Advert

EVİNİ TÜRKİYE DİYANET VAKFI'NA BAĞIŞLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
EVİNİ TÜRKİYE DİYANET VAKFI'NA BAĞIŞLADI
EVİNİ TÜRKİYE DİYANET VAKFI'NA BAĞIŞLADI
Bu içerik 613 kez okundu.

Türkiye Diyanet Vakfı’na vatandaşların gönüllü bağışları devam ediyor.

Elazığ İl Müftülüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Ahiret inancına sahip olan hayırsever insanlar, dünya hayatının son bulmasıyla birlikte amel defterlerinin kapanmaması adına birçok hayırda bulunmuşlardır. Bu hayırlardan biri de sadaka-i cariyedir.

Kur’an-ı Kerim’in Hadid suresinde hayırda bulunanların mükâfatı şöyle dile getirilmektedir: 'Şüphesiz ki sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar ve Allah'a güzel bir borç verenler var ya, verdikleri onlara kat kat ödenir.  Ayrıca onlara çok değerli bir mükâfat da vardır.'

Yukarıda bahsedilen ayeti şiar edinen hayırsever vatandaşlarımızdan Yeter Çelik hanımefendi örnek bir davranışta bulundu. Çelik hanımefendi evini Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi’ne bağışladı. Hayırsever vatandaşımızı makamında ağırlayan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, evini bağışlayan Yeter Çelik’e teşekkür belgesi takdim etti.

Sarıkaya, 'Dünya hayatında sadaka-i cariye olarak yapılan tüm amellerin ahiret hayatında çok büyük mükâfatlara vesile olacağına inanıyoruz' ifadelerini kullandı.

Elazığ İl Müftüsü Sarıkaya, Yeter Çelik’i tebrik ederek ayrıca kendisine Kur’an-ı Kerim hediye etti. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X