Advert

BU GÖRÜNTÜ NEREYE KADAR?

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BU GÖRÜNTÜ NEREYE KADAR?
BU GÖRÜNTÜ NEREYE KADAR?
Bu içerik 249 kez okundu.

29 Nisan tarihinde gazetemiz manşetinde yayımladığımız haberimizde İzzetpaşa Vakfı'nın bu görüntü kirliliğini bir an önce kurtarması adına gerekli çalışmaları hızlandırmasını talep etmiştik. Ancak aradan geçen 2.5 aylık süre içinde aynı görüntüler devam ediyor.

HABERKENT HABER MERKEZİ / Geçtiğimiz aylarda yaşanan sıkıntıyı kamuoyuna duyurduğumuz ve ilgili vakfı göreve çağırdığımız İzzetpaşa Kuyumcular Pasajı’nın tavanında yapılan çalışma nedeniyle yaşanan görüntü kirliliği devam ediyor.

Konumu itibariyle her kesime hitap eden pasajın tavanında aylar önce başlatılan çalışma bitirilmezken, yaşanan görüntü kirliliği kamuoyunda tepkilere neden oluyor. Sorumluluğunda bulunan bir alanda yaşanan görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak adına aylardır ciddi bir çalışma yapmayan İzzetpaşa Vakfı’nın bu konuda yaptığımız haberden farklı bir şekilde sıkıntı yaşaması ise anlaşılamıyor.

KAMUOYUNDA TEPKİLERE NEDEN OLUYOR

Elazığ şehir merkezinin en eski pasajı olan ve onlarca kuyumcu esnafın bulunduğu İzzetpaşa Pasajı'nın tavanında aylar önce başlatılan tadilat çalışmaları hâlâ bitirilemedi. Açıkta bulunan kablolar tehlike saçıyor.

Kuyumcular Çarşısı olarak bilinen İzzetpaşa Pasajı'nda bulunan kuyumcu esnafları da bu konudan muzdarip olduklarını açıklıyorlar. Vakfın bu çalışmayı yaparken, projede yer alan bazı klimaların değişimini yaptığı, bu nedenle gecikmenin söz konusu olduğu belirtilirken, yapılan çalışmanın uzamasının sıkıntı oluşturduğunu ifade ediyorlar.

Pasajda yaşanan görüntü kirliliği ile ilgili tepkilerini dile getiren vatandaşlar, ”Aylardır bu çalışma bitirilemedi. Elazığ’ın en yoğun pasajının tavanında başlatılan çalışmanın ortaya koyduğu görüntü kirliliğine bir son verilmedi. Burada hem vatandaşın hem de esnafın büyük bir mağduriyeti var. Sadece Elazığ ve bölge insanı değil birçok ilden bu pasaja gelen insanlar var. Bu insanlar bu manzara karşısında ne düşünür bunu bilmek için alim olmaya gerek yok. Buradan sorumlu olan bir vakıf var. Bu vakıf neden aylardır bu çalışmayı sona erdiremedi?” dediler.

ESNAFLAR NE DİYOR

İzzetpaşa Vakfı Başkanlığı'nca pasajdaki çalışmaların yapıldığını belirten esnaflar ise şunları söyledi: "Vakıf bu çalışmayı başlatırken ilk planlamada ısıtma ve soğutma için kullanılması planlanan cihazlar iki yönlü işlem yapacak cihazlar olarak düşünüldü. Ardından çalışma başlatılıp işlemler yapılırken sistemin dört yönlü işlem yapacak cihazlar ile yapılması şeklinde cihaz değişimine gidildi. Bu dönüşümün yapılması nedeniyle bir gecikme yaşandı. Şimdi yeni cihazların üretimi yapılıyor. Bunun dışında yapılması gereken tadilat ve hat çekimleri tamamlandı. Bu çalışma başlarken ilk yapılan değişim jeneratör oldu. Yeni jeneratör ile pasajdaki tüm işyerlerinin sigortaları sistemli bir şekilde jeneratör odasında panoya yerleştirildi. Bu konuda hiçbir sıkıntımız söz konusu değil. Pasajdaki işyerlerinin toplam sayısı 121. Bunlardan 24'ü Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün, kalanı ise Vakıflar Bölge Müdürlüğü bünyesindeki İzzetpaşa Vakfı'nın. Beklentimiz, siparişleri verilen işyerleri için kullanılacak olan klimalar, pasaj koridorlarını kışın ısıtacak, yazın serinletecek olan klimaların gelmesi, bunların montesinin ardından ters tavan yapılarak bu çalışmanın bitirilmesi. Bu işlerin tamamlanması için kendileri ile mayıs ayında yaptığımız görüşmede yaklaşık 2 ay gibi bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtmişlerdi. Ancak henüz tamamlandı."

HaberKent gazetesi olarak ilimizin her alanda gelişmesini istiyoruz. Daha önce yaptığımız haberde de bunu amaçlamıştık. İzzetpaşa Vakfı yönetiminin, işleri hızlandırıp tamamlama yerine yaptığımız habere, farklı bir yaklaşım içine girip avukatları aracılığı ile açıklama göndermeleri ile bu sıkıntının bitmeyeceğini bilmeleri gerekir. Biz bu çalışmanın biran önce tamamlanmasını, pasajın modern bir görüntü kazanarak Elazığlılara hizmet vermesini istiyoruz.

 

izzetpaşa pasajıtadila
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı