Advert

ŞEHİR HASTANESİ “ANNE DOSTU HASTANE” OLMA YOLUNDA

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ŞEHİR HASTANESİ “ANNE DOSTU HASTANE” OLMA YOLUNDA
ŞEHİR HASTANESİ “ANNE DOSTU HASTANE” OLMA YOLUNDA İzzet TUMAY
Bu içerik 276 kez okundu.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi "Anne Dostu Hastane” olmak amacıyla başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında kurum yöneticileri ve çalışanlarına yönelik eğitim düzenledi.

Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim programına hastane Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, kurum yöneticileri ve çalışanları katıldı. İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli halk sağlığı uzmanı Dr. Berrak Yıldırım Aksakal ve ebe Pembe Polat tarafından 'anne dostu hastane' olmak için belirlenmiş olan ulusal kriterler ve anne dostu hastane kapsamında güncel bilgiler hakkında sunum yapıldı.

Üç gün boyunca günde iki seans olarak düzenlenen eğitim programına kurum yöneticileri ve çalışanlar farklı seanslara katılım sağladı. Hastane eğitim sürecinden sonra gerekli kriterlerin yerine getirilmesi ile birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde denetlenecek ve denetim sonucunda kriterlere uyum sağlayan hastaneye 'anne dostu hastane' unvanı verilecek. 'Anne dostu hastane' unvanı kazanan hastanede anne adayları ile anne ve bebeklere yönelik çeşitli pozitif uygulamalar standart hale gelecek. Bu kapsamda 'anne dostu hastane' unvanı kazanan hastanelerde, sağlık hizmetlerinin nitelik ve niceliğinin artması, anne adaylarının daha güvenli ve kaliteli doğum hizmetine ulaşmaları bekleniyor.

Mahremiyete dayalı tek kişilik 'doğum üniteleri'nin oluşturulması esas alınan, anne, bebek ve aile dostu modelde, normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedefleniyor. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ