Advert

TEKSTİL SEKTÖRÜ YATIRIMCILARINI BEKLİYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TEKSTİL SEKTÖRÜ YATIRIMCILARINI BEKLİYOR
TEKSTİL SEKTÖRÜ YATIRIMCILARINI BEKLİYOR
Bu içerik 289 kez okundu.

Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer İçmeli ve Platform 23 Başkanı Harun Altunbaş, Kanal Fırat televizyonunda canlı olarak yayınlanan "Son Baskı" programında, Elazığ’a önümüzdeki süreçte önemli tekstil yatırımcılarının geleceğini açıkladılar.

İşsizliğin çözümü noktasında en büyük sektörlerden biri olan tekstil sektöründe Elazığ hızla gelişmeye devam ediyor. Büyük firmaların Elazığ’da yatırım yapmasıyla birlikte şu anda yüzlerce vatandaş Elazığ’daki tekstil fabrikaların da istihdam ediliyor. Yapımı devam eden Saka Tekstil Fabrikası'nın da tamamlanmasıyla birlikte Elazığ’da tekstil alanında binlerce kişi iş sahibi olabilecek. Kısa sürede tekstilcilerin gözünün çevrildiği Elazığ önümüzdeki günlerde de yeni tekstil yatırımcılarını ağırlayacak.

Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer İçmeli, “Biz paramızı götürüp yatıracağız. Gidip Elazığ’a yatırım yapmak istiyoruz. Bizzat benim çok samimi olduğum kişiler önümüzdeki günlerde yatırım yapacaklar. Yapsınlar ondan sonra konuşuruz. Bu yatırımı yapacak arkadaşlarımız 500 ile bin 500 arasında ciddi rakamları düşünüyorlar yapacakları çalışmalarla. Tekstil üzerine. Yağmur tekstil. Ahmet ve Mehmet Aslantaş arkadaşlarımız. Yapma düşüncesi var. Şu anda İstanbul’da çalışıyorlar. Epeydir düşünüyorlar. Ahmet ve Mehmet Aslantaş kardeşlerimiz rahat olsunlar. İnşallah hedefleri 500 ile bin 500” ifadelerini kullandı.

Daha önceden Elazığ’a birçok tekstil firmasının gelmesini sağlayan Platform 23 Başkanı Harun Altunbaş, “Tekstil sektöründe Elazığlı iş adamları belki de Türkiye’nin üçüncü veya dördüncü sırasını teşkil ediyor. Ama bizim ilimiz bu sıralamaya baktığımız zaman belki de 15-20. sıraya düşürüyor. Ben tekstilci olduğum için tekstil sektöründe ilgilendim, benim orada çevrem var” şeklinde konuştu.

'3 BİN KİŞİ ÇALIŞTIRACAK'

3 Bin kişiye istihdam sağlayacak Acar Tekstil’in Elazığ’da yatırım yapacağını belirten Altunbaş ayrıca, “Acar Tekstil var. 3 bin kişi çalıştıracak. Zeki Acar Bey. Şu anda o da kısa bir zamanda gelip burada faaliyetlerine devam edecek. Zeykent var. Zeytinburnu’nda tekstilciler derneği. Mustafa Bey Başkanı. Zeykent de bir grup getirmeye çalışıyor şu anda. Bizim burada Platform 23’ün tek hedefi Elazığ ve sağ olsun biz hangi dostumuzla, hangi tanıdığımızla görüştüysek bizi kırmadı” dedi.

Altunbaş, “Tekstil Merkezi olacak mı? Bir zaman gelecek Allah nasip ederse gelecek zamanda görürsünüz; zaman gelecek Elazığ tekstilciyi kabul etmeyecek. Diyecek ki başka bir sektör gelsin, hizmet sektörü gelsin. Çünkü eleman bulma yetersizliği olacak. Ben tekstilciyim Rusya’ya satıyorum. Yarın Maraş’a gideceğim, bugün Malatya’ya gittim. Daha iyi fiyatlar nasıl kumaş alabilirim araştırmasını yapacağım. Ben Elazığlıyım. Neden ben Elazığ’ın tekstil fabrikalarından kumaş almayayım? Burada Milletvekillerimize mi görev düşüyor, Valimize mi görev düşüyor, Belediye Başkanımıza mı görev düşüyor, televizyonlara mı görev düşüyor? Kimse düşüyorsa lütfen bunların üstüne gitsinler, gitsinler ziyaret etsinler. ‘ne sıkıntın var, nasıl katkı sağlayabiliriz’ diye. İnanın hiçbir katkı sağlamasınlar açılan bir iş sahası eğer bir Vali, bir Milletvekili, bir Belediye Başkanı, iktidar partisinin il başkanı, ilçe başkanı, diğer partinin milletvekilleri, meclis üyeleri bir ziyaret etse, ‘sıkıntınız var mı yok mu’ dese o motivasyon ona yeter” diye konuştu. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X