Advert

PİRİNÇCİ:​ İMAR BARIŞI FIRSATINI KAÇIRMAYIN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
PİRİNÇCİ:​ İMAR BARIŞI FIRSATINI KAÇIRMAYIN
PİRİNÇCİ:​ İMAR BARIŞI FIRSATINI KAÇIRMAYIN İzzet TUMAY
Bu içerik 353 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan İmar Barışı başvurusu için son tarih, yoğun başvurunun ardından ileri bir döneme ertelenmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından son başvuru tarihi olarak 15 Haziran 2019 tarihi olarak belirlenen süre yarın dolacak. Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, 15 Haziran’ın cumartesi gününe denk gelmesine karşılık müdürlük bünyesinde görevlilerin olacağını ve başvurularda vatandaşlara yardımcı olacaklarını belirtti.

İMAR BARIŞI KİMLERİ KAPSAR?

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pirinçci, Bakanlığın bu konuda bir süre uzatımı yapmayacağını, İmar Barışı'nın, 31/12/2017 tarihinden önce yapılmış yapıları kapsadığını belirterek, “Yapı Kayıt Belgesi alındıktan sonra bütün maliklerin muvafakatı ile kat mülkiyetine geçiş yapılabilecektir. İskân alamamış yeni yapılar, 31.12.2017 tarihinden önce yapılmış olması kaydıyla Yapı Kayıt Belgesi alarak, kat mülkiyetine geçiş işlemlerine başlayabilecekler. Başvuruda bulunmak için öncelikle e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza, Mobil İmza, Elektronik Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı ile giriş sistemlerinden birisine sahip olmak gerekmektedir. Yapılan başvuruların Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulmuş ekiplerce denetimlerinin yapılmasının ardından yasa kapsamında yer alan başvuruların hak sahiplerinin ödemeleri yapmaları isteniyor. Yarın sona erecek olan başvurma süresi içinde başvuruları onaylanan hak sahipleri 30 Haziran 2019 tarihine kadar başvurularının ardından yapılacak hesaplamalar sonucunda ödemeleri gereken parayı ilgili banka şubelerine yatırmaları gerekiyor” dedi.

İtirazlar 20 Haziran’a kadar

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pirinçci, Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından yapılan hasar tespiti çalışmaları sonucunda belirlenen hasar listesine depremzedelerin itirazının da 20 Haziran'da sona ereceğini kaydederek, "Depremin ardından yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda binaların az, orta ve ağır hasarlı durumları bir liste ile yayınlandı. Bu listede yer alan vatandaşlarımız hasar durumlarına itirazlarını Sivrice Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan merkeze 20 Haziran'a kadar yapabilecekler. Bu tarihe kadar yapılan itirazlar değerlendirilecek. Yapılacak değerlendirmelerin ardından liste kesin haline alacak. Vatandaşlarımızın herhangi bir hak kaybı yaşamamaları adına 20 Haziran'a kadar itirazları varsa Sivrice Kaymakamlığı'ndaki merkeze yapabilirler” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı mustafa pirinçci son dakika haberler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak