Advert

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU İzzet TUMAY
Bu içerik 437 kez okundu.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Kanal 23 ekranlarında yayınlanan “Gündem Özel” programının konuğu oldu.

FETÖ’nün Türkiye yapılanması, HSK’nın oluşumu ve S-400 gibi konularda çok önemli açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, Yargı Reformu konusunda Cumhurbaşkanı’nı desteklediğini söyleyerek, “Sevincimden çocuklar gibi alkışladım. Alkışlamayıp ne yapacağım?” diye konuştu.

Yargı reformu paketinin 15 gün içerisinde hayata geçirilmesi gerektiğini daha önce belirten Feyzioğlu, “Bildiğim şey şu; Sayın Cumhurbaşkanı, altına imzasını atarak, bir yargı reformu açıkladı. Bu yargı reformu, Adalet Bakanımızın ve Adalet Bakanlığı’nın tüm bürokratlarının çabasıyla, Türkiye’de hazırlanmış en çoğulcu katılım yöntemiyle ortaya çıktı mı? Çıktı. Bir buçuk yıldır, daha ilk maddesinden itibaren, Türkiye Barolar Birliği içinde mi? İçinde. En son Külliye’de Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı mı? Siyasi sorumlu kim? Cumhurbaşkanı. Şimdi Meclis’in görevi nedir? Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın sözünü havada bırakmamak. Ülkenin Cumhurbaşkanı, 'Bu paket derhal çıkacak' dedi mi? Dedi. O zaman Cumhurbaşkanı'nın sözünü ortada bırakmak olur mu? Buradan Meclis’e sesleniyorum; Ayın 18’inde tatile girene kadar bu reform paketini çıkarın” dedi.

Yargı reformu paketine ülkenin iyiliği açısından bakılması gerektiğini vurgulayan Feyzioğlu, "Yargı reformu paketinde ne var? İfade özgürlüğünü garanti altına alan çok önemli hükümler var. 'İfade özgürlüğü mü, örgüt propagandası mı?' ikileminde kalındığında, maalesef yargımız önce tutuklamaya, sonra mahkum etmeye çok meyilli ve biz sürekli olarak AİHM’de sıkıntı çekiyoruz. Şu anda Türk milleti, yargı reformunun ilk paketinin çıkmasına kilitlendi. Bu paket Ekim’de de çıkabilir. Dünyanın sonu değil belki ama yatırımcı bunu bekliyor” diye konuştu.

 

“FETÖ, TÜRKİYE’YE DİKENİ YARGIDAN BATIRDI”

 

FETÖ’nün Türkiye’ye yargı üzerinden darbe yaptığını belirten Feyzioğlu,“Yargıda tek tek çiviler söküldü. Şimdi bu çivileri düzgünce yerine yerleştirmemiz gerekiyor. Yargı reformu, bu çivilerin çakılmaya başlamasının ilk adımı. Eğer biz daha başlangıçta teklersek, güven kırılır. Toplum yargı reformuna kilitlenmişken, Meclis’in bunu yapması boynunun borcu. Şu anda Türkiye’nin en önemli gündem maddesi budur. Diken battığı yerden çıkar. FETÖ, Türkiye’ye dikeni yargıdan batırdı. FETÖ, Türkiye’de yargıyı ele geçirme noktasına geldi. Bütün kurumlarımız zaafa uğradı. Bizim tekrar çağdaşlaşmak için, şahlanabilmemiz için yargımızı güvenilir hale getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yargı reformu paketinin hayata geçirilmesinin, Türkiye’nin huzuru ve geleceği için bir zorunluluk olduğunu söyleyen Feyzioğlu, “Yargı reformunu ciddi şekilde hayata geçirmeye çalışan bir ülkeye diktatörlük diyebilir misiniz? Diyemezsiniz. Dünyada Türkiye için, 'Türkiye bir diktatörlüğe dönüşüyor' diyorlar. Diktatörleri dünyada devirirler. Türkiye bir diktatörlük değildir. FETÖ, PKK ve DHKP-C’nin yurt dışında, Türkiye’yi diktatör bir ülke olarak göstermek için verdikleri algı mücadelesini yıkmanın tek yolu yargı reformu paketini hayata geçirmektir. Yargı reformunu bu kadar titizlikle hazırlayan bir ülke, aynı titizlikle bu reformu hayata geçirmeye kalkarsa, birilerinin hevesi kursağında kalır. O yüzden bu paketin hayata geçirilmesi lazım. İlk paketin de Meclis tatile girmeden hayata geçirilmesi son derece önemli” ifadelerini kullandı.

 

“KUTUPLAŞMAYA SON VERİLMELİ”

 

Türkiye’nin artık kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Feyzioğlu, “Cumhurbaşkanının açıklaması, millete 'Sözüm senettir' demek. Ben Cumhurbaşkanı'nın açıklamasını güvence olarak görüyorum. Meclis’e de bu sözü havada bırakmayın diye bir kere daha hatırlatma yapıyorum. Türkiye çok fazla kutuplaştı. Buna bir son verip sevgi dili kullanmak lazım. Hele hele sevgi dilinden bahsedenlerin, linç kültürünü tamamen bırakması lazım. Bizim halk olarak birbirimizle hiçbir sorunumuz yok. Politikacıların ve onların amigolarının birbiriyle sataşması bizi geriyor” dedi.

Feyzioğlu, yargının bağımsızlığının öneminden bahsederek, “Türkiye Barolar Birliği olarak doğrudan şunu sormamız gerekiyor; 'Kuvvetler ayrılığı var mı?' Başkanlık sisteminde de kuvvetler ayrılığı olabilir. Milletin siyasi tercihidir. Hukuki olarak olmazsa olmaz tercih, demokrasinin vazgeçilmezi olan tercih nedir? Yargıyı, yürütmeden ve yasamadan ayırmaktır. Bunu yapamazsanız demokratik olmazsınız. Bizim bugün demokrasimize karşı söylenen sözlerin tamamının sebebi, HSK’nın seçiminden kaynaklanıyor. Bugün bir tek maddeye ihtiyacımız var, devamı gelir; HSK’nın oluşumunu siyasi iktidarın tek başına belirlediği düzenden çıkartıp, tamamen liyakate bağlı bir düzene getirmek” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ