Advert

SURİYELİ SORUNU MASAYA YATIRILMALI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SURİYELİ SORUNU MASAYA YATIRILMALI
SURİYELİ SORUNU MASAYA YATIRILMALI
Bu içerik 500 kez okundu.

İrfan ARSLAN

Ülkelerinde yaşanan savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyeliler yaşadıkları illerde yaşattıkları olaylar nedeniyle artık tehdit oluşturmaya başladılar. Elazığ'da da son bir ay içinde iki farklı mahallede yaşanan olaylar bunun göstergesi oldu. Ülkemize gelmelerinin ardından devletimizin bakımlarını ve yaşamlarını idame ettirdiği Suriyelilerin gelecekte ülkemiz için daha önemli bir sorun olacakları ortada. Bu sorun halı altına süpürülerek, sümen altı edilerek, dikkatten kaçırılarak çözülecek bir sorun olmayıp aksine zaman içinde daha da büyüyerek karşımıza çıkacak.

Ülkemizin diğer illerinde ikamet ettirilen Suriyelilerin bir bölümü de Elazığ'a gönderildi. Elazığ'a gelen Suriyeliler Aksaray, Hicret, Salıbaba, Karşıyaka, Sanayi, Ulukent gibi mahallelerde yerleştiler ve nüfus sayılarında çok önemli bir artış yaşandı. Çok hızlı bir nüfus artışı var. Çok kısa süre içinde bu mahallelerde demografik yapı bozulup çok fazla asayiş olayları cereyan edip suç oranları artacak.

Devletimizin kendilerine sağladığı imkanları da kullanıp kendilerini dokunulmaz bir konumda görmeye başladılar. Türk toplumuna entegre olma yerine kendi kültürlerini yaşamaya ve giderek artan bir nüfus ile sıkıntı almaya başladılar.

Suriyelilere birçok alanda Türk insanından daha çok değer gösterildiğini belirten vatandaşlar şunları söyledi: “Mesele hastalar, çocuklar, kadınlar, yaşlılar meselesi değil sağda solda başıboş gezen eli silah tutan yaşadığı topluma zarar veren, sosyal yaşama entegrasyon ve uyum sorunu yaşayan, huzur ortamını bozan insanların ülkelerine gönderilmesi meselesidir. İli yönetenlerin, basın ve medya temsilcilerinin, STK'ların bir araya gelip bu işe çözüm üretmeleri gerekiyor.

Vekillerin bu konuda inisiyatif almaları lazım. Gelecek kuşaklara pimi çekili bomba bırakıyoruz. Daha nereye kadar bu sorunu görmezden geleceğiz. Kolay sorunsuz bir şehri herkes yönetir. Sorunlara parmak basmadan günü kurtarma idareciliğini herkes yapar.

Artık çözüme dayalı politika üretelim. 'Yaparız, yapacağız, çözeriz, hallederizlerle' şehrin sorunları çözülmüyor. Her alanda geri kalan Elazığ bu alanda da yara alırsa çok yazık olacak. Ve işin tuhafı hiç kimse bu denli tehlikeli bir sorunu meseleden bile kabul edip gündeme getirmiyor. İlimizde son bir ayda yaşanan olaylar bu riskin giderek büyüyeceğini yakında farklı olayların yaşanmasına zemin hazırlayacağını görmek gerekir. Yetkililerden beklentimiz, bu işin ciddi bir şekilde masaya yatırılıp gerekli önlemleri alıp uygulamaya koymalarıdır” dediler.

5 Suriyeli sınır dışı edildi

Öte yandan Elazığ'da geçtiğimiz hafta Sarayatik Mahallesi'nde meydana gelen olayların ardından yapılan çalışmalar sonucunda olaylara karıştığı tespit edilen 5 Suriyeli Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın direktifleri sonucunda sınır dışı edilerek ülkelerine gönderildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X