Advert

İMARA AYKIRI CAMİ MİNARESİ RESTORASYONU!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İMARA AYKIRI CAMİ MİNARESİ RESTORASYONU!
İMARA AYKIRI CAMİ MİNARESİ RESTORASYONU!
Bu içerik 532 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ merkeze bağlı Kuyulu köyünde ‘Merkez Camii’nde imara aykırı bir şekilde ‘cami minarelerinin’ yükseltildiği, standartlara göre 32 metre olması gereken cami minarelerinin 62 metreye kadar yükseltildiği iddia edildi.

MHP’li Elazığ İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek, iddialarla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, şunlara yer verdi: “Valilik kanalıyla bu konuna komisyonunda bulunduğumuz meclise geldi. Bizde komisyon olarak yerinde incelemek, kontrol etmek ve rapor tutmak üzere kontrol ettik. Biz imar komisyonu olarak olay yerine gittik. Orada da gördük ki normal standartların üzerinde bir yapı var. Devlet Hava Meydanları bu uçuş alanlarının olduğu bölgede yüksekliğin bir sınırı var. Bu arkadaşlar sınırı aşmışlar, eskileri de yerinde duruyor. Biz burayla ilgili gerekli komisyon raporunu meclise getirdik, meclise sunduk eski haline dönmesi yönünde bir karar aldık. Bu 3-4 aylık süreç içerisinde vatandaş orada bu karar alındıktan sonra bir yaptırım uygulanmadığı için bizim genelde bu tür yerlerde üzülerek söylüyorum devlet dairelerinde bu tür kararlar alındığı zaman bir yerde bir şeyler oluyor ve orada sümen altında duruyor, kalıyor.

YETMEDİ, İKİNCİ MİNAREYİ DE YAPTILAR!

Gerekli yazışmaların yapılması yönünde oradaki bürokrasiye söyledik, bizim raporumuz budur dedik ve getirdik meclise de oyladık eski haline dönsün diye zaten meclis kararı da var. Fakat ne hikmetse bu arkadaşlar orada bu üç aylık süre içerisinde ikinci minareyi de yaptılar aynı şekilde. Biz bu ikinci minarenin de yapılışını duyunca zaman zaman ikaz ettik ve dedik ki; burada ikinci minare de yapılıyor, buna müdahale edin çünkü bizim aldığımız bir karar var, ne oldu bu karara?

YIKILIRSA, ZAYİAT VERİRSE BUNUN BEDELİNİ KİM ÖDEYECEK?

Bu uçuş sahası içerisinde olan bir şey. Yani Allah korusun söylemek istemiyorum bir kazanın, ölümlü bir hadisenin olması mı lazım? Ondan sonra mı biz eyleme geçeceğiz, iş işten geçtikten sonra işlem yapacağız. Kanun, yasa, devlet varsa Devlet Hava Meydanları bir yazı göndermiş ve mevcut standartlara uyulmasını istemiş ki bunlara uyulması gerekiyor. Yani bir askeri helikopter takıldığı zaman o minare bir vatandaşın evinin üzerine yıkılırsa, zayiat verirse bunun bedelini kim ödeyecek? Ben soruyorum; bunun sorumluluğu kime ait? Biz bunu söyledik, hiçbir şey olmamış gibi ikincisini de yaptılar orada duruyor. Şehir plancısına proje çizdiriyorlar, İl Özel İdare'ye bildiriyorlar. Özel İdare'ye bildirirken bunu aşmak yani yükseklikle ilgili bir ibare bu geçen dönem mecliste onaylıyorlar. Meclis üyeleri geçen yıl farkına varmadan yani oradaki standartları bilmeyebilirler. Ben şehir plancısıyla görüştüm, ben dedim neden aşmak serbest bıraktınız sizin bilmeniz lazım. Dedi ki bana ‘ben orada bir ibare yazdım, o ibarede kurum görüşü almak şartıyla! Yani ilgili kurum İl Özel İdaresi’nin onayını almak zorunda. Onlar da idareye bu konuyla ilgili bir müracaatları olmadığı için biz meclis kararı aldığımızda bunları göz önünde bulundurduk o doğrultuda raporumuzu tuttuk."

elazığ kuyulu köyü cami son dakika haber haberler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X