Advert

İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi kuruldu

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi kuruldu
İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi kuruldu
Bu içerik 336 kez okundu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Elazığ’da ipekböceği yetiştiriciliği konusunda önemli bir adım atıldı. İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi oluşturularak Elazığ'da ipekböceği yetiştiriciliği konusunda etkin bir çalışma ortamı sağlanması ve sistematik bir yetiştiricilik anlayışının kazandırılması için çalışmalarını sürdürecek.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Tarım İl Müdürü Turan Karahan, İl Müdür Yardımcısı Yaşar Erdoğan, Tarım İl Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisi Safiye Yıldız Gün, Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Mustafa Yüce, STK Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Kenan Peker, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Haydar Aktar, TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayşegül Metin, Yönetim Kurulu üyeleri, ipekböceği yetiştiricileri ve oda üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, "İpekböceği yetiştiriciliği konusunda ilimizde yapılacak çalışmaları koordine etmek ve verimliliği arttırmak, sistemli bir çalışma yapmak üzere bir araya toplanmış bulunmaktayız, Tarım İl Müdürlüğümüz ve diğer paydaşlarımızla birlikte hareket ederek ipekböcekçiliği yetiştiriciliği ile ilgili önemli çalışmalar yapacağız. Bugün üreticilerimizin gönüllü olarak aramızda olmalarını görmek bizleri ayrıca mutlu etmiştir. İpekböceği yetiştiriciliği konusunda Koza Birlik ile yapılacak 2 ya da 3 yıllık bir anlaşma, imzalanacak sözleşme ile ipekböceği yetiştiriciliği konusunda ülkede söz sahibi olan bu önemli birliğin bilgi birikim ve deneyiminden istifade ederek şehrimizde iyi bir modelin hayata geçirileceğinden yana hiçbir şüphemiz yoktur. Dut yetiştiriciliği ve beraberinde yapılacak olan ipekböceği yetiştiriciliği şehrimize ekonomik anlamda bir katkı da sağlayacak ve dünyanın en pahalı kumaşı olarak bilinen ipeğin ürün olarak piyasaya sunulmasına kadar izlenen süreçte ilimizin söz sahibi olması için çalışmalar yürütmek üzere burada oluşturacağımız icra komitesi üyelerinin özverili çalışmaları ile amaca ulaşılacağı kanaatindeyim, bu iş için emek veren gayret gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Arslan’ın konuşmasının ardından Elazığ TSO öncülüğünde İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi oluşturuldu. Komitede şu isimler yer aldı; Mustafa Yüce (Komite Başkanı) – FÜ Keban Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Kenan Peker – FÜ Öğretim Üyesi STK Dönem Sözcüsü, Yaşar Erdoğan – Tarım İl Müdür Yardımcısı, Haydar Aktar - Elazığ El Sanatları Müdürü, Ayşegül Metin – TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, Sema Sertkaya - TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Üretici, Nihal Murat – TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Üretici, Vesile Üstündağ - İçmeli Kadın Girişimciler Derneği Başkanı, Sırrı Taha Bal - Üretici, Cemal Gülmez – Üretici.

Toplantıda daha sonra konuşan Tarım İl Müdürü Turan Karahan ise, "İpekböceği yetiştiriciliği anlamında ilimizde yapılacak olan çalışmaların her aşamasında Tarım il Müdürlüğü olarak tüm desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, işin tekniğine uygun ve tüm altyapı gereksinimleri karşılanmış bir şekilde şehrimize katma değer sağlayacak olan bu çalışmayı önemsiyor ve ipekböceği yetiştiriciliği konusunda öncü rol üstlenen Elazığ Ticaret ve sanayi Odamıza ve çok değerli Başkanı Asilhan Arslan beye çok teşekkür ediyorum, İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi üyelerine de başarılı çalışmalar diliyorum" dedi.

Elazığ ipekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi Başkanlığı'na seçilen Mustafa Yüce ise, "Bu toplantıda ipekböceği yetiştiriciliği konusunda istekli bir kitle ile birlikte olmak ve bir araya gelmekten son derece mutluyum, Elazığımızda yetiştiricilik anlamında var olan potansiyeli en iyi şekilde işlemek ve şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacak bu konuda, gerek eğitim ve gerekse saha da üreticiye her türlü desteği vermek adına bizler de üzerimize düşen her konuda elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz, komitedeki diğer arkadaşlarımız adına da bu konuda bizlere destek veren ve öncülük eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Asilhan Arslan’a teşekkür ediyorum" dedi. (Haber Merkezi)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X