Advert

GÜNDOĞAN:​ GÜNÜBİRLİK PİKNİKÇİLER GÖL ÇEVRESİNİ TEMİZ KULLANMIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
GÜNDOĞAN:​ GÜNÜBİRLİK PİKNİKÇİLER GÖL ÇEVRESİNİ TEMİZ KULLANMIYOR
GÜNDOĞAN:​ GÜNÜBİRLİK PİKNİKÇİLER GÖL ÇEVRESİNİ TEMİZ KULLANMIYOR
Bu içerik 1671 kez okundu.

Evren Demirdaş / Yaz aylarında bölgedeki illerden gelen vatandaşların kullandığı Hazar Gölü kıyılarını kirlettiklerini belirten Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, “Biz gölümüzü temiz tutmak adına vatandaşlarımızın da dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, gazetemize yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: "Sivrice Belediyesi olarak göl ile ilgili bazı projelerimiz var. Ancak bu projelerimizde kıyı şeridi, sit alanı gibi bürokratik engellerden dolayı çok fazla bir yapılanmaya gidemiyoruz. Oralarla ilgili ciddi çalışmalarımız olacak çünkü bir bütünsel olarak yaklaşmamız gerekiyor. Bir plaj eksiğimiz var, sahil boyunca 3-4 km. O alanları da kapsayacak şekilde bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz var. Su tesisatı, çimlenme, aydınlatma gibi eksiklikleri hızlı bir şekilde çözeceğiz.  Şunu da belirtmekte fayda görüyorum, asıl göl çevresini temiz kullanmayan kişiler günübirlik piknikçilerdir. Bu vatandaşlarımız geliyor piknik yaptıkları yerlerde bütün atıklarını bırakıyor ondan sonrada çıkıp gidiyorlar. Bu çok yoğun bir şekilde olduğu için biz belediye olarak buranın temizliğine yetişemiyoruz. Çünkü yaz aylarında çok yoğun bir şekilde ziyaretler oluyor bu kişilerin bıraktığı çöpleri personel ve araç gereç yetersizliğimizden dolayı bu alanları temizlemekte zorluk çekiyoruz. Bizim belediye olarak misafirlerimizden ricamız çöplerini çöp konteynırlarına bırakmaları. Bu günübirlik piknikçilerin ilçemize bir katkısı maalesef yok, günübirlik piknikçiler şehir merkezinde alışverişlerini yapıp ilçemize geliyorlar doğal olarak ilçemiz esnafına da bir katkıları yok. Günübirlik piknikçilerimiz çoluğuyla çocuğuyla dinlemek için elbette ilçemize gelecekler. Fakat bu alanlar hepimizin alanları temiz kullanmalarını özellikle rica ediyoruz."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X