Advert

MASRAFLAR ‘BEL’ BÜKÜYOR!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MASRAFLAR ‘BEL’ BÜKÜYOR!
MASRAFLAR ‘BEL’ BÜKÜYOR!
Bu içerik 510 kez okundu.

İzzet TUMAY / Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da havaların ısınmasıyla birlikte düğün sezonu açılmış oldu. Hayatlarını birleştirmek için düğün yapmaya hazırlanan çiftlerin harcadığı para cep yakarken, düğün masrafları her geçen yıl biraz daha artıyor.

Ailelerin masrafı sadece altın ile kısıtlı kalmıyor. Yapılacak masraflara düğün salonu, alışveriş, yemek ve vb. giderler de eklenince ortaya en az 60-70 bin TL aralığında bir gider rakamı çıkıyor. Anne ve babaların hayatlarından en çok görmek istedikleri çocuklarının evlenip mutlu bir hayat sürdürmelerini görmek. Ancak bu hayalin gerçekleşebilmesi için en az 60-70 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

EN FAZLA MASRAF ALTINA!

Düğün yapmayı planlayanların en büyük sorunu ise altın. Altının son yılların en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte bu durumdan en çok düğün planlaması yapanlar olumsuz etkilendi. Ancak son birkaç gündür altında yaşanan düşüşün devam etmesi durumunda bu düşüş sayesinde düğün yapmayı planlayan aileler azda olsa rahatlamış olacaklar. Altın fiyatlarının yüksek oluşu aileleri kara kara düşündürürken, aileler en az masrafla düğün yapmanın yollarını arıyorlar.

YA KREDİ, YA BORÇ!

Düğün masrafı yerine göre 50 ila 60 bin lira arasında değişiyor. Bu rakam tabi ki ailelerin tercih ve zevklerine göre daha da artabiliyor. Düğün yapmayı planlayanların birçoğu ya kredi çekiyor ya da borçlu evleniyor. Birikimi olan aileler az da olsa rahat nefes alırken, birikimi olmayan aileler ise çocuklarını evlendirebilmek için yüksek miktarda maddi bir külfetin altına girmek zorunda kalıyorlar. Aileleri en çok altın masrafa sokuyor. Gelinlerin ‘gelinlik’ dışında ki en büyük hayallerinin başında altın takılar geliyor. Dolayısıyla altın takı yönünden en büyük sıkıntıyı da erkek tarafı yaşıyor.

ESNAFLARA OLUMLU YANSIDI!

Elazığ’da yaz ayları ile birlikte düğün mevsimi başlarken, bu durum evleneceklere oranla esnaflara daha çok yarıyor. Elazığ’da özellikle gelinlik, düğün salonu ve kuyumcu esnafları başta olmak üzere düğün hazırlığı yapanların uğrak adresi haline gelen işletmelerin sahipleri, düğün sezonu ile birlikte işlerin ciddi manada açıldığını ifade ettiler. Özellikle gelinlik, beyaz eşya, altın gibi malzemelerin evlenen çiftler için zorunlu olduğunu belirten esnaflar, bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerin düğünler sayesinde iş hacimlerinde ciddi bir artış meydana geldiğini ifade ettiler. Yaz mevsimi ile beraber evlenme kararı alan gençlerin aileleri ise özelikle altın konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Altın fiyatlarının yüksek oluşundan şikâyet eden aileler, evlilik için sadece altın almanın yetmediğini daha birçok masrafla karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X