Advert

BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA
BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA
Bu içerik 3100 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / 31 Mart yerel seçimlerinde Sivrice Belediye Başkanlığı'nı 24 oy farkla kazanan MHP’li Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, Sivrice Belediyesi'nin borcunun 29 milyon TL olduğunu ifade etti. Belediyenin personele 1,5 milyon lira borcu olduğunu belirten Gündoğan, ”Belediyemizin, geçmiş dönemlerde Başkanlarının yaptıkları harcamalardan doğan ve günümüze kadar gelen 29 milyon küsuratında belediyenin borcu var. Borçların çoğu kamuya ait olan borçlar. SSK, Maliye, TEDAŞ’a olan borçlar, İller Bankası'na olan borçlar, piyasaya olan borçlar bir de personele olan borçlar var. Borçların ağırlığını kamuya olan borçlar oluşturuyor" dedi.

‘29 MİLYON BORCU KAPATACAĞIM DEMEM AKLA ZİYAN OLUR’

Seçim öncesinde Sivrice Belediyesi'nin 54 milyon borcunun olduğu iddia edildiğini söyleyen Gündoğan, ”Biz geldikten sonra hesabı kitabı yaptırdık 29 milyon küsuratında belediyenin borcu var. Borçların çoğu kamuya ait olan borçlar. Belediye olarak personele olan borcumuz 1,5 milyon kamuya ise 24 milyona yakın ise borcumuz var. 4 bin nüfuslu bir ilçe belediyesinin kalkıp da böyle bir borcu ödeyebilmesi mümkün olmayan bir şey. Biz burada ne yaparsak yapalım bu borcu ödeme şansımız yok. Personel alacakları konusunda imkânlarımız elverdikçe öderiz, dışarıdaki firmalara olan borçlarımız imkânlarımız dâhilinde öderiz ama başkan 29 milyon borcu kapatacak mısınız diye soracak olursanız, bunu kapatmamız mümkün değil. Benim kalkıp bu borcu kapatacağım diye bir iddiada bulunmam akla ziyan bir cevap olur’’ diye konuştu.

‘SİVRİCE’NİN GELİŞMESİ İÇİN YATIRIM ALANLARI AÇMAYI PLANLIYORUZ’

Sivrice ilçesinin gelişmesi için yatırım alanları açmayı planladıklarını ifade eden Gündoğan, ”Kesinlikle yapacağız, Sivrice turisttik bir ilçe ve sadece Elazığ’a değil bölgeye hitap eden bir ilçe. Bölgenin güzel bir ilçesi ve turizm potansiyeli de var. Özellikle Hazar Gölü, Hazar Baba Dağı, orman ve mesire alanlarımızın işlevselliğine baktığımızda yatırımımızda turizmle alakalı olacak. Sivrice’deki en büyük sıkıntımız ilçe dışından gelenlerin barınma, yeme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz. Bunlar içinde ciddi tesislere ihtiyacımız var. Biz de bunların kurulma aşamasında özellikle bu konudaki yatırımcılara gidiyoruz. Planlayan yatırımcılar var, projesi hazır olan yatırımcılar var. Biz belediye olarak proje hazırlıyoruz özellikle konaklama, restoran gibi hizmet alanlarını açmayı planlıyoruz. Temel amacımız bu sorunları özellikle gelen insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak donanımları ilçemizde işlevsel hale getirmek.  Bununla ilgili sorunlarımız yok değil mi tabi ki var. Mesela göl kıyısında kullanılmayan atıl kamplar çok fazla çalışanlar ise günübirlik çalışıyor. Bir kısmı virane hale gelmiş. Dolayısıyla bizim mülkiyetimizde olmayan yerler var. Maalesef onlar üzerinde de bir tasarrufumuz olmadığı için o alanlarda bir işletme kurabilme yetkimiz yok. Bunlar bizim için büyük bir sıkıntı. Hazar Gölü'ne baktığımız zaman insanların aklına şöyle bir soru gelebilir; Sivrice Belediyesi neden bir yer yapmıyor? İşin özüne döndüğünüz zaman Sivrice Belediyesi'ne ait neredeyse göl kıyısında yer yok. Sivrice Belediyesi hariç her kurumun yeri var ama Sivrice Belediyesi'nin eli avuca gelebilecek bir yeri yok. Eski belediyenin olduğu alanda bir yerimiz var orası için de bir proje hazırlığımız var. Diğer atıl olan kamplara da talibiz, bunun için gerekli yerlere yazılarımızı ilettik. Olumsuz aldığımız cevaplar var, daha cevap alamadığımız kurumlar var. Eğer bu atıl kampları belediyenin tasarrufuna bırakırsak belediye olarak buralarda çok daha verimli işler yapabiliriz’’ ifadelerini kullandı.

‘ELAZIĞ’IN VE BÖLGENİN TEK NEFES ALABİLECEĞİ İLÇE SİVRİCE’DİR’

Sivrice sahiplenilmesi gerekilen bir ilçe olduğuna dikkat çeken Gündoğan,” Sivrice sadece bir belediye başkanının çabalarıyla bir yer taşınacak bir durumda değil. Elbette taşınır ama Elazığ’ın Sivrice’yi sahiplenmesi gerekiyor, siyasilerin sahiplenmesi gerekiyor, bürokrasinin, STK’ların sahiplenmesi gerekiyor. El-birliğiyle Sivrice ilçemize yapılacak küçük dokunuşlarla çok büyük şeyler yapılabilir. Elazığ’ın ve bölgenin nefes alabileceği tek ilçedir Sivrice.  Eğer Elazığ olarak turizm açısından bir hedef koymuşsak Sivrice’yi görmemezlikten gelemeyiz. Bugüne kadar görmemezlikten gelinmiş ama çalışarak iyi yerlere getireceğiz ilçemizi. Ben umutluyum Sivrice’den umutlu olmasam aday olmazdım. Biz koltukta oturmak için aday olmadık Sivrice benim ilçem inşallah muvaffak oluruz bu gidişat terse çevirebiliriz’’ diyerek sözlerini tamamladı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X