Advert

SUSMAZ:​ İMAR İSTİMLÂK PROGRAMI DEĞİŞTİRİLMELİ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SUSMAZ:​ İMAR İSTİMLÂK PROGRAMI DEĞİŞTİRİLMELİ!
SUSMAZ:​ İMAR İSTİMLÂK PROGRAMI DEĞİŞTİRİLMELİ!
Bu içerik 364 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Belediyesi Grupbaşkanvekili Behçet Susmaz, Elazığ Belediyesi’nin İmar İstimlâk programını eleştirdi.

Susmaz, belediyenin İmar İstimlâk Programını yasalara aykırı bir şekilde uygulandığını belirterek, belediye yönetiminin acilen yeni bir İmar İstimlâk Programının hayata geçirilmesi için çalışmalara başlaması gerektiğini söyledi.

‘ÖNEM SIRASINA GÖRE İSTİMLAK YAPILMIYOR’

İmar İstimlak programında belirli yerlerin önem sırasına göre istimlak edilmesi gerektiğini ancak her meclis toplantısına farklı yerlerin meclise getirilerek istimlak edildiğini ifade eden Susmaz, ”Bu yasalarımıza aykırıdır. Sosyal mekânların önem sırasına göre listeler halinde hazırlanır ne zaman istimlak edecekleri yazılır, tespit edilir ve buna göre istimlak yapılır yasa bu şekildedir.  Siz şehrin imar planını yaptınız o imara göre yeni yollar açılması lazım, yeşil alanlar açılması lazım, çocuk oyunu alanları, otoparklar gibi yerlerin aciliyet sırasına göre istimlak ya da şuurlandırılır. İmar yasasının 18. Maddesine göre hangi bölgede istimlak yapılacaksa bunlar listeler halinde hazırlanır o sıraya göre de parası vatandaşa ödenir. Ancak belediye yönetimi ne yapıyor, bunlar 2016 yılında revize imar planını yaptılar. 2016 yılında yapılan revize imar planında uyduruk bir liste yaptılar elli altmış tane yer ada parsel numarasını getirerek buda bizim imar ve istimlak programımız dediler. Bu programı burada duruyor ancak her meclis toplantısında yeni yeni istimlak yapılacak yerler geliyor. Bu yasaya aykırıdır keyfinize göre istimlak yapamazsınız’’ diye konuştu.

‘İMAR İSTİMLAK PROGRAMININ YENİDEN DÜZENLENMESİ GEREKİYOR’

Her meclis toplantısında istimlak listesi dışında yeni yerlerin getirildiğini ifade eden Susmaz, ”Bunu yapmalarının nedeni ise yandaşlarına, partililerine, dostlarına arsalarını istimlak ederek meclise getiriyorlar bizde bunlara karşı çıkıyoruz. Eğer sen bir yeri acil bir şekilde istimlak edilmesini istiyorsan istimlak edilen yerlerin en altına dahil edeceksin. Ama sen getirip en başa koyuyorsun bu son derece yanlış bir uygulamadır. Öncelikle İmar İstimlak programının yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Nereyi ne zaman istimlak edeceksiniz onun sıralanmasını yapın ve bu sıraya da uyun. Acil bir yer mi çıktık getirin istimlak edileceklerin listesine koyun. Beş seneden beri bunu her meclis toplantısında söylüyoruz yaptığım imar istimlak uygulaması yasal değil. Ben bu uygulamayı zamanında bakanlığa yazılar yazdık suç duyurusunda bulunduk bir sonuç alamadık. Her toplantıda ısrarla bunu söylüyoruz. Belediye Başkanımıza da İmar İstimlak Programıyla ilgili şikâyetlerimizi dile getirdik. Başkanımız düzenli bir İmar İstimlak Programı yapıp meclise getireceklerini söyledi. Bizde bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz getirirsek teşekkür ederiz. Getirmezlerse her toplantıda bunu söylemeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X