Advert

AĞIN’DA 'KEREVİT YOLCULUĞU' BAŞLATILIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AĞIN’DA 'KEREVİT YOLCULUĞU' BAŞLATILIYOR
AĞIN’DA 'KEREVİT YOLCULUĞU' BAŞLATILIYOR İzzet TUMAY
Bu içerik 418 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Elazığ'ın Ağın ilçesinde hem istihdam yaratmak hem de yapılacak üretim ile bunun ekonomik olarak kazanca dönüşmesini sağlayacak  "Fırat'ın Saklı Cenneti Ağın'da Kerevit Yolculuğu" projesinde Elazığ TSO, Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Ağın Belediyesi, Ağın İlçe Tarım Müdürlüğü ve Elazığ Su Ürünleri Enstitüsü arasında protokol imzalandı.

Yapılan proje ile ilçenin önemli bir turizm değeri kazanmasını amaçladıklarını belirten Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, “Proje kapsamında Ağın'daki kerevit varlığının korunup, arttırılarak ilçenin kerevitten yapılan yöresel yemeklerini markalaştırıp, turizme kazandırılması amaçlanıyor. Ayrıca Ağın Belediyesi'ne ait ve atıl halde bulunan bir feribotun onarılıp ardından tekne restoran olarak yeniden işlevlendirilmesi planlanıyor. Tekne restoranın, kerevit yemekleri ve alternatif balık yemeklerinin gastronomi turizmine kazandırılarak ilçedeki kadınlar tarafından işletilip turizmin gelişmesine katkı sağlaması hedefleniyor. Yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlayacak projenin kooperatif modeli ile sürdürülmesi planlanıyor” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2013 model Volkswagen Jetta icradan satılıktır
2013 model Volkswagen Jetta icradan satılıktır
2012 model Peugeot 308 icradan satılıktır
2012 model Peugeot 308 icradan satılıktır