Advert

MEMUR SEN’DEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL AÇIKLAMASI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MEMUR SEN’DEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL AÇIKLAMASI
MEMUR SEN’DEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL AÇIKLAMASI İzzet TUMAY
Bu içerik 424 kez okundu.

Memur Sen'e bağlı Toç Bir Sen ve Bayındır Memur Sen üyeleri, AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’a mektup göndererek, sözleşmeli personelin kadroya alınmasını talep etti.

Sözleşmeli çalışanların kadroya alınması için çalışmalarını sürdüren Memur Sen'e bağlı Toç Bir Sen ve Bayındır Memur Sen üyeleri, kadro taleplerini düzenledikleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda basın açıklamasıyla gündeme getirdi.

Bayındır Memur Sen Başkanı Ömer Aydoğdu konuyla ilgili açıklama yaparak, “Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde TBMM’de sözleşmeli personelin sözleşme süresinin 4+2’den 3+2’ye düşürülmesine yönelik içinde pek çok eksikliğin ve eşitsizliğin olduğu yasa kabul edildi. Sözleşmeli olarak görev yapan öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerine yönelik yapılan söz konusu iyileştirmede diğer kamu kurumlarında görev yapan personelin yer almaması hiç kuşkusuz çalışma barışını derinden sarsacak, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürecektir. Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme o hali ile asla doğru değildir” dedi.

Toç Bir Sen Başkanı Muhammet Fatih Dursun ise, “Yıllardır iş güvencesi kırmızı çizgimizdir diyerek her platformda kadrolu istihdamın hayati bir gereklilik olduğu bilinci ile 4b’li yani sözleşmeli kardeşlerimizin 4a kadrosuna geçirilmesi mücadelesi içinde bugün birde sözleşmeli personeli bu düzenleme ile kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenleme hiçbir şekilde kabul edilemez. Bazı kamu çalışanlarını bu düzenleme ile sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılması toplumsal ve çalışma hayatındaki dengeyi bozmanın yanı sıra anayasamızın temel eşitlilik ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Bir an önce sözleşmeliliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın kamuda çalışan tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklı selim davranmaya davet ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri yazdıkları mektupları PTT aracılığı ile AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’a gönderdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ