Advert

ÖZTÜRK:​ KİMSE FAZLA BİR ŞEY BEKLEMESİN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ÖZTÜRK:​ KİMSE FAZLA BİR ŞEY BEKLEMESİN
ÖZTÜRK:​ KİMSE FAZLA BİR ŞEY BEKLEMESİN İzzet TUMAY
Bu içerik 339 kez okundu.

Kanal Fırat'ta yayınlanan Maraton programına katılan Elazığspor Başkanı Öztürk, bu sene kendilerinden fazla bir şey beklenmemesi gerektiğini söyledi.

Eren KAYA / Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk, bu sene kendilerinden fazla bir şey beklenmemesi gerektiğini söyledi.

Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk,Kanal Fırat televizyonunda yayınlanan ve TSYD İl Temsilcisi, Kanal Fırat ve Kanal E Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu, Harput Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve spor yorumcusu Mustafa Doğan'ın canlı yayın konuğu olduğu “Maraton” programına telefon bağlantısı ile katıldı. Öztürk, Elazığspor’un içinde bulunduğu son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığspor için geçtiğimiz günlerde yapılan kritik toplantı hakkında bilgi veren Başkan Öztürk, “İlk etapta verimli bir toplantı olarak geçti. Sağ olsunlar Sayın Valimiz, vekillerimiz, Belediye Başkanımız hepsi zaten Elazığspor’a duyarlılar. Biz kendilerine sunum yaptık. Kulübün maliyetiyle ilgili, ne kadar borcumuz var, FIFA’ya ne kadar borcumuz var diye. Kendi yaptığımız 3 aylık raporu verdik. Genel bir istişare yaptık. İzleyeceğimiz adımları tespit ettik kendi aramızda. Buna göre bir yol haritası çıkardık gibi. İlk etapta sözleşmesi biten oyuncular var onları yeniledik. Dışarıdan getireceğimiz oyuncuları ve Sefer hocayı davet ettik onlarla görüşme yapacağız. Üçüncü adımımız da 15 Temmuz gibi takımı toplayıp kamp yapmak” diye konuştu.

 

'Küme düşme cezası alabiliriz'

 

FIFA dosyalarının çözülmediği takdirde takımın küme düşme cezası bile alabileceğini belirten Öztürk, “Bizim FIFA dosyalarını çözmemiz lazım. Çünkü en büyük tehlike orada. Yerli oyuncudaki tehlikemiz nedir bizim? Örneğin transfer tahtasını açamazsınız. Tahtaya izin vermeyenler puan silinmeye de izin vermeyebilir. Ama FIFA’dan geldiği zaman önce -6 puan cezası geliyor. Aynı anda 2 dönem transfer yasağı geliyor. Bir sonraki adımı ödemezseniz küme düşürme cezası geliyor. O yüzden bizim de hemen FIFA dosyalarını çözmemiz lazım. Kulübün ileriye dönük varlığını sürdürmesi için” dedi.

Başkan Öztürk, “Bu yıl kimse benden fazla bir şey beklemesin. Ben gerçekçi konuşurum. Niye beklemesin? Onu da açıkça söyleyeyim. Bugün 80-100 milyonla devralınan Elazığ Belediyesi 5 sene sonra 630 milyon borçla her sene 100 trilyon borçlanarak gelsin 630 milyon belediyenin borcu olmuş. Allah Şahin başkana yardım etsin. Gerçekten zor, gerçekten sıkıntı. Bu facia. Şimdi bu sıkıntılar varken de biz Şahin başkana hemen şunları şunları yapalım diye uçup bir noktalara gitmenin de bir anlamı yok. Çünkü belediyenin durumu ortada. O yüzden benim şahsi fikrim de öyle: Bu sene Elazığspor’u kendi yağında kavurmak” ifadelerini kullandı.

 

'Gelen paralar telef edildi'

 

Elazığspor'un harcandığını, gelen paraların telef edildiğini kaydeden Öztürk şöyle konuştu: "Elazığspor geldi 2. Lig'e düştü, 45 trilyon borcu var. Biz bunları yapmayız Allah’ın izniyle. Ben söyledim. Geçmişte de Ömer Faruk Budak Vali’nin dönemine kadar basına, Muammer Bey’e, Süleyman Bey’e aylık kasa raporlarımı gönderiyordum. Mücahit Bey’den sonra bizi kızdırdılar, Vali kızdırdı. Ondan sonra göndermedim. Bakın ben gelmişim yine şeffaf bir şekilde kuruşumun hesabını veriyorum. 3 ayda 100 bin lira borcu düşürdüm. Bu bir başarı değil midir? 22 transfer yapmıştım. Borcun artması lazım. Ben 3 ayda 100 bin lira borcu düştüm. Bu bir başarıdır. Çünkü öyle futbolculara öyle rakamlar imza attırılmış ki söylersem milletin dudağı uçuklar. Yazıktır günahtır. Teknik direktörlerle iki katına sözleşmeler. Böyle yaparsan paralar çarçur olur işte.”

Elazığspor’un kesik olan elektrikleri ile ilgili de bilgi veren Öztürk, “Şahin başkan dahil olacak, elektriklerimizi açtıracak inşallah. Şahin başkanımıza teşekkür ediyorum. Çok duyarlı davrandı Allah razı olsun. Birinci problemimiz elektrik dedim, ‘tamam’ dedi. ‘Kendi dahilimde AKSA’yla görüşeceğim bu sorunu çözümleyeceğim’ dedi. İnşallah bir daha kapanmaz. Şimdi elektrik borcu sıfırlanırsa zaten tesiste ayda 12 milyar elektrik faturası geliyor. Onlar da ödenir. Biz 12 milyar ödemeyecek insanlar değiliz. Ben geldiğimde Elazığspor’un geriye dönük 12 senenin borcunu ödedim. O zaman TEDAŞ’taydı özelleşme yapılmamıştı. Bizim şansımız özelleştirme oldu, geldiler elektriğimizi kestiler. Bizim dönemimizde 300 bin TL sıkıntı yaşadık o da alttan ısıtmadan dolayı. Çünkü orada bir bilinçsizlik yapıldı. Bizim de suçumuz var muhakkak” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ