Advert

MHP'DEN BAŞKAN ADAYI OLDU, İŞİNE GERİ DÖNEMEDİ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MHP'DEN BAŞKAN ADAYI OLDU, İŞİNE GERİ DÖNEMEDİ!
MHP'DEN BAŞKAN ADAYI OLDU, İŞİNE GERİ DÖNEMEDİ!
Bu içerik 1083 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ'ın Palu ilçesi Beyhan beldesinde 31 Mart seçimlerinde MHP'den Belediye Başkan adayı olan Bayram Öztürk, Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın siyasi baskılarından dolayı görevine dönemediğini iddia etti.

31 Mart yerel seçimlerinde Bayram Öztürk, Palu ilçesinin Beyhan beldesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan adayı olmuş ancak 13 oy ile Ak Partili rakibi Hüseyin Ataş seçimi kazanmıştı.

Seçim sonrasında Palu ilçe hastanesindeki müdürlük görevine dönme talebi reddedilen Bayram Öztürk, göreve geri dönememesinin nedeninin Ak Parti Elazığ Zülfü Demirbağ’ın İl Sağlık Müdürü'ne yapmış olduğu siyasi baskıdan dolayı olduğunu iddia etti.

'MİLLETVEKİLİ VE İL BAŞKANI SİYASİ BASKI YAPTI'

31 Mart yerel seçimlerinde Beyhan beldesinde belediye başkanı aday olması sonrasında cezalandırıldığını ifade eden Öztürk, "Milliyet Hareket Partisi Belediye Başkanı adayı olduğum için işime geri dönüş yaptırmadılar. 24 Nisan'da işe geri dönüş müracaatımı yapmıştım ancak dilekçeme İl Sağlık Müdürlüğü hâlâ bir cevap vermedi. MHP'den aday olduğum için işe geri dönüşüme Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve Palu ilçe teşkilatı engel oldu. Sağlık İl Müdürü Cahit Polat'ın yanına gittiğimde müdür bey bana milletvekiliyle görüşmem gerektiğini söyledi. Ben de aracılar vasıtasıyla milletvekiline haber gönderdim, 'MHP'den aday olmuş, hastane müdürlüğüne geri dönemez' demiş. MHP'den aday olduğum için müdürlük görevime dönemiyorum. Burada kimi kime şikâyet edeceğimi bile şaşırdım. Palu'da Ak Parti'den seçilen ve sonrasında mazbatası geri alınan belediye başkanı belediyenin makam arabasını kullanıyor, belediyenin işlerini yürütüyor ve yaptığı işleri de sosyal medyada paylaşmasına rağmen kimseden ses çıkmıyor. Böyle bir ortamda kimi kime şikâyet edeceğim?  Bu sorun hakkında MHP milletvekillerine de bilgi verdik ama onlar da bakarız, yardımcı oluruz dediler ama şu ana kadar bir gelişme olmadı. Daha önceki seçimlerde Beyhan beldesinde MHP 90 oy alıyordu biz son seçimde 1062 oy aldık. MHP'nin bayrağını yükseltiğimiz için mükâfat olarak da bana sen geri dönemezsin dediler" diye konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinde Beyhan beldesinde MHP Belediye Başkanı Bayram Öztürk, 1062 oy alırken Ak Partili rakibi Hüseyin Ataş ise 1175 oy alarak belediye başkanlığı seçimini kazanmıştı.

VEKİL DEMİRBAĞ İDDİALARI REDDETTİ

İddiaları kesin bir dille reddeden AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, "Benimle alakası yok. Bayram Öztürk istifa ettikten sonra orada gündeme gelen Tayfur Açık diye bir isim vardı. Sağlık Müdürlüğü onun atamasını yapmayı düşündüklerini söylediler. Orada yönetim anlayışından dolayı şikâyetler vardı biz de kim orada iyi çalışabilecekse onu getirin dedik. Biz neden baskı yapalım. İlçe halkının yönetimle hastaneyle ilgili görüşünü daha net anlamak için atamayı geciktirdik. Orada hastanenin yönetim anlayışıyla ilgili sıkıntılar vardı. Bayram Bey ayrıldıktan sonra bu kişi zaten atanacaktı, belirli bir süre bekletildi sonra atandı. Onun dışında bu kişiyi müdür yapın diye kimsenin özel bir baskısı olmadı’’ diye cevap verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X