Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Bu içerik 502 kez okundu.

Eren KAYA

Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Toprak, “Kimse bizi Elazığspor’a alet etmesin. Benim kulübümü yıpratmasın. Hakikatten yıpranıyoruz biz burada. Biz proje takımı değiliz. Kilidi vurup kapatamıyorum. Çünkü ben emek vermişim. Elim varmıyor. Ama şehir mutlu olacaksa idareciler, yöneticiler, Elazığspor sevdalıları, taraftarı, herkes sevinecekse, herkes mutlu olacaksa onu da yaparım" dedi.

Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Toprak, Kanal Fırat televizyonunda canlı olarak yayınlanan, Kanal Fırat ve Kanal E Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” programına konuk oldu. Programda önemli açıklamalarda bulunan Toprak, kulübün borcunun 4 milyon 600 bin TL civarında olduğunu söyledi.

Elazığ Belediyespor’un bulunduğu son durum ile ilgili bilgi veren Ahmet Toprak, “28 Haziran’a kadar bizim federasyon güvenlik kuruluyla beraber sahamızı belirlemek zorundayız, 1 Eylül’de ligler başlıyor. Yapılacak ne işimiz varsa biz yapmak zorundayız. Her sene yaptığım gibi bunu da yapacağım. Çünkü takımı kuran benim. Tek sahibi benim. Bizim Elazığ Belediyesi’yle altyapı ortaklığımız var. Tesisini kullanıyoruz, gıda yardımını bize yapıyor. Belediye ile beraber yürümek zorundayız. Ama bunu belediyenin bize destek verecek veyahut bizimle Yeni Elazığspor adı altında veya başka şeyler adı altında hiçbir şekilde bir alakası yok” diye konuştu.

Borç 4.6 milyon TL

Elazığ Belediyespor'un borcuna ilişkin bilgiler de veren Başkan Toprak, şunları söyledi: “Amatörden BAL Ligi'ne tutun benim harcadığım para 4 milyon 250 bin lira. Bugün piyasada olan borcum futbolcuları da hesapladığımız zaman, biraz vergi borcumuz var, 137 bin lira konaklama masraflarımız var. Onları da hesaplarsak 4 milyon 600 bin lira, 4 milyon 700 bin lirayı bulur. 2016’da, 2017’de, 2018’de ödediğim paralardır bunlar. Ben burada çok ciddi bir emek vermişim, çok paralar harcamışım. Benim buradan aldığım para da, verdiğim para da bellidir. Federasyondan aldığım gelir de bellidir. Bir profesyonel kulübün 3. Lig'de harcayacağı para da belli. Yani bugün 2. Lig ile beraber 91 tane kulübümüz var. Elazığ Belediyespor ilk 10’un belki de ilk 5’in içindedir piyasaya borcu olarak. İcrası yok, federasyona veya hiç kimseye borcu yok. Kulüp başkanı benim. Bunu ister hibe ederim, ister alırım, ister almam."

'Proje takımı değiliz'

Toprak, proje takımı olmadıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimse bizi Elazığspor’a alet etmesin. Benim kulübümü yıpratmasın. Hakikatten yıpranıyoruz biz burada. Biz proje takımı değiliz. Kilidi vurup kapatamıyorum. Çünkü ben emek vermişim. Elim varmıyor. Ama şehir mutlu olacaksa idareciler, yöneticiler, Elazığspor sevdalıları, taraftarı, herkes sevinecekse, herkes mutlu olacaksa onu da yaparım. Ama yazık günah. Bu kadar emek verilmiş. Futboldur. Futbolun oynanması lazım. Futbol gençlerin, çocukların eğlenebileceği, takip edebileceği en güzel spor dalıdır. Taraftarı olan en fazla spor dalıdır. Bunun Elazığ’da oynanması lazım. Ama bugün düştüğümüz durum ortada. Taraftarın, futbolseverlerin biraz daha sağduyulu bakması lazım. Aklında sorusu olanın biraz daha araştırması lazım, sorması lazım. Elazığspor’un bugün bu duruma düşmesiyle Elazığ Belediyespor’un uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Aksine en çok zararı gören biziz. Elazığspor, Elazığspor’dur. Onu değiştiremezsiniz. 52-53 yıllık bir takımdır. Biz onun üzerinden konuşamayız dahi. Bugüne kadar da onun üzerinden hiçbir zaman konuşamayız dahi. Bugüne kadar ne ben ne de takımdaki diğer arkadaşlar, hiç kimse konuşamaz bunu. Bizim haddimize değil ki Elazığspor’u konuşmak. Elazığspor kendi yolunda, Elazığ Belediyespor kendi yolunda. Onun sorunları kendine, bizim sorunumuz kendimize zaten yetiyor, artıyor. Ama burada verilen bir emeğe de saygı duyulması lazım."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X