Advert

MEYAN KÖKÜ ŞERBETİ İLİMİZDE DE RAĞBET GÖRÜYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MEYAN KÖKÜ ŞERBETİ İLİMİZDE DE RAĞBET GÖRÜYOR
MEYAN KÖKÜ ŞERBETİ İLİMİZDE DE RAĞBET GÖRÜYOR
Bu içerik 703 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin gibi illerde yetişen ve şerbet yapımında kullanılan meyan şerbeti, ilimizde de rağbet görüyor.

Bölgede, susuzluğu giderici, serinletici ve hazmettirici özelliğinin yanı sıra böbreklere iyi gelmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi dolayısıyla tüketilen şerbet, vatandaşların vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

'MEYAN KÖKÜ ŞERBETİ HER TÜRLÜ HASTALIĞA BİRE BİR'

Şehir merkezinde bardağını 2 liradan satışa sunulan meyan şerbetin yapımı hakkında bilgi veren 39 yıllık şerbetçi Adnan Yıldız, "Meyan kökü bitkisi Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin gibi illerde yetişiyor. Sonrasında dev kazanlarda kaynatılıp, varillerde bol buzla demlenmeye bırakıldıktan sonra ahşap haznelerde damıtılıyor. Bu içeceğin içinde hiçbir katkısı maddesi bulunmaya tamamen organik meyan kökü ağacından üretiliyor. Bu şerbetin yararı midede yanma, gastrit, bronşite, soğuk algınlığına karşı faydaları var. Böbrekte taş varsa kum haline getirerek döküyor, idrar yollarında iltihap varsa söküp atıyor. Aynı zamanda kolanın da ham maddesidir ama kolada asit ve koruyucu var ama meyan şerbetinde bu yok. Bu şerbeti içen kişi sağlık açısından çok büyük fayda görür. 39 yıldır bu işi yapıyorum baba mesleği olduğundan dolayı bu işi severek yapıyorum. Bu işten para kazanmak amacında değilim. Kimin parası var kiminin yok parası olmayana da veriyoruz parası eksik olana da veriyoruz. Önemli olan şerbetin tadına baksınlar, bu şerbeti içen kişi sağlık açısından çok büyük fayda görür'' diye konuştu.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X