Advert

ELAZIĞ TİCARET BORSASI, TÜRİB ACENTESİ OLDU

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞ TİCARET BORSASI, TÜRİB ACENTESİ OLDU
ELAZIĞ TİCARET BORSASI, TÜRİB ACENTESİ OLDU
Bu içerik 614 kez okundu.

Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Muş illerinin kapsayan çalışma alanında Türkiye Ürün İhtisas Borsası hizmetini verecek.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “5174 sayılı 'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 53. maddesi çerçevesinde tanzim edilen 27.02.2017 tarih ve 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu kararına istinaden Elektronik Ürün Senetleri'nin (ELÜS) tek bir borsa çatısı altında işlem görebilmesini teminen 2018 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.'nin (TÜRİB) 2019 yılı Haziran ayı içerisinde faaliyete geçmesine ilişkin çalışmaların son aşamasına geldiği bildirilmiştir. TÜRİB'in faaliyete geçmesini takiben tüm ELÜS alım satım işlemleri yalnızca TÜRİB bünyesinde yapılacak, ELÜS'lerin alım satım işlemleri yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın http://www.turib.com.tr adresinden erişilecek 'TÜRİB İşlem Platformu' üzerinden doğrudan emir girme yoluyla gerçekleştirilecektir.  Elazığ Ticaret Borsası olarak, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) ile acentelik sözleşmesi imzaladık. Üreticilerimiz ve yatırımcılarımız lisanslı depodaki ürünlerin alım satımı için Borsamıza müracaat edebilirler.

Türkiye Ürün İhtisas BorsasI A.Ş. (TÜRİB) ve yatırımcı kayıt işlemleri hakkında yapılan açıklama şu şekilde; Elektronik ürün senetlerinin (ELÜS) güven, serbest rekabet ve istikrar içinde şeffaf ve kolay bir şekilde işlem görebilmesini teminen 5174 sayılı 'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 53. maddesi çerçevesinde tanzim edilen 27/02/2017 tarih ve 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu kararı gereğince, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) kuruluşu gerçekleştirilmiş olup, faaliyete geçirilmesine ilişkin çalışmaların son aşamasına gelinmiştir.

TÜRİB’in faaliyete geçmesiyle birlikte, Ticaret Borsalarının ELÜS’ere ilişkin borsacılık faaliyet yetkisi sona erecek olup, tüm ELÜS alım satım işlemleri sadece TÜRİB bünyesinde yapılacaktır. ELÜS’lerin alım satım işlemleri, yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın doğrudan emir girme yoluyla internet tabanlı bir alım satım sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. TÜRİB’in faaliyete geçmesi ile birlikte Ticaret Borsaları tarafından TÜRİB’e acentelik hizmeti verilecektir. Bu kapsamda Elazığ Ticaret Borsamız TÜRİB ile sözleşme imzalamak suretiyle TÜRİB Acentesi olmuştur. Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Muş illerinin kapsayan çalışma alanında Türkiye Ürün İhtisas Borsası hizmetini verecektir.

ELÜS işlemi gerçekleştirmek isteyen yatırımcıların TÜRİB’de işlem yapmaya başlamadan önce aşağıda gerçek ve tüzel kişiler için ayrı ayrı belirtilen tüm bilgi ve belgelerle birlikte Borsamıza başvurmak suretiyle kayıt altına alınması zorunludur. Borsamız tarafından sunulan belgelerin TÜRIB sistemine girişi yapılarak yatırımcı kaydının ve ilgili belgelerin tamamlanması ile kayıt işlemi tamamlanmaktadır.

GERÇEK KİŞİLER İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR;

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Adres teyidi için geçerli sayılan belgelerden herhangi biri (ikametgah ilmühaberi, fatura vb.)

Gerçek Kişi Müşteri Tanıma Formu (Ek/2 veya vekil tayini halinde Ek/3-b)

Aracı Kurum veya Banka’dan alınacak yatırım hesabını gösterir belge

Yatırımcı Aydınlatma, Onay ve Taahhüt Metni (Yatırımcı Taahhütnamesi) (Ek/4)

TÜZEL KİŞİLER İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

Kuruluş ilanının yer aldığı Tescil Sicil Gazetesi örneği

Ticaret Sicilinden alınan Faaliyet Belgesi örneği

Vergi Levhası örneği

İmza Sirküleri

Tüzel Kişi Müşteri Tanıma ve Temsilci Tayin Formu (Ek/3-a)

Aracı Kurum veya Banka ‘dan alınacak yatırım hesabım gösterir belge

Yatırımcı Aydınlatma, Onay ve Taahhüt Metni (Yatırımcı Taahhütnamesi) (Ek/4)

Formlar için Link:

www.turib.com.tr/images/Yat%C4%B1r%C4%B1mc%C4%B1-Formlar%C4%B1-ve-Yat%C4%B1r%C4%B1mc%C4%B1-Taahh%C3%BCtnamesi.pdf

TÜRİB KAYIT Detaylı Bilgi İçin:

Murat Çiçek Tel: 0 424 238 64 06 Email: mcicek@elazigtb.org.tr

Selçuk Elçi Tel: 0 424 238 64 06 Email: selcuk.elci@elazigtb.org.tr

Serdar Yüksel Tel: 0 424 238 64 06 Email: serdar.yuksel@elazigtb.org.tr.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X