Advert

REKTÖR DEMİRDAĞ: ÇÖZÜM MERKEZİ YÖNETİMDE

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
REKTÖR DEMİRDAĞ: ÇÖZÜM MERKEZİ YÖNETİMDE
REKTÖR DEMİRDAĞ: ÇÖZÜM MERKEZİ YÖNETİMDE İzzet TUMAY
Bu içerik 385 kez okundu.

İrfan ARSLAN  / Fırat Üniversitesi Diş Hastanesi'nin kapanmasının söz konusu olmadığı, sadece emekli olan ve İş Kur üzerinden geçici olarak görevlendirme ile çalışan personelin iş süresinin dolmasından kaynaklı personel kaybından dolayı sıkıntı yaşandığı bildirildi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, bir yandan hem Üniversite Hastanesi hem de Diş Hastanesi olarak gelişme gösterip büyüdüklerini hem de personel konusunda sıkıntı yaşadıklarını, bundan kaynaklı olara kaliteli hizmet vermede olumsuzlukların yaşandığını belirterek şunları söyledi: “Diş Hastanemiz bünyesinde çalışan personellerimizden bir kısmı emekli oldu bir kısmı da İş Kur üzerinden görevlendirme yapılarak çalıştırıldığından bu çalışanların çalışma süresi bittiği için personel bazında ciddi bir eksilme yaşadık. Biz bu personellerin yerine yeni personel alma şansına sahip değiliz. Bu konuda yetki merkezi yönetimde. Problem sadece bizi ilgilendirmiyor. Ülke genelinde bizim konumumuzda olan hastanelerin de sıkıntısı var. Çözüm için ilimiz milletvekilleri ile de görüştük. Kendilerinin de bilgileri var. Çözüm noktasında yetki tamamen hükümette. Bu konuda bir karar alıp bunun gereğini yapmaları durumunda sıkıntı çözüm bulacaktır. Bunun dışında şu an için bizim yapabileceğimiz bir çalışma söz konusu değil. Emekliye ayrılan personellerimiz ve iş süresi dolan geçici görevlendirmeden dolayı ayrılanlardan dolayı gerçekten ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Bu doğru ancak eleman sıkıntısından dolayı hastanemizin kapanması söz konusu değil. Beklentimiz bu sıkıntının alınacak bir karar ile tekrar elaman alımı yapılarak giderilmesi.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ