Advert

ESNAFLARIN SORUNLARI MİLLETVEKİLLERİNE İLETİLECEK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ESNAFLARIN SORUNLARI MİLLETVEKİLLERİNE İLETİLECEK
ESNAFLARIN SORUNLARI MİLLETVEKİLLERİNE İLETİLECEK
Bu içerik 514 kez okundu.

Elazığ Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf Odası tarafından esnafların yaşadığı sorunlar yazılı olarak Elazığ milletvekillerine aktarılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, esnafların yaşadığı sorunları ilin 5 milletvekiline yazılı olarak aktaracaklarını ifade ederek, "İnşallah esnafların yaşadığı sorunlar biran önce çözülür" dedi.

Başkan Türkoğlu, “Bizler sektör temsilcileri olarak, üyelerimizin sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. Esnafların yaşadığı sorunlarını bu kez de ilimizin milletvekillerine yazılı olarak iletilecek. Esnaflarımız en büyük sorunlarından biri fiyat tarifesidir. 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu'nda fiyat tarifelerinin tespit şekli başlıklı 62’inci maddesinde belirtilen fiyat tarifeleri, uygulanacak azami hadleri gösterir ‘İbaresi’ fiyat tarifesine tabi olan esnafımızı zor durumda bıraktığından, tarifeye uyan esnafımız bulunmamaktadır. Çözüm için bahsi geçen kanun maddesine fiyat tarifesine tabi olan meslek dallarında azami ve asgari hadleri gösterir ibaresinin eklenmesi ve tarifeye uyma mecburiyetinin getirilmesi sorunu ortadan kaldıracaktır” diye konuştu.

Suriyeliler esnafı zor duruma soktuğunu ifade eden Türkoğlu, “Son yıllarda ülkemize yerleşen esnaf sanatkarlarımızın huzurunu kaçıran Suriyeliler yüzünden iş yapamaz haline gelen esnafımız mağdur durumdadır. Zaten aynı mahallede aynı meslek dalından birçok işletme açılışları olurken bunun yanında birde Suriyelilerin eklenmesiyle kendi esnafımızın dükkan kapatmaya kadar gitmektedir. Yabancı uyruklu için ‘Türkiye’de en az beş yıl kesintisiz olarak ikamet itmiş koşuluyla bir işverene bağlı olarak çalışmamış yabancılar için bağımsız çalışma izni verilebilse de’ henüz bahsi geçen beş yıllık kesintisiz ikametini tamamlamadan işyerini açmaları için devletimiz tarafından acil çözümler getirilerek; Ya da işletme açmaları engellenmeli ya da 5362 sayılı yasanın usulüne uygun olarak esnaf sanatkarlarımızın gibi ilk işletme açılışındaki prosedürlere uymaları ve devlerimize vergilerini ödemeleri sağlanmalıdır” dedi. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X