına rağmen güzel çalışmalar yapıyoruz ancak bütçelerimizin biraz daha iyileştirilmesi durumunda daha güzel projelerle şehrimizin turizmini ayaklandırabiliriz" ifadelerini kullandı.

‘HEDEFİMİZ ZİYARETÇİLERİMİZİN ŞEHRİMİZDE KONAKLAMASINI SAĞLAMAK’

Elazığ’a gelen ziyaretçilerin konaklamaları konusunda çalışmalar yapıldığını söyleyen Demirdağ, ”Bizim şu anki hedefimiz dışarıdan gelen ziyaretçileri burada birkaç gün nasıl konaklamasını sağlayabiliriz bunun üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda tanıtımlarımızı biraz daha güçlendireceğiz, altyapımızın eksiklileri var bunların tamamlanması gerekiyor. Örneğin şehrimizin turizm potansiyeli yüksek olan bölgelerinde müzeler kurulursa bu ciddi bir avantajdır. Harput, Sivrice, Hazarbaba Kayak Merkezi’nde konaklama olanağı sağlanırsa bu ciddi anlamda insanların burada konaklama gerekçesi olabilir" dedi.

Gezici kütüphane ve müze çalışmaları hakkında da bilgiler veren Demirdağ, "İlçe ve beldelere müzelerimizi götürerek gençlerimize müze kültürünün önemini benimsetmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu müzelere ilgisi oldukça yoğun oluyor. Aynı şekilde gezici kütüphanemiz köy köy dolaşarak çocuklarımızı kitaplarla buluşturuyor. Buradaki amacımız şu, şehir merkezindeki çocuk bir şekilde kitaba ulaşma olanağı yüksektir. Ama ücra köylerdeki çocuklar kitaba ulaşmaları biraz daha zordur. Ondan dolayı biz gezici kütüphaneyi daha çok uzak yerlere ulaşması noktasında tercih ediyoruz ki o çocukların kitaba ulaşma olanağı daha kolay sağlansın" diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK