Advert

SEZA ÇİMENTO’DA “SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ” ETKİNLİĞİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SEZA ÇİMENTO’DA “SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ” ETKİNLİĞİ
SEZA ÇİMENTO’DA “SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ” ETKİNLİĞİ İzzet TUMAY
Bu içerik 490 kez okundu.

SEZA Çimento Fabrikası çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği ile sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek üzere “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Harekete Geç” temalı bir etkinlik düzenlendi.

 İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının koordinasyonunda gerçekleşen etkinlik üç aşamadan oluştu.

Birinci aşamada çalışanlara yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışması yapıldı. Bu kapsamda çalışanların baretlerine ve yemekhanede servis edilen yemek tabağı altlıklarına bilgilendirici etiketler yerleştirildi, fabrikanın çeşitli noktalarına afişler asıldı. Yine bu kapsamda çalışanlara bilgilendirici videolar izletildi.

Etkinliğin ikinci aşamasında ise, işbaşı yapılmadan önce beşer dakikalık basit ısınma hareketleri yaptırıldı ve bu ısınma hareketlerinin çalışanlara yararları anlatıldı.

Etkinlik kapsamında son olarak da bilgi yarışması düzenlenerek dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık verdi.

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, bu etkinlik sayesinde çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği ile sağlıklı yaşam tarzı davranışları konusunda bilgi ve deneyimlerini artırmayı hedeflediklerini belirterek, “Seza Çimento çalışanlarıyla birlikte büyük bir ailedir. Bu ailenin her bir üyesinin hem iş hem de sosyal yaşamında sağlıklı yaşan tarzı davranışlarını benimsemelerini çok önemsiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü sağlıklı yaşam tarzı davranışlarını 4 ana başlık altında toplamıştır. Bunlar; yeterli ve dengeli beslenme, sigara içmeme, düzenli fizik egzersiz yapma ve stresle başa çıkma yöntemlerini kullanma olarak tanımlanmıştır. Biz Seza Çimento olarak, bu sağlıklı yaşam tarzı davranışlarını hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Bunun için de bu tür etkinlikler ile hem farkındalık oluşturmak hem de bilgilendirme yapmaktayız. Bu tür etkinlikler çalışanlarımızın verimliliğini artırdığı gibi yaşam kalitesini de yükseltmektedir. Bizler çalışanlarımızın her zaman mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesine özel bir önem vermekteyiz. Çalışanlarımızla daha mutlu yarınlara hep birlikte diyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Bülten Haber

yasemin açık baskil seza çimento elazığ son dakika
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK