Advert

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDAN 15 TEMMUZ GENELGESİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDAN 15 TEMMUZ GENELGESİ
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDAN 15 TEMMUZ GENELGESİ İzzet TUMAY
Bu içerik 278 kez okundu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılı dolayısı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir genelge yayınlandı.

Genelgede; Başkanlığa bağlı birimlerce icra edilecek programlar ve etkinliklerle ilgili bilgiler verildi.

Tüm müftülüklere gönderilen genelgede şu ifadelere yer aldı: “15 Temmuz 2016 gecesi devletimizi yıkmaya, vatanımızı işgal etmeye, milletimizi yok etmeye kasteden ihanet çetesi FETÖ karşısında necip milletimiz, sergilemiş olduğu kutlu mücadele sayesinde istiklâl ve istikbâlini korumayı bilmiştir.

Bayrağına, vatanına ve devletine sahip çıkmak üzere hürriyet, irade ve bekâsına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden silahlara göğsünü siper ederek tankların önüne atılan, din ü devlet, mülk ü millet için canını feda eden aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yâd etmek üzere 15 Temmuz Ruhu'nun milletimiz nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi amacıyla Başkanlığımızca etkinlikler düzenlenecektir.

Söz konusu etkinliklerle 15 Temmuz Ruhu'nun, birlik ve beraberlik şuurunun, din istismarına karşı farkındalığın artırılması, gençlerimiz ve çocuklarımız başta olmak üzere milletimiz nezdinde ortak bir bilince dönüştürülmesi beklenilmektedir.”

BAŞKANLIĞIN GENELGESİNE GÖRE YAPILACAK PROGRAM VE ETKİNLİKLER:

1- Başkanlığımız öncülüğünde milletimizin katılımıyla 'Şehitlerimiz İçin Kur'an Okuyoruz' kampanyası başlatılmıştır. Bu kapsamda 15 Temmuz 2019 tarihine kadar her cami ve Kur'an kursunda en az bir Kur'an hatmi okunacaktır.

2- 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü öğle namazı öncesi tüm il ve ilçe merkez camilerinde, bu toprakları vatan kıldığımız günden beri değerlerimiz uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhlarına ithafen 'Kur'an-ı Kerim Ziyafeti' programları yapılacaktır. Diğer cami ve mescitlerde ise şehitlerimizin ruhlarına ithafen Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılacaktır.

3- Gençlik Koordinatörü marifetiyle cami veya Diyanet Gençlik Merkezleri'nde 15 Temmuz çerçevesinde ülkemizin geleceği olan gençlerimizin bilinçlendirilmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirilecektir. Gençlik Koordinatörleri bu merkezlerde, gençlere konu ile ilgili hazırlanan kısa film çalışmasını izlettirdikten sonra, 'Fetö: Din İstismarının Arkasına Gizlenen Terör Örgütü' başlıklı bir sunum yapacaklardır.

4- Cezaevi Vaizleri marifetiyle ceza infaz kurumları ve geçici barınma merkezlerinde tema çerçevesinde konferanslar düzenlenecektir.

5- 15 Temmuz 2019 Pazartesi gününü 16 Temmuz 2019 Salı gününe bağlayan gece saat 00.13'te ülkemizdeki 90 bin caminin tümünde eşzamanlı olarak salâlar okunacaktır. Ayrıca merkez ve 15 Temmuz etkinliklerinin yapıldığı bölgelerdeki camiler sabah namazına kadar açık tutulacak, minarelerin ışıkları yakılacaktır.

15 TEMMUZ MATERYALLERİ:

“Başkanlıkça hazırlanan "15temmuz.diyanet.gov.tr" web sayfası personelimize duyurulacak, içeriğindeki bilgi ve materyaller programlarda, yerel medyada ve diğer çalışma alanlarında kullanılacaktır.” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ