Advert

ALTINTAŞ, OSBÜK YÜKSEK KOORDİNASYON KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ALTINTAŞ, OSBÜK YÜKSEK KOORDİNASYON KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
ALTINTAŞ, OSBÜK YÜKSEK KOORDİNASYON KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ İzzet TUMAY
Bu içerik 445 kez okundu.

Türkiye’deki organize sanayi bölgelerinin çatı kuruluşu OSBÜK’ün (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) 17. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye’nin dört bir yanındaki OSB başkanlarının, delegelerinin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü yeniden başkanlığa seçildi.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) toplantı salonunda gerçekleşen genel kurul toplantısına Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş OSBÜK delegeleri iş adamı Hanifi Yaşar, Orhan Akyel, İbrahım Şerbet, Alper Tokgöz ve FetiYabaş katıldı.

OSBÜK’ün 17. Olağan Genel Kurulu'nda ayrıca Elazığ 2. OSB Yönetim Kurulu ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş da OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu üyeliğine seçildi.

VARANK: OSB’LERİMİZ LOKOMOTİF GÖREVİ ÜSTLENDİ

Genel kurulun açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, organize sanayi bölgelerinin Türkiye için öneminden bahsederek, Türkiye’nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğünü söyledi.

Türkiye’nin geniş ve gelişmiş bir OSB tecrübesine sahip olduğunu belirten Varank, “Bu süreç içinde, OSB’lerimiz, Türk sanayisinin dünyayla entegre olmasını ve rekabet gücümüzün artmasını sağlayacak bir vizyona, hamd olsun kavuştular. Kendilerini büyütmekle kalmadılar, sanayimizin büyümesinde de lokomotif görevi üstlendiler” ifadesini kullandı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, OSB’lerin Türkiye’deki en önemli başarı hikâyelerinden birisi olduğunu söyledi. OSB’lerin, Türkiye’nin sanayileşmesini ve sanayinin Anadolu’ya yayılmasını sağladığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin dünyaya rol model olduğu konuların da başında OSB’ler geliyor. Yarım asırlık OSB tecrübemiz, artık çevre coğrafyamızda da rol model alınır hale geldi. Yine bugün, Çin ile İtalya arasında en büyük sanayi, üretim ve ihracata sahipsek, bunda OSB’lerin payı çok büyük. Elbette bu alanda daha yapmamız gereken işler de var. Türkiye’nin OSB modelini geliştirmeye devam etmeliyiz” dedi.

OSBÜK'ün 17. Olağan Genel Kurulu'nda Yüksek Koordinasyon Kurulu üyeliğine seçilen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş ise, genel kurulun ardından yaptığı değerlendirmede, "Sayın Bakanımız Mustafa Varank ve TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleri ile tüm OSB'lerin katılımı ile OSBÜK’ün 17. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdik. Öncelikle yeniden başkanlığa seçilen Sayın Memiş Kütükçü ve yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum. Elazığ Organize Sanayi Bölgemizi temsilen şahsımı Yüksek Koordinasyon Kurulu’nda görevlendirmelerinden dolayı da Sayın Genel Başkanımız Memiş Kütükçü'ye teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ