Advert

HAZAR GÖLÜ “İYİ” SEVİYEDE

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
HAZAR GÖLÜ “İYİ” SEVİYEDE
HAZAR GÖLÜ “İYİ” SEVİYEDE
Bu içerik 972 kez okundu.

İrfan ARSLAN

Yaz aylarında bölgedeki illerden gelen vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği Hazar Gölü, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan su analizleri sonucunda “İyi” kalitede değerlendirildi.

Sağlık Bakanlığı 81 ilde yaptığı analizlerle yüzülebilecek plajları açıkladı. Açıklanan plajlar içerisinde Elazığ Hazar Gölü de var. Hazar Gölü’ndeki 9 plajın değerlendirmeye alındığı analizlerde; 9 plaj da iyi seviyede yer aldı.

Elazığ’la birlikte bölge şehirlere de hitap eden Hazar Gölü yaz aylarında yoğun bir şekilde tatilcileri ağırlıyor. Özellikle bazı zamanlarda Hazar Gölü çevresindeki özel ve kamu tesisleri yüzde 100'lük bir doluluk oranına sahip oluyor. Günü birlik tatilcilerin de yoğunlukta olduğu Hazar Gölü’nde vatandaşlar konaklama imkânlarının artırılmasını talep ediyor.

ÜÇ KATEGORİYE AYRILIYOR

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı “Yüzme Suyu Takip Sistemi”nde üç ayrı veri yer alıyor. Birinci veri “Mükemmel” ikinci veri “İyi” üçüncü veri ise “Yüzme Amaçlı Kullanılmaz” kategorilerine ayrılıyor.

En temizi Hazar Baba Bakım ve Rehabilitasyon Kampı

Bakanlığın Hazar Gölü plajları için değerlendirmesi ise “İyi” kategorisinde yer aldı. Alınan su numunelerine göre Hazar Gölü’ndeki plajlar "Yüzülebilir" seviyede. Hazar Gölü’ndeki 9 plajın değerlendirmeye alındığı analizlerde; 9 plaj da iyi seviyede yer aldı. 9 plaj içerisinde en temiz plaj ise Hazar Baba Bakım ve Rehabilitasyon Kampı oldu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X