Advert

TEKEVLER AĞIRLIK KAZANDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TEKEVLER AĞIRLIK KAZANDI
TEKEVLER AĞIRLIK KAZANDI
Bu içerik 595 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Heyelan riski altındaki Maden ilçesinde, riskli bölgede bulunan konut ve işyeri sahiplerinin taşınması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Elazığ'a gelen ve taşınma konusunda belirlenen bölgelerde gerekli incelemeleri yapan heyetin Bakanlığa sunduğu raporda taşınma için en elverişli bölgenin Tekevler olduğu belirtildi.

Maden’deki riskli afet alanında bulunan toplam 510 konut ve işyerinin taşınması ve hak sahipleri için konut ve işyeri yapılması, bu taşınma ile birlikte Maden’in geleceği ile ilgili planlama yapılması da gündeme gelmişti. İlçenin taşınması ve yeni bir yapılanma ile Maden ilçesinin gelişmesi konusunda yapılan çalışmalar sonucunda altı bölgenin gündeme geldiği, Elazığ'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyetinin bu bölgelerde yaptıkları incelemelerin sonucunda belirli kriterlere göre yaptıkları değerlendirmenin sonucunda Bakanlığı, taşınmanın Tekevler bölgesi olması durumunda devlete getireceği yükün azalacağı, ilçenin de gelecekte gelişmesine katkı sağlayacağı yönünde bir rapor sunduğu öğrenildi.

Maden’in gelecekte gelişen ve büyüyen bir ilçe olması yönünde bir görüşün ağırlıklı olarak ön plana çıktığını belirten heyetin verdiği rapor ile ilgili olarak açıklamada bulunan yetkililer, "Maden ilçesindeki heyelan riski nedeniyle risk altındaki bölgede bulunan konut ve işyeri sahiplerinin taşınması ve yeniden yapılması için belirlenen bölgelerde yapılan değerlendirmede, Bakanlıkça belirlenen birçok kriter göz ölüne alınarak gerekli değerlendirmeler yapılarak bir rapor hazırlanmış ve Bakan’a sunulmuş durumda. Bu raporun ardından yaşanacak gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Beklentimiz, bu konuda en kısa sürede çalışmalara başlanılması. Amacımız vatandaşların mağduriyetinin bir an önce giderilmesi” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X