Advert

SERDAR: SORUNLARI AŞACAĞIMIZA İNANCIM TAM

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SERDAR: SORUNLARI AŞACAĞIMIZA İNANCIM TAM
SERDAR: SORUNLARI AŞACAĞIMIZA İNANCIM TAM İzzet TUMAY
Bu içerik 574 kez okundu.

Serdar, “Güç zehirlenmesi, teşkilatları, milletvekillerini, belediye başkanlarını, siyasi parti il temsilcilerini vatandaştan uzaklaştırmış olabilir. AK Parti’nin kuşatıcı kimliğinin arka planda kaldığı özellikle güvenlik endeksli yürüyen süreçten biraz daha özgürlüklerin sınırlandırıldığı bir süreç seçmenin gözünden kaçmadı. Adalet reformunu ve özgürlük alanlarını bunun için yapıyoruz” dedi.

İzzet TUMAY / 26. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, TBMM İHİK Başkanı, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Av. Ömer Serdar, Türkiye’nin önünde seçimsiz bir uzun sürecin olduğunu belirterek, “Bu süreç içerisinde başta yapısal tedbirler olmak üzere hukuk alanında zaten stratejik reform belgemizi de açıkladık hukuk alanında yapacağımız düzenlemelerle uluslar arası ilişkileri yeniden makul ölçüde tanzim ederek bu sorunları aşacağımıza inanıyorum” dedi.

'HİÇBİR ŞEY SEÇMENİN GÖZÜNDEN KAÇMADI '

“Güç zehirlenmesi, teşkilatları, milletvekillerini, belediye başkanlarını, siyasi parti il temsilcilerini vatandaştan uzaklaştırmış olabilir” diyen Serdar, şunları söyledi: “Bunun masaya yatırılması lazım. Bunun yanında AK Parti’nin kuşatıcı kimliğinin arka planda kaldığı özellikle güvenlik endeksli yürüyen süreçten biraz daha özgürlüklerin sınırlandırıldığı bir süreç seçmenin gözünden kaçmadı. Adalet reformunu ve özgürlük alanlarını bunun için yapıyoruz. Yargıya olan güvenin tesisi için de AK Parti’nin kuşatıcı kimliğinin biraz da olumsuz yansıdığını düşünüyorum. Tüm bunlar seçimden sonra masaya yatırılması gereken şeyler. Teşkilatından, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının uygulamalarından ve siyasette eksik bıraktığımız alandan siyaseti, devleti, başından beri hep bireylerin toplamı olarak düşünürüz. Aristo da hep milleti bu şekilde tanımlar. Sonuçta iktidara bir siyasi partinin adayı olarak gelirsiniz. Ama devleti yönetmeden herkes paydaştır. Bu nedenle 82 milyona eşit uzaklıkta yaklaşılmalı. Bunu en kısa sürede hayata geçirmemiz gerekir.”

'TOPLUMUN EKONOMİK OLARAK BİR BEDEL ÖDEDİĞİ İNKÂR EDİLEMEZ'

Piyasalarda bir durağanlığın söz konusu olduğunu, toplumunun ekonomik olarak bir bedel ödediğini inkâr edecek durumlarının olmadığını ancak buna benzer sorunların aşılacağını belirten Serdar, şöyle konuştu: “Ancak bunlar aşılamaz şeyler değil, aşılabilir. Türkiye’nin önünde seçimsiz bir uzun süreç var. Biz bu uzun süreç içerisinde başta yapısal tedbirler olmak üzere hukuk alanında zaten stratejik reform belgemizi de açıkladık hukuk alanında yapacağımız düzenlemelerle uluslar arası ilişkileri yeniden makul ölçüde tanzim ederek bu sorunları aşacağımıza inanıyorum. Ama bu süreç içerisinde Türk toplumunun ekonomik olarak bir bedel ödediğini inkâr edecek durumum yok.

TÜRKİYE’NİN DİNAMİKLERİ BUNA YETER

Yani piyasada bir durağanlığın olması da söz konusu ama siyasetin bu konuda gelecek tehayülü oluşturmasıyla birlikte insanların kendi pozisyonlarından daha aktif pozisyona geçmesi piyasada para hareketliliği sorununu aşacaktır. Türkiye’nin dinamikleri buna yeter. Bizim bundan sonra yapacağımız özellikle devletin, 82 milyon vatandaşın devleti olduğu gerçeği ile hareket ederek beraber bir projeksiyon ortaya koymak, zaman zaman bunu Cumhurbaşkanımızın Türkiye İttifakı diye ortaya koyarak nitelendirdiği seçimler bittikten sonra artık süreci devam ettiren Türkiye yoluna devam edecektir.”

'İSTANBUL SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ'

Serdar, İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, “Özellikle itiraz süreçlerinin oluşması ve seçimin aşağı yukarı başa baş geçmesi de İstanbul seçimlerini önemli kılıyor. İstanbul seçimlerinde adaylar belirlendiği zaman Ak Parti’nin adayların da 5-6 puan önde olduğu bilinen bir durumdur. Bu ara kapandı ve seçim 13 bin 720 oy farkla İmamoğlu’nun seçimleri aldığı ve mazbatasının verildiği daha sonraki süreç de itiraz süreci. İtirazların ardından İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar verildi. Siyasi bireyler ve vatandaş tercihini kullanırken bir siyasi partilerin genel duruşuna göre tercihlerini belirler. Bu siyasi partilerin tamamıdır. İkincisi de aktörlere bakarak verirler. 2002’de Ak Parti’nin yaptıklarını yaptık kampanya olarak’ dedi. Bu önemli bir cevap. Dolayısıyla bizim burada başlangıçtaki kampanya ve siyaset mantığından uzak yürüyüşümüz de seçmene ve doğrudan sandığa yansıdı. Ve aynı sorunu parti içerisinde aktörler üzerinde de düşünmeye başladık. Bundan sonra yeni süreçte biraz daha aktör endeksli düşünerek, bu şekilde yürütmeye çalışacağız” diye konuştu.

'ELAZIĞ’IN CANLI VE DİNAMİK BİR BASIN CAMİASINA SAHİP'

Elazığ’ın canlı ve dinamik bir basın camiasına sahip olduğunu belirten Serdar, “Yerel ve ulusal basını sürekli önemsedik. Biz siyasetçiler basının eleştirisi paralelinde yürümez ve basının doğru bilgilendirmesinden faydalanmazsa sıkıntı olur.  Siyasetçi bundan faydalanmazsa siyasetçinin o zaman doğru yürüme şansı olmaz. Ben bu açıdan basını hep kıymetli bulmaktayım.  Vekilliğim döneminde de durum böyleydi. Şimdi de böyle fırsat buldukça basınımızla bir arada oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak